Stalker

Статус
Затворена за нови мислења.

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Имам таен обожавател (дај боже да е женско, се ежам од помислата дека е машки обожавател) кој ми титка од no number, нели прикриен. Ова се дешава веке скоро година дена, понекад знае да ми титка 40 пати дневно, понекад еднаш на 2 дена. Знам често и да ја фатам титката па да му/и земам кредит. Понекад не се гаси и ме остава 30 секунди да викам “Ало, кој е?“ Затоа време или е мртва тишина со повремено дишење или пак се слушаат муабети у позадина од некој скопски кафич. Ми пукна филм више и сакам да знам кој е, не за да го истепам туку за да му кажам да не го прави тоа дека ме нервира страшно, а ако е типка и ако е згодна, па може и да и простам


Значи, има ли начин јас да дознаам кој ме заебава? Или мора да имам врски у Космофон за таква работа?

Поздрав
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
има слични вакви прашања и во Помош! најубаво прашај си во Космофон. :)

п.с. а што не јавиш ти од некој друг број и да ја побараш тетка ти митка?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Necrophilia напиша:
п.с. а што не јавиш ти од некој друг број и да ја побараш тетка ти митка?
Абе бројот е скриен (no number/Anonimous/hidden итн) Така да ми треба бројот да го дознаам за да можам да се јавам и да ја побарам тетка ми митка:kesa: Да не беше скриен лесна работа.

Ај ке прашам у Космофон, ваљда ке помогнат.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Sephiroth напиша:
Абе бројот е скриен (no number/Anonimous/hidden итн) Така да ми треба бројот да го дознаам за да можам да се јавам и да ја побарам тетка ми митка:kesa: Да не беше скриен лесна работа.

Ај ке прашам у Космофон, ваљда ке помогнат.
ах па ти не кажа дека е скриен бројот и сватив - логично дека можеше да го најдеш. Но чим е со скирен број - ни CSI не ти помагаат - веруј!

п.с. јас знам кој е... :) некој што добро те познава... хаха...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Најбоље решение, стаи си хендсет (слушалки) и уклучи ја опцијата auto answer, па така на секое титкање ќе и/му зимаш кредит. Ќе се откаже, веруј :)))
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Мистичен напиша:
Најбоље решение, стаи си хендсет (слушалки) и уклучи ја опцијата auto answer, па така на секое титкање ќе и/му зимаш кредит. Ќе се откаже, веруј :)))
Не се откажуе бе веруј, за ова време дур ме дупи му имам земено над 2000 денари кредит и пак не му доаѓа памет.......
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Sephiroth напиша:
Не се откажуе бе веруј, за ова време дур ме дупи му имам земено над 2000 денари кредит и пак не му доаѓа памет.......
Значи стварно е затрескан/а по тебе:pos2:... Види во космофон дали може да ти удри забрана за дојдовни повици само од тој број, мислам дека може да ти помогне тоа
 
S

Stef Bachatero

Гостин
епа забрани појдовни повици или земи нов број ете ти решение на твоите маки.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
StevoMC напиша:
епа забрани појдовни повици или земи нов број ете ти решение на твоите маки.
Сакаше да каже дојдовни, ама ако некој му ѕвоне со број што не му е мемориран? што правиме тогаш?
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
CyberBop напиша:
Сакаше да каже дојдовни, ама ако некој му ѕвоне со број што не му е мемориран? што правиме тогаш?
дојдовни мислеше да!!
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
За да напраиш нешто такво на само 1 број.. треба и да го знаеш бројот :)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Ако имаш Симбиан едноставно симни си BlackList и ќе ги блокираш сите приватни броеви, што значи нема да може никој да ти ѕвони со скриен број и да те замара.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
TrTe-MrTe напиша:
За да напраиш нешто такво на само 1 број.. треба и да го знаеш бројот :)
Не сам да го направе тоа, нека иде у космофон они ке го блокират тај број... али ако имаш некоја понова нокиа варијантата од Јане ти е надобра... само требало да ставе линк од каде да си ја симнеш програмата.поздрав
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
CyberBop напиша:
Не сам да го направе тоа, нека иде у космофон они ке го блокират тај број... али ако имаш некоја понова нокиа варијантата од Јане ти е надобра... само требало да ставе линк од каде да си ја симнеш програмата.поздрав
Кој број ќе го блокира кога од скриен му ѕвонат?!?:baeh: А линк од програмата ако сака ќе ми пише. Несмее овде да се става пиратерија.:helou:
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Jane напиша:
Кој број ќе го блокира кога од скриен му ѕвонат?!?:baeh: А линк од програмата ако сака ќе ми пише. Несмее овде да се става пиратерија.:helou:
Па мора во космофон да го откриат натрапникот, тие сигурно ќе го откриат бројот, ако е од нивната мрежа, ама ако е од мобимак не знам дали ќе го откријат....Па и .sis апликација е пиратерија:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom