Stapuvanje vo brak

Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Zainteresirana sum za brak so evropski drzavjanin ili drzavjanin na America. Dali nekoj moze da mi pomogne ili da me upati kade da se obratam
Јас сум чула дека во Америка и во Англија се плаќа брак за документи. Можеби и во други земји, ама за овие знам
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Zainteresirana sum za brak so evropski drzavjanin ili drzavjanin na America. Dali nekoj moze da mi pomogne ili da me upati kade da se obratam
Почни од сајтови за запознавање, ама не е лесна и брза постапката! Ќе окркаш многу нешта, што на крај ќе се прашуваш вредеше ли?
 
Член од
2 март 2016
Мислења
488
Поени од реакции
482
15k и ме имаш, твој сум =))
Малку бараш, 5 години ќе треба да си во брак со неа формално, пази за тие 5 години не ќе можеш да се ожениш со друга девојка, под 50 000 евра за 5 години не се нафаќај, оти после 5 години таа ќе си го добие ЕУ државјанството, и ако оди да живее во ЕУ, таму за 3-4 години ќе си ги врати парите, али државјанството ѝ останува за цел живот, барем и ти да имаш кјар, а со 15 000 евра не можеш ни дуќанче да купиш во мк, цени си го ЕУ државјанството може за 10 години (2 брака по 5 години) да си заработиш 100к евра тоа за мк услови и стандард е како да се пензионираш на 35 години :D
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.928
Поени од реакции
1.464
Малку бараш, 5 години ќе треба да си во брак со неа формално, пази за тие 5 години не ќе можеш да се ожениш со друга девојка, под 50 000 евра за 5 години не се нафаќај, оти после 5 години таа ќе си го добие ЕУ државјанството, и ако оди да живее во ЕУ, таму за 3-4 години ќе си ги врати парите, али државјанството ѝ останува за цел живот, барем и ти да имаш кјар, а со 15 000 евра не можеш ни дуќанче да купиш во мк, цени си го ЕУ државјанството може за 10 години (2 брака по 5 години) да си заработиш 100к евра тоа за мк услови и стандард е како да се пензионираш на 35 години :D
Одлична анализа.
Никогаш не ни помислував дека ЕУ државјанство вреди нешто...
 
M

Macedon1um

Гостин
Малку бараш, 5 години ќе треба да си во брак со неа формално, пази за тие 5 години не ќе можеш да се ожениш со друга девојка, под 50 000 евра за 5 години не се нафаќај, оти после 5 години таа ќе си го добие ЕУ државјанството, и ако оди да живее во ЕУ, таму за 3-4 години ќе си ги врати парите, али државјанството ѝ останува за цел живот, барем и ти да имаш кјар, а со 15 000 евра не можеш ни дуќанче да купиш во мк, цени си го ЕУ државјанството може за 10 години (2 брака по 5 години) да си заработиш 100к евра тоа за мк услови и стандард е како да се пензионираш на 35 години :D
Обично така се почиња со 15-20к додека тој што плаќа зацапа во играта, после следуваат уцени за уште повеќе во спротивно ќе нема документи. Знам лик кој вака се заеба со брак во САД и после беше приморан со години да ја трпи и спонзорира, оти она за 2 недели цела плата ја трошела за пиење и после шворц :)
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Zainteresirana sum za brak so evropski drzavjanin ili drzavjanin na America. Dali nekoj moze da mi pomogne ili da me upati kade da se obratam
Hello there.

My name is John, social coordinator of president Trump's Marry an American government initiative.

Please send us 5 images of your body - front and rear angle, and two images of your face.
Applicants who use image filters for the images (or any kind of Instagram images) will be banned permanently. Some may be referred to the Marry an African Ghana's government initiative.

We would also need an IQ test, COVID-19 test, AIDS test and a direct video testimony from your neighbors that you don't arrive home later than 02 AM, weekends excluded.

We are looking forward to your application.

Have a great day!
John
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Срцка, сеа у НАТО, афроамериканци со патлаци 30+ сантима ќе се шетаат у Скопјево.
Изгледа затоа Заев не бутна у НАТО, нашите жени сакаат позлатени ама долги патлаци...
Нашите МК патлаци не се толку долги, ама позлатени е тоа никако...
 
Член од
2 март 2016
Мислења
488
Поени од реакции
482
Одлична анализа.
Никогаш не ни помислував дека ЕУ државјанство вреди нешто...
Износот не е на памет пишан, 50 000 евра за 5 години, му се фаќа 10 000 евра за 1 година, или месечно 833 евра или во денари, 51 249 денари/месец, па буквално една одлична плата во мк, сепак збориме за брак по сметка, па ако е брак по сметка, навистина да е по сметка.
Во никој случај девојкава не губи ништо, ќе продаде 5-6 ниви, или 2-3 градежни земјишта од градот од кај што има потекло (наследство), ќе земе кредит потрошувачки да дополни ако и фали, и ќе ги собере 50 000 евра, НО, што добива таа после 5 години, буквално Европа и е на дланка, ако е со медицински факултет како што ги бараат во Германија во дефицит се, одма ќе најде работа, од прв ден осигурана пензиско и здравствено, и германска плата, која за медицински лица е по 6000 - 7000 евра месечно во зависност од тоа во која сфера е, или еве нека нема факултет просечна плата во ЕУ е околу 1500 - 2500 евра башка таму ќе напредува со кариера и ќе и се зголемува плата, за 5 години после бракот ќе си ги врати тие 50 000 евра со работа во странство. Така да брак по сметка е одличен бизнис, само пак ќе кажам скапо делува оти тој што го има државјанството треба 5 години да биде женет за непозната личност само формално, али ако планира да остане да живее во мк, зашто да не, за 10 години 2 такви брака еве му 100 000 евра, таман да обезбеди услови за нормален живот, а со девојка му пак може да си живее заедно само брак ќе склучат после 10 години, некој да не ќе ги провери во мк дали живее заедно со формално венчаната личност? :D Toa e тоа... :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.956
Поени од реакции
35.880
Износот не е на памет пишан, 50 000 евра за 5 години, му се фаќа 10 000 евра за 1 година, или месечно 833 евра или во денари, 51 249 денари/месец, па буквално една одлична плата во мк, сепак збориме за брак по сметка, па ако е брак по сметка, навистина да е по сметка.
Во никој случај девојкава не губи ништо, ќе продаде 5-6 ниви, или 2-3 градежни земјишта од градот од кај што има потекло (наследство), ќе земе кредит потрошувачки да дополни ако и фали, и ќе ги собере 50 000 евра, НО, што добива таа после 5 години, буквално Европа и е на дланка, ако е со медицински факултет како што ги бараат во Германија во дефицит се, одма ќе најде работа, од прв ден осигурана пензиско и здравствено, и германска плата, која за медицински лица е по 6000 - 7000 евра месечно во зависност од тоа во која сфера е, или еве нека нема факултет просечна плата во ЕУ е околу 1500 - 2500 евра башка таму ќе напредува со кариера и ќе и се зголемува плата, за 5 години после бракот ќе си ги врати тие 50 000 евра со работа во странство. Така да брак по сметка е одличен бизнис, само пак ќе кажам скапо делува оти тој што го има државјанството треба 5 години да биде женет за непозната личност само формално, али ако планира да остане да живее во мк, зашто да не, за 10 години 2 такви брака еве му 100 000 евра, таман да обезбеди услови за нормален живот, а со девојка му пак може да си живее заедно само брак ќе склучат после 10 години, некој да не ќе ги провери во мк дали живее заедно со формално венчаната личност? :D Toa e тоа... :)
Не брка работа ако живее во мк со Бугарски и на таквите сопружниците чекаат со години за да добијат државјанство и плус ќе треба да се малтретираат да одат до Софија.
Ако е во друга држава тогаш има и други правила н игра: престој таму, познавање на јазик, делумно историја и тн.
Сума сумарум за вакво нешто може да се нафати само некој џаболебар од гетото или пропалица што е на алкохол и наркотици. Инаку идеална комбинација се геј браковите, ти ги намалуваат шансите да трпиш и дете од некоја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom