Star Trek: Enterprise

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Enterprise...ja mn sakam vakvi filmovi i do sega od site sto sum gi gledala Enterprise is The Best....i naprotiv od celiot serijal na Star Trek...mislam deka Enterprise e najdobroto so go napravile....kako i da e Bravo za reziserot i za negovata zamisla:D lol
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Go gledav sega Enterprise i sto da kazam osven deka pak ja utnaa malku, niti objasnija kako ovie go videle urnat brodot nitu nisto, sto im bese fintava ic ne razbrav, ako ima nekoj popameten neka kaze
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
само една работа ми смета во серијава, таму викаат дека се случува во 215? и некоја година
не верувам дека луѓето толку би напреднале за 150 години, или пак тоа е зашто вулканците им помогнале околу технологијата?
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Abe vie mnogu precizno gi gledate rabotive u serijava, pa SF e razbiras a ne istoriski :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
абе мора да се запази на детаљите сепак, кога го развивале сценариото сигурно и они се воделе според сегашноста
 

Гогото

MYSTIQUE
Член од
14 јуни 2006
Мислења
139
Поени од реакции
2
Мене ич неможат да ме бендисаат серии како Стар Трек некако превише марсовци ми летаат во комбинација со ласери,телепортирања,уште марсовци....... :kez:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
ок се сериите, ја си ги гледам
абе научна фантастика е закон работа
 
С

Сатори

Гостин
Crazy напиша:
Т' pol ја глуми Jolene Blalock. Многу добра цура. Башка, сите се во широки униформи, само она е пицната и ставена во тесно.:icon_lol:
п.с. Ја научија лекцијата со 7 од 9(Voyager).
да , да :zlo: ми личи на Џоли малку
 
Член од
12 мај 2006
Мислења
44
Поени од реакции
0
На почетокот ептен ми беше тешко да се навикнам на ноиот екипаж, новите униформи, најавната шпица и све... Али од втора сезона па натака немав пропуштено епизода и сега многу ми недостигаат Арчер и компанија :( (дури и Трип кој на почетокот многу ме нервираше со неговиот тексашки акцент и ’фраерско’ понашање :))) Четири сезони се стварно малку. I want more!
Иначе доста е смешно што во терминот на Enterprise сега даваат една доста стара (а и досадна серија) како и Таличниот Том бе :poss:Кога више пуштаат серии од времето на дедо Ное, подобро би било да даваат некој од постарите серијали на Стар Трек :))
 
Член од
8 мај 2006
Мислења
358
Поени од реакции
11
Мене не ми се бендисува баш оти како и во сите други серии со слична тематика глумците врска немат што зборуват. И како сеа јас да разберам нешто од тоа кога ни самите глумци абер немат од тоа што лафат. Воа ќе го ставиш ваму, плазмата ке направиш да тече вака, акцелераторот ќе го ставиш на петка, ворпот на двојка... :pos2: Абе чисти глупости. Понекогаш ја гледам поради Т-Пол - таа женската со заебаната фризура и шилестите уши (ама мене и така ми секси):vozbud:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
сега би било ред да почнат од старите серии со капетан кирк, ако тоа го направат не искачам од соба
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
УПМ не даваат више :( :( :(
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
E сега шо давет на нивно место талчниот том ебате .:lud:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
На ова тема и требит .:locked:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom