Sprite vs. 7up

Што пиете повеќе ?

  • Sprite(скопска пивара)

    Гласови: 133 72,3%
  • 7up(прилепска пивара)

    Гласови: 51 27,7%

  • Вкупно гласачи
    184
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Боо, пиев пред месец дена спрајт последен пат коа беа горештините, и не беше баш нешто добро оладен спрајтот и ми се згади животот, имаше одвратен шмек на крајот кој потсеќаше на штала. Сериозен сум.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Не знам дали некој пишал околу тоа, но сте забележале ли дека Sprite речиси и не го рекламираат, дека потешко се наоѓа? На што се должи тоа (дефинитивно има полоши сокови кои добро се продаваат)?
И да, гласав за Sprite.
Да и 7up не се рекламира барем немам видено никаква печатена нити видео реклама по медиумиве нити на улициве билборди и што и да е.

Кока кола, Фанта и Швепс во Македонија се најрекламирани другите скоро и да ги нема со реклама.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Од пред некое време, газирани пијалаци со шеќер унутра пијам еднаш-два пати годишно. Обично кока-кола со виски или со коњак, ако е поевтин од 25 евра.
Така да, ниедно или баш ако морам тогаш тоа што е помалку благо, а у случајов ваљда тоа би било 7Up.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Вуау, јаките пијалаци, па кој бил подобар... може кој е полош евентуално... крајно нездрави пијалоци, барем да имаа добар вкус/арома ... ни тоа го немаат. Чиста Нула .
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Од пред некое време, газирани пијалаци со шеќер унутра пијам еднаш-два пати годишно. Обично кока-кола со виски или со коњак, ако е поевтин од 25 евра.
Така да, ниедно или баш ако морам тогаш тоа што е помалку благо, а у случајов ваљда тоа би било 7Up.
Под 25 евра тоа не е Коњак, тоа сиромаштијата нека пије.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Сјај со шеќер и малце лимон. lol.....
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Не ми праи ќеиф, без разлика дали е домашен - како вкус ми е просек, па дури и под тоа.
Јас па спрајт секогаш бирам пред фанта, пред него ми се само швепсот и кока кола. 7ап е отроф, еднаш купив и вкусот е ко спрајт праен у подрум.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Јас па спрајт секогаш бирам пред фанта, пред него ми се само швепсот и кока кола. 7ап е отроф, еднаш купив и вкусот е ко спрајт праен у подрум.
Одамна не пијам сокови, не осеќам никаква потреба, ако осетам а сум искочен, ќе си порачам вода со лимон....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom