#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.779
Поени од реакции
8.235
Ме иритираше и една работа : Специјалците во домот на еден од уапсените од неговата мајка барале кафе да им направи , додека нејзиниот син бил привиден , а еден од полицајците легнал да спие.
Во ред ли ти изгледа ова ?
Мене повеќе ме изиритира тоа што ми го кажа Хисни, трет братучед на две фамилии од овие уапсениве. Ми рече дека во една друга куќа, цајканот на домаќинката и побарал да му усука нешто, додека со чизмата го газел нејзиниот син, а другите цајкани мавале со фекалии по ѕидовите.
И брашно и донел.
Хисни е многу чесен човек, кравар, нема зошто да не му веруваме.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Најлошо е да бидеш оставен од државата а полошо уште од народот , кога 2003 год. протестиравне пред владата за нашите пари кои ги заработувавне по планините многумина од скопскиве пи**ња проаѓаа и ни се смееа никој не не подржуваше во ништо сите беа по одмори избегани немој молим ви се да кажувате што и како било ............
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Стварно се помалце и помалце сме,не ДЕМОТИВИРАМ,ќе продужиме ама некако многу брзо се откажуваат некои..
Али добро се додека има луѓе ќе продужиме,а ако снема ќе бараме други начини.
 
T

templar55

Гостин
дечки ке може некако сликата да се искористи со знамето позади ( мислам дека се работи за истото знаме од протестот ) инаку станува збор за Доку Умаров, кучето што е одговорно за нападот во Беслан.
 
M

MrzaRules

Гостин
шо е овоа бе малку народ...кај отидоа оние од првите денови :facepalm:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
дечки ке може некако сликата да се искористи со знамето позади ( мислам дека се работи за истото знаме од протестот ) инаку станува збор за Доку Умаров, кучето што е одговорно за нападот во Беслан.
Извинете за офтопик,не го утепаа овој во една акција на руската војска ?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Не се секирајте, колку толку важно да не се прекине! вчера 20 души од еднаш твитавме, ќе дојдат малце покасно.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Не сум во тек со утрешниот протест , претпоставувам :

Се протестира да се покаже сложност и да се даде порака дека сеуште не веруваат во институциите на оваа држава , односно дека не е сменета навиката од минатото , да се казнат граѓаните со монтирани процеси.
Се протестира заради начинот на кој беше изведена акцијата , при што насилно , со кршење на домовите и со уплашување на семејствата , беа уапсени жени и стари лица ... кои потоа беа ослободени (две од жените тотално невини).

Дали би се сложил ти, да ти влезат дома 50 специалци , лом да ти ја направат куќата , бремената жена да ја тероризираат ... а после 2 дена да ти речат , пардон , не си ни бил потребен.

Во меѓувреме да те прикажат пред 2 милиона народ , како радикален христијанин кој убил 5 млади момци , да те влечат како партал.

Јас заради ова би протестирал , ако искочам утре.

Треба да се почитува угледот на човекот , да не се осудува однапред.

Има и многу работи што би ги набројал.

Ме иритираше и една работа : Специјалците во домот на еден од уапсените од неговата мајка барале кафе да им направи , додека нејзиниот син бил привиден , а еден од полицајците легнал да спие.
Во ред ли ти изгледа ова ?
Дел од тие што апселе и самите биле албанци така да .. u`r arguments are invalid сори брат ама заменик на Јавна безбедност е Албанец , началници и заменици началници има солиден број Албанци па ако не верувате ни во својте нез што да кажам
 
T

templar55

Гостин
Извинете за офтопик,не го утепаа овој во една акција на руската војска ?
Двајцата браќа му се сигурно мртви, но за него никогаш не е потврдено иако се верува дека е жив.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Ама и твитеров е жими....
Чистев, пречистував, ресетирав и пак после 3 РТ и 1 твит, пауза :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom