#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ајде сеа немојте да не се банираме и од ваква тема.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
За овој протест бараат деца што ќе искршат стакла, ќе запалат неколку контејнери и ќе бегаат `ко обезглавени низ улиците, за да не бидат фатени.
Ко шо кажав .. гарант има политичка позадина .. тоа најмалку ме чуди , у вакви моменти да гледат да се колат меѓу себе партиски додека лепотани си играт Див Запад.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Ко шо кажав .. гарант има политичка позадина .. тоа најмалку ме чуди , у вакви моменти да гледат да се колат меѓу себе партиски додека лепотани си играт Див Запад.
Нинџа, дај дада да те праша нешто!!! ТИ ТВИТАШЕ ЛИ ДЕНЕС??? АЈДЕ РЕТВИТ НА СИТЕ СО #spreadthetruth ХАШТАГ! Љуби те, дада Неса!
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Нинџа, дај дада да те праша нешто!!! ТИ ТВИТАШЕ ЛИ ДЕНЕС??? АЈДЕ РЕТВИТ НА СИТЕ СО #spreadthetruth ХАШТАГ! Љуби те, дада Неса!
Почна да твитам додека пилето не цркна .. после 5-иот твит вика капут .. исчити , ама имаше проблем .. сеа праќам мејлови и на ФБ сум активен.

И не ме карај :P
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас кога првпат ги читав твоите постови, на теми за економија/политика и слично помислив дека си хардкор исполитизирана и дека си дел од токму оние кои пред малце ги опиша како негативност
Јас и понатаму ќе зборам за лошата економија во земјата, ќе зборам се дотогаш додека не се смени нешто. Сега правам пауза со акцијава, плус и бугарчињата ги запоставив ќе ми се налутат.
Никогаш не мислев дека ќе го напишам ова, но морам бидејќи го нема човекот да ти реплицира и почувствував празнина после твојот пост:
ЦИТРО МИ НЕДОСТИГАШ НА ФОРУМОВ!
 
1

1292

Гостин
Полека, ќе дојде време и за протест. Протестот треба да се планира, подобро оригинален протест , протест преку кој на светот на еден оригинален начин ќе му се испрати порака отколку класичен протест, бил макар без ниту најмалото насилство.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
зошто се размислува така ирационално јас не можам да сфатам!
Зошто ти кога ќе се родиш т.е. кога ќе дојдеш на возраст од 7 години не работиш по локалните дуќачиња - фирми како амал.

Затоа што ти не си дел од семејство кое вбројува над 50 члена..

Затоа што во твојата религија не пишува дека има само една вера, нити стои дека ако некој те повреди на на некој начин треба да му вратиш.

Затоа што татко ти дома нема слики од терористи - и не чува 10 AK-47 и неколку кашикари, базуки и слично.

Затоа што црквата не те учи да идеш у џихад.

Затоа што немаш барем еден во семејство кој е криминалец и продава дрога и оружје.

Затоа што татко ти не ти вика ако некој дојде во конфликт со тебе да го збрцаш со нож.

Затоа што татко ти не рачуна дека ако загинеш ти има уште 10 деца кои ќе му бидат како утеха за тебе

Затоа што не си израсната на улица.

Затоа што не ти забрануваат да се гледаш со кого сакаш, и не те тераат да носиш шамија.

Затоа што не си под констатен притисок да веруваш во "религија"

Затоа што не си раснета во фамлија која не знае што е култура и едукација - еманципација.

Затоа што имаш завршено во најмала рака средно, наместо осмо.

Затоа што твоите ти викаат да не се закачаш со никого, те учат да бидеш толерантна, да простуваш, да се однесуваш пристојно.

За крај, затоа што израснала и си дел од нормално семејство, каде што се учат најбитните работи во прераснувањето на одреден карактер во човек или нечовек.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
имам чуство на вина-јас ги изедов кркушките за протестов и дискусијата отиде во погрешна насока.и заборавивме зашто сме тука....СОРИ
 
I

Iblis

Гостин
Јас и понатаму ќе зборам за лошата економија во земјата, ќе зборам се дотогаш додека не се смени нешто. Сега правам пауза со акцијава, плус и бугарчињата ги запоставив ќе ми се налутат.
Никогаш не мислев дека ќе го напишам ова, но морам бидејќи го нема човекот да ти реплицира и почувствував празнина после твојот пост:
ЦИТРО МИ НЕДОСТИГАШ НА ФОРУМОВ!
Да си знаеш дека има print screen од ова! :P
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Јас и понатаму ќе зборам за лошата економија во земјата, ќе зборам се дотогаш додека не се смени нешто.
Абослутно мене никогаш не ми пречеше тоа, само стекнав погрешна престава, искрено мразам политика, и учеството во оваа иницијатива не го сметам воопшто како дел од истата...иако на некои (читај влијателните) можеби така им делува :rolleyes:
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
ај да не се фалам
ретвитајте ме на германците
Nessa @NessaAlcarin9

@an_topnews Der Radikale Islamismus ist in ganz Mazedonien Verbreitung! Bitte helfen Sie uns!! #spreadthetruth
http://spreadthetruthmk.blogspot.com/

п.с блогот не го заборавајте, најбитните информации се таму
на секој твит линкчето да го копирате
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Го чекаме законот, а уште повеќе затоа што форумов го следат од МВР (како што кажа некој) за да се потсетат која е границата на мирно протестирање.
Mihaela, eve procitaj...http://forum.kajgana.com/threads/Предизвикување-национална-расна-и-верска-омраза-раздор-и-нетрпеливост.60427/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom