Star Trek: Enterprise

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
They are back

E dobro de u reprizi, koj ce gi gleda pak, i pak od pocetok, pa nemaat ni oruzje, ce gledame pak kako site niz vselenata se posovremeni a nasive zatucani so toa brodceto bez oruzje, so torpeda kako petardi :pos2:

Taka zboram ama odvaj cekam pak da gi gledam

Za Taker uste mi e zal, go utepaa covekot na kraj da go ebam
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ја ги гледав до крај и заборавив како заврши :)) ама првите 6-7 не сум ги гледал
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Sega okolu polnok na telma imas repriza, moze i vise pominala, a u momentov na oficijalniot sajt gledam dali ce ima nekoe prodolzenie ama tenka nekako rabotata, ovie mislat li da snimaat nesto ili ce gledame samo reprizi, a i za film nekako tesko, izgleda glumcive ne im se raboti sega
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.390
Поени од реакции
570
А од кога почнаа да ги даваат пак ?
баш би сакал да ги гледам бидејќи ги пропуштив првите 20 емисии!
Дај кажете во кои термини ќе ги даваат:vozbud:
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.390
Поени од реакции
570
Сега проверив на www.telma.com.mk , ќе ги има во 11.45 и околу полноќ:tv:
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.390
Поени од реакции
570
Леле педерчињааааа:nesum:
Цел ден се оштрам да ги гледам , во 00.30 почнува шпицата за филм и...
и ку..ц , ”Кафе и цигари” почнаа да го дават !
Педерчиња!!!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
пробај после 1.30, сега е 1.53 и гледам почнале веќе
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
да бе пак ги даваат ама от почеток се епизодите
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
memberix напиша:
Мене не ми се бендисува баш оти како и во сите други серии со слична тематика глумците врска немат што зборуват. И како сеа јас да разберам нешто од тоа кога ни самите глумци абер немат од тоа што лафат. Воа ќе го ставиш ваму, плазмата ке направиш да тече вака, акцелераторот ќе го ставиш на петка, ворпот на двојка... :pos2: Абе чисти глупости. Понекогаш ја гледам поради Т-Пол - таа женската со заебаната фризура и шилестите уши (ама мене и така ми секси):vozbud:
Мemberix малку каснам со одговорот :) но...
Не е проблемот до колку глупо звучи тоа што го кажуваат, проблемот е до преведувачот на македонски. Таа типката што преведувала, 3 чисти нема од стар трек, не ја ни гледала серијата, па затоа на луѓето кои не гледале од старите серии, можеби им делува глуп тој дел со плазмата, ворпот и слично...

Имаше многу ужасни преводи... па би ги споменал тоа дека Хоши Сато е направена машко во преводите... Tucker некаде го пишуваат Такар, реченицата "Caprain, let me come down there and crack it" беше преведена, „Капетане да дојдам долу да му ја треснам“ ... и многу слични глупости кој обичен почетник со стар трек би ги сватил како да се така...

Ова го пишав и на еден друг форум.. па да се повторам ПРОБАЈТЕ ДА НЕ ГО ЧИТАТЕ ПРЕВОДОТ АКО РАЗБИРАТЕ АНГЛИСКИ, многу е поинтересно!!!
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
А која сезона ја даваат сеа? Star Trek: The next generation?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Enterprise, читај насловот
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.390
Поени од реакции
570
Едно прашање , има ли во некој филм или серија за ѕвездени патеки , кога и како и со кого е остварен првиот контакт на Земјаните со некоја вонземна раса ?
Дали се тоа Вулканците или не?
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Да во Star Trek - the first contact а тоа е 8миот дел од филмовите
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Димитар напиша:
Да во Star Trek - the first contact а тоа е 8миот дел од филмовите

нели first contact е со Пикард ? (не сум го гледал баш овој дел) а пикард е после времето и на Арчер и на Кирк
 
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
da ali oni se vrakjaat vo vreme i togas samo gledaat od strana i ne se mesaat vo tugji raboti zaradi THE PRIME DIRECTIVE.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom