Star Trek: Enterprise

Locutus of Borg

Trekkie
Член од
5 август 2005
Мислења
301
Поени од реакции
4
Еве ме мене назад на форумов. :) Од оправдани причини, ме немаше некоја недела...не дека му фалев на некого, али ај... :)

Како и да е..од минатиот понеделник, ТЕЛМА започна со прикажување на петтиот серијал од Star Trek, наречен едноставно "Enterprise".

Почнаа со прикажување на првата сезона, и се надевам дека ќе ги дадат сите 4.

Поздрав.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.362
Рулз!

Од колку саат се сериите?
 

Locutus of Borg

Trekkie
Член од
5 август 2005
Мислења
301
Поени од реакции
4
19:30...после репризи имаш у 02:00, 10:00 и 16:00. Вечер ќе биде 6-та епизода.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Ja se imam veke izgledano :(
a nemozam u toj termin da si gi gledam uste po ednas.
:(
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.360
Поени од реакции
512
Одлична серија , нема што!!! Скот Бакула одлично глуми , како и останатата екипа! Поготово Вулканаката (T`pol), ја обожавам .
Дај боже сите сезони да ги дадат на Телма
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
колку и да ги критикуваат дека е најлош серијал ако си верен фан не смееш да плукаш по нив
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
I love star trek, i ovie od enterprise gi gledam od postovanje kon TNG, ama realno gledano ovie se drzat na stara slava. Da e ovoj serijal prv sto se prikazuva od star trek tesko na serijata. I sto e modava so vracanje nanazad, namesto da prodolzat nanapred, da ne e reziserot od Makedonija, pa e naviknat da mu odat rabotite nanazad :)
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
head напиша:
Одлична серија , нема што!!! Скот Бакула одлично глуми , како и останатата екипа! Поготово Вулканаката (T`pol), ја обожавам .
Дај боже сите сезони да ги дадат на Телма

Т' pol ја глуми Jolene Blalock. Многу добра цура. Башка, сите се во широки униформи, само она е пицната и ставена во тесно.:icon_lol:
п.с. Ја научија лекцијата со 7 од 9(Voyager).
 
Член од
2 јануари 2006
Мислења
325
Поени од реакции
34
Гижо напиша:
колку и да ги критикуваат дека е најлош серијал ако си верен фан не смееш да плукаш по нив
така е братче ако си верен фан нема да критикуваш
иначе мене баш ми се свиѓа овој серијал со Scot Bakula изглеа зашо он глуми а и цурата е добра, е сеа не е ко Voyager и The Next Generation али добар е и овој не е толку лош ко шо го праите треба само да почнеш да го гледаш:)
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
вервале или не ги имам сите дома од стартрек а неам ништо гледано... хехе.. јебига
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Најлошата серија од целиот серијал Star Trek е Enterprise. Сакале нешто ново да направат но ја расипаа цела серија, а со тоа и репутацијата на Star Trek серијалот. Само кога ќе ја видам најавната шпица ми се одмилува цела серија, направена во амерички стил као ние ова сме најголеми абе ајде. Актерската екипа незнам каде само ја нашле, глумецот што го глуми капетанот Арчер ајде и ајде, глумицата што ја глуми Т'пол не се коментира ама ние двајцана ропаци што ги глумат инжењер Такер и обезбедување Реед незнам од кај ги ископале. Уствари и резултатите од гледаноста покажуваат дека Enterprise е најслабо пратена од целиот серијал Star Trek и после четири сезони повеќе не се снима.
 

Locutus of Borg

Trekkie
Член од
5 август 2005
Мислења
301
Поени од реакции
4
vardarce напиша:
Најлошата серија од целиот серијал Star Trek е Enterprise. Сакале нешто ново да направат но ја расипаа цела серија, а со тоа и репутацијата на Star Trek серијалот. Само кога ќе ја видам најавната шпица ми се одмилува цела серија, направена во амерички стил као ние ова сме најголеми абе ајде. Актерската екипа незнам каде само ја нашле, глумецот што го глуми капетанот Арчер ајде и ајде, глумицата што ја глуми Т'пол не се коментира ама ние двајцана ропаци што ги глумат инжењер Такер и обезбедување Реед незнам од кај ги ископале. Уствари и резултатите од гледаноста покажуваат дека Enterprise е најслабо пратена од целиот серијал Star Trek и после четири сезони повеќе не се снима.
Не се согласувам со тебе. Enterprise е сиквел на оргиналната серија. Намерно е направена така, бидејќи приказната е сместена пред оргиналната серија. Глеј ги само униформите колку се НАСА.

И уште една работа...не е точно дека е најслабо пратена. Четири сезони имаше бидејќи Paramount лудачки трошеше пари за снимање. Глеј само како е направено. Прекината е поради немање средства, а не поради рејтинг. Четвртата сезона е најгледана од сите претходни.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
locutus, abe vidi sega vaka, ne deka serijata ne ja biva, i tuka ima nekoi ubavi raboti, ama ne e tolku interesna kolku drugite. E sega dobro, jas sega pocnuvam da ja gledam, ne sum ja gledal do sega, ama koga ja gledav TNG, DS 9, VOJAGER pa i originalnite serii, sto bea najutepani so efekti nekako bea pointeresni od ENTERPRISE. E sega nie fanovite na star trek pa ce si ja gledame, koga nema nesto poubavo toa ce gledas, ama koga nesto ne e kako sto treba moram da kazam, izvini
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
A sto oznaka mu e toa na ENTERPRISE NX, sto klasa mu e toa ili ne mu e klasa
 

Locutus of Borg

Trekkie
Член од
5 август 2005
Мислења
301
Поени од реакции
4
dungeon master, можеби вкус е во прашање. Мене Enterprise ми се свиѓа. МНОГУ! Инаку, да NX е класа на бродови со warp 5. NX-01 е првиот брод со warp 5.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom