Squirting (женска ејакулација)

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Е како ќе пазиш бе дајдо? Од кај знаеш ти кога на девојката ќе и дојде да прсне? Може се да се одвива во дел од секунда! Или во моментот треба да се мисли како ќе излезе од кома или како да ти каже дека и иде (ако го осеќа доаѓањето). Туку...пст:se_ molam :wink:
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Acid напиша:
Пак треба да се цитирам?



Верувај, од стимулација само на Г-точката многу потешко може да дојде до прскање. Потребен е лезет и на двете места - клиторис и Г-точка. Не млатам празна слама, докажано е.

Прв пат слушам дека не мора да се стимулира Г-точката.

Дај линк да видиме од каде ти е информацијава?

Јас секаде каде што читав е убаво нагласено дека Г-точката мора да е стимулирана за скуиртинг.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
FortunE напиша:
А што ако во моментот девојката секунда пред да прсне, вашиот јазик е на клитчето? Му се случило на некој да проба од течноста? Каков вкус има?:icon_eek:

тоа ти е слично као обратно мислам.........нејѕиното јазиче нели там доле......
ако се гнасиш не ни стај јазиче там!!!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.439
Јас секаде каде што читав е убаво нагласено дека Г-точката мора да е стимулирана за скуиртинг.
Ама ти се читаш што збориш или? Еве, пак ќе те цитирам што кажа:

Напишано од ying yang:

Нема врска јазикот за скуиртинг бе!

Од стимулација на Г-точката доаѓа до скуиртинг.
Потоа само фино ти објаснив дека во повеќето (речиси сите) случаи МОРА да бидат стимулирани и клиторисот и Г-точката.

Никаде не реков дека не треба да биде стимулирана како што ти сакаш да прикажеш со овој пост:

Напишано од ying yang:
Прв пат слушам дека не мора да се стимулира Г-точката.
Или не дочитуваш добро, или по секоја цена гледаш да бидеш во право, односно да се извадиш за киксовите кои некогаш знаеш да ги треснеш.

Нејсе (како што би рекол спуки), читај ги подобро моите постови.
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Od Acid
Верувај, од стимулација само на Г-точката многу потешко може да дојде до прскање. Потребен е лезет и на двете места - клиторис и Г-точка. Не млатам празна слама, докажано е.

ubo si kaza coeko
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Acid напиша:
. Г точката не мора да биде стимулирана, но повеќето жени велат дека нивното прво ејакулаторно искуство потекнало од масажа на Г точката.


еве бе Ејсид. Прочитај си. Ти го цитираше ова, два поста погоре.

Не го измислив јас.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.439
yin yang напиша:
еве бе Ејсид. Прочитај си. Ти го цитираше ова, два поста погоре.

Не го измислив јас.
Има жени кои сквиртаат и без стимулација на Г-точката, точно е дека не мора. Ама реков, во повеќето (речиси сите) случаи - прскањето се случува од стимулација на двете места.

Ти пак, го презентираше тоа како јас да сум рекол дека „ако сакате девојка ви да прска, не ја дирајте за Г-точката”. Не е така. Треба да се стимулираат двете места/точки.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Acid напиша:
Нема различен вкус. Нема „посебен” вкус.

тоа ме збуни сеа малце............од кај знаеш?????


За жал, и јас се што знам е од порничските клипчиња.
Првпат, како помал, кога видов како прска на 3-4 метри - прво се збунив, а после мислев дека тетката мочка... :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.439
Weed, темава е отворена пред повеќе од 3 месеци човече!

А не сум мислел дека е нужно да ве известам за „доживувањето”. :wink:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Acid напиша:
Weed, темава е отворена пред повеќе од 3 месеци човече!

А не сум мислел дека е нужно да ве известам за „доживувањето”. :wink:
АХА така а си стимулирал ама не си шмекнал................:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Acid напиша:
Ти пак, го презентираше тоа како јас да сум рекол дека „ако сакате девојка ви да прска, не ја дирајте за Г-точката”. Не е така. Треба да се стимулираат двете места/точки.

Јас го презентирав онака како што ти напиша.. дека не мора стимулација на Г-точката.

И пак не ми кажа од каде ти е информацијата? Мислам, кој е сајтот..
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.439
yin yang напиша:
Јас го презентирав онака како што ти напиша.. дека не мора стимулација на Г-точката.

И пак не ми кажа од каде ти е информацијата? Мислам, кој е сајтот..
Мора сите информации да бидат од сајт? Ако е така, дај ќе објавам на главна - па ќе ти дадам линк. Не е проблем воопшто.

Од книга е прочитано, употребено, проверено.
(звучам ко Пенов у курац..) :wink:
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Не се лути, ама на форумот се пишуваат извадоци од сајтови, а многу ретко има линкови до сајтовите од кои се извадоците.
 
Член од
16 ноември 2005
Мислења
52
Поени од реакции
5
Acid напиша:
Има жени кои сквиртаат и без стимулација на Г-точката, точно е дека не мора. Ама реков, во повеќето (речиси сите) случаи - прскањето се случува од стимулација на двете места.
Squirting само со стимулација на клиторис не би рекол но како што кажа и самиот клиторис и Г - точка обавезно.
Ејакулација без надразнување на клиторисот нема шанси бидејки со стимулирање на клиторисот се активира посебен мускул кај девојките кој се наоѓа нешто подоле од пупачето (на нејзина лева страна) мускул кој има некоја слична улога како простатата кај машките, произведува секрет - мислам нај обичен вагинален секрет. При клиторисен оргазам кај девојките оваа течнос во помали количини слободно цури низ вагината и е погуста( се надевам сите сте ја пробале)бидејки вагиналните мускули се тотално опуштени и проширени. Е сега тука кога сме го активирале тој секретен мускул настапуваме со стимулација на Г - точката. Затоа потребно е едната рака да ја поставиме на пределот кај стомакот и со блага масажа и притисок врз мускулот - испушта поголемо количество секрет. При стимулирање на Г - точката вагиналните мускули се згрчуваат и вагиналниот отвор се стеснува и се акумулира поголемо количество секрет но кога ќе дојде моментот на оргазам мускулите наеднаш ја отпуштаат онаа напнатос и ВОАЛА :)) Squirt

Инаку течноста е иста како и обичниот вагинален скрет но малку потенка мислам не е многу лигава ( па нели и ние машките кога ќе свршиме еднаш веќе наредното свршување е се потенко)па така и кај женските, поголемо количество на секрет и ја нема онаа густина.


ПС. ВКУСОТ Е ИСТ ВЕРУВАЈТЕ мјаммиииии
:raz:


(edit од Acid)
Ти го поправив цитатот, ти фалеше едно / :wink:

Ми се пожали едно другарче што го прочитал претходниот мој пост дека добил страшно запаление на подлактицата.

НАПОМЕНА!!! Батки не претерувајте, малку одмор па друг ден пак:pishtoldz
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.439
Promis напиша:
Ми се пожали едно другарче што го прочитал претходниот мој пост дека добил страшно запаление на подлактицата.

НАПОМЕНА!!! Батки не претерувајте, малку одмор па друг ден пак:pishtoldz
Ај на зглобот или евентуално лактот, ама воспаление на подлактицата?
Што по ѓаволите се обидувал да направи? :raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom