Squirting (женска ејакулација)

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.715
Поени од реакции
952
Hehehe...mi ja pogodivte temava...imav devojka koja sto prskase(squirting)...i mozam da recam deka toa dodatno me palese...iako me pravese ziva voda :))...od edna strana e ubavo da ja vidis devojkata kaj sto ti prska pred tebe dodeka svrsuva...no od druga strana loso e sto treba da menuvas carsavi
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
маани бе чаршавите ќе ѓи испереш кога и да е, еми книгите мои? :pos:
ебате ученико после :pos:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.715
Поени од реакции
952
Wolf Pack напиша:
маани бе чаршавите ќе ѓи испереш кога и да е, еми книгите мои? :pos:
ебате ученико после :pos:
Abe izgleda si nemal takva devojka zatoa velis batali carsavite...ne mozite da da si legnite potoa zatoa sto ziva voda se carsavite :)....btw...ne te razbrav bas za knigite tvoi ama ok e :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
За срамота, ама јас прв пат слушам за ова :shock: :place: :place:
Дајте некој нека каже нешто повеќе, сигурна сум дека има многу тука кои читаат и не знаат што е тоа :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
FortunE напиша:
За срамота, ама јас прв пат слушам за ова :shock: :place: :place:
Дајте некој нека каже нешто повеќе, сигурна сум дека има многу тука кои читаат и не знаат што е тоа :wink:
Како не те срам! Модераторка на љубов и секс си, а првпар слушаш за прскање! Јас мислев ќе напишеш нешто од лично искуство, а ти тука ми правиш тажни фаци :? :place:.

Да ти дадам некој линк кај што можеш да погледеш како изгледа тоа? :wink:

Уште нешто... сега го заприметив аватарот на Штрагна!
Многу потсеќа на жена која сквирта, во таква поза е!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Acid напиша:
Како не те срам! Модераторка на љубов и секс си, а првпар слушаш за прскање! Јас мислев ќе напишеш нешто од лично искуство, а ти тука ми правиш тажни фаци :? :place:.

Да ти дадам некој линк кај што можеш да погледеш како изгледа тоа? :wink:
Сакав да кажам дека не ми е јасно како може да дојде до тоа :D
п.с. Остави линк, ќе го ѕирнам вечер :pos:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
Додека сите жени поседуваат G spot, проценето е дека 40% од жените се способни за ејакулација. Г точката не мора да биде стимулирана, но повеќето жени велат дека нивното прво ејакулаторно искуство потекнало од масажа на Г точката. Сквиртингот може да биде лесно прскање, а негокаш и голем излив.

Иако жените чувствуваат мала желба за уринирање непосредно пред ејакулацијата, течноста воопшто не е урина. Ниту пак потекнува од Бартолиниевите жлезди кои произведуваат млечна, секреција без мирис која ја подмачкува вагината кога е сексуално возбудена. Митовите дека женската ејакулација е резултат од слаба контрола на мочниот меур, или прекумерна секреција која се слева од вагиналните ѕидови и се собира во вагината за да прсне надвор во текот на силните мускулни контракции на оргазмот, е докажана како погрешна.


Ејакулацијата се случува преку уретрата - тоа е истиот канал кој се користи за мочкање. Најчесто прскањето (сквиртингот) се случува во тек на истовремен клиторален и вагинален оргазам, давајќи и на жената екстремно задоволство. Понекогаш после ејакулацијата, може и да дојде до губење на свест од јачината на оргазмот. :wink:
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Acid напиша:
Уште нешто... сега го заприметив аватарот на Штрагна!
Многу потсеќа на жена која сквирта, во таква поза е!
se primetuva deka mnogu takvi SQUIRTING klipcinja si gledal 8)
tie sekogas se vo takva poza za da kamerata snimi poubavo koga pocnuva da prska :wink:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.715
Поени од реакции
952
Acid напиша:
Додека сите жени поседуваат G spot, проценето е дека 40% од жените се способни за ејакулација. Г точката не мора да биде стимулирана, но повеќето жени велат дека нивното прво ејакулаторно искуство потекнало од масажа на Г точката. Сквиртингот може да биде лесно прскање, а негокаш и голем излив.

Иако жените чувствуваат мала желба за уринирање непосредно пред ејакулацијата, течноста воопшто не е урина. Ниту пак потекнува од Бартолиниевите жлезди кои произведуваат млечна, секреција без мирис која ја подмачкува вагината кога е сексуално возбудена. Митовите дека женската ејакулација е резултат од слаба контрола на мочниот меур, или прекумерна секреција која се слева од вагиналните ѕидови и се собира во вагината за да прсне надвор во текот на силните мускулни контракции на оргазмот, е докажана како погрешна.


Ејакулацијата се случува преку уретрата - тоа е истиот канал кој се користи за мочкање. Најчесто прскањето (сквиртингот) се случува во тек на истовремен клиторален и вагинален оргазам, давајќи и на жената екстремно задоволство. Понекогаш после ејакулацијата, може и да дојде до губење на свест од јачината на оргазмот. :wink:
Acid...tocno e ova sto go napisa...obicno do prskanje doaga pri istovremen vaginalen i klitoralen orgazam...isto taka ponekogas moze da dojde i do gubenje na svest...kako sto pisav i vo moite predhodni postovi na temava...sum imal iskustvo so devojka sto prska i zatoa i od licno iskustvo mozam da go potvrdam toa sto go kaza Acid...samo pak ke recam...kolku i da e seksi toa sto pred tebe nekoja prska...posle toa obavezno mora da se menuvaat carsavi i e malku maltretaza toa..hehe
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
@Ptolomej
Се случило некогаш девојката да загуби свест?
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.715
Поени од реакции
952
Acid напиша:
@Мистичен и Бич
Темава ќе направи 3 страни уште малку, мислам дека нема смисла да ја заклучуваме и да ставаме линк до постарата тема која се наоѓа на втора страна. Така само двете теми ќе се „кренат“ (дуплират) на прва страна. Подобро е дискусијата да се продолжи на оваа тема - а постарата да се заклучи. Тоа и го правам.

@Ptolomej
Се случило некогаш девојката да загуби свест?
Se ima sluceno samo ednas na nekolku sekundi da kolabira(zagubi svest)...a inace obavezno posle prskanjeto dobivase mala vrtoglavica..hehe
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
Мене ми се има случено да после самиот чин приметиме дека чаршавите под нас беа жива вода а прскање за жал не приметивме.

П.С. Среќа што не бев трудна ќе мислев дека водењакот ми пукнал:pos:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Кој прска - зло не мисли, односно мења чаршави. Мене ми го имаат инсталисано "капка-по-капка" системот, така да не прскам, ама ми се зема свестот. Разлог повеќе шо не моем стоечки.
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
Aceva напиша:
Кој прска - зло не мисли, односно мења чаршави. Мене ми го имаат инсталисано "капка-по-капка" системот, така да не прскам, ама ми се зема свестот. Разлог повеќе шо не моем стоечки.
Знаеш дека си у право тоа шо викаш немоеш стоечки:music3:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Јас досеа „прскалица“ немам сретнато, али сум видел на разноразни едукативни колажи, и ми изгледа прилично кул. А сум сретнал жени што се „потечни“ од обично.
baby напиша:
Знаеш дека си у право тоа шо викаш немоеш стоечки:music3:
Зашто не бе? Ако момакот добро придржава и можеш да се осеќаш сигурна дека нема да те испушти од раце или недајбоже сосе тебе да тресне на земја...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom