#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
22 февруари 2012
Мислења
134
Поени од реакции
130
Твитај, па серија склекови, твитај, па серија склекови...
хахахахах,...Моногу ке се набилдам (не дека несум) :tapp:
--- надополнето: 8 мај 2012 во 22:00 ---
Твитај, па серија склекови, твитај, па серија склекови...
хахахахах,...Моногу ке се набилдам (не дека несум) :tapp:
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
најавен протест, а до сега пријавени дека ќе одат 136 :place:

Така протест не се прави пред влада к*р се тресе, се договара во Ново Лисиче, во К.Вода, Тафталиџе и се оди накај центар кај што треба да се соберат. Вака пред влада кој тргнал кој закаснил. Абе све се блокира кога се прави протест, нема коли движење.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Чекај ни требаат уште луѓе! Значи најдобро ќе биде да работиме како група! 5-6 членови! Затоа што ако биде само еден ќе немаш доволно аргументи! АКо делуваме како група ќе се надополнуваме!
ИМА ЛИ УШТЕ ДОБРОВОЛЦИ?
Кажи шо треба капетане.:icon_mrgr:
 
S

Shaman

Гостин
Луѓе кои се изгореле на млекото па сега дуваат и на матеницата. И ми кажаа да внимаваме што пишуваме на кајгана зошто МВР следела се!

п.с А значи ти си тој од МВР, а? :pos:
Да и ич неам намера да се кријам, баш заради тоа што акцијава е ОК и до сега гледам дека во огромен број преовладуваат, културни луѓе кои се сериозно загрижени.
И ако има некој нешто против подобро нека ми се истури на мене тука на форумов, него да ми ги гаѓа колегите со цигли и камења пред собрание или влада. ;)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
Така протест не се прави пред влада к*р се тресе, се договара во Ново Лисиче, во К.Вода, Тафталиџе и се оди накај центар кај што треба да се соберат. Вака пред влада кој тргнал кој закаснил. Абе све се блокира кога се прави протест, нема коли движење.
сега воопшто не се прави протест... многупати ова го искажав како мој став.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.372
Поени од реакции
16.571
Јас пак ќе се навратам на мојот стар предлог! Ајде да нападниме во српските форуми! Има многу луѓе на кои оваа тема им е стара рана! Ни требаат луѓе.....а таквите се по форумите!
Кој е за?
Баталете ги србите, премногу вжештени глави не се потребни.
Ќе почнат да повикуваат на смрт, убиства и слично. А тоа е најмалку што е потребно за да успее акцијава.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Да и ич неам намера да се кријам, баш заради тоа што акцијава е ОК и до сега гледам дека во огромен број преовладуваат, културни луѓе кои се сериозно загрижени.
И ако има некој нешто против подобро нека ми се истури на мене тука на форумов, него да ми ги гаѓа колегите со цигли и камења пред собрание или влада. ;)
Секоја чест за ставот. Драго ми е што гледам луѓи кои работат по институции кои не спијат на уши.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Вака значи некој треба да обезбеди листа од најпосетувани српски форуми!
Отвораме тема, во неа ќе биде нашиот блог, и сите оние фрапантни слики од муџиња и лепотани, убиството и протестите! За да го доловиме ефектот ќе напишиме како не вреѓаат и што фрази користат! Можеме да искористиме дел од некои статии што ги објави Блиц!
Верувајте ние имаме проблем со ова ама и они! Значи ако веќе никој не сака да помогне, да се завртиме кон оние што го имаат сличниов проблем! Наша најдобра солуција е Србија!
Зошто да делуваме како група? Ако оди само еден, сите ќе му се нафрлат и ќе нема доволно контра аргументи! Ако сме 5-6 слободно ќе реплицираме, и ќе сме во можност да делуваме на повеќе страни! Повеќе инфо ќе тече!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Еее ако гледате чудни сатира твитови јас сум тоа со вториот акаунт, ги комбинирам хаштаговите.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Абре каков протест, што ви е вас? Сакате да уништите се што се мачиме да постигнеме тука? Само еден скршен прозорец на етничка кооперација и се пропаѓа во вода. Седете мирни и твитајте. Кога ќе треба да се дејствува ќе не известат покомпетентни.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Да и ич неам намера да се кријам, баш заради тоа што акцијава е ОК и до сега гледам дека во огромен број преовладуваат, културни луѓе кои се сериозно загрижени.
И ако има некој нешто против подобро нека ми се истури на мене тука на форумов, него да ми ги гаѓа колегите со цигли и камења пред собрание или влада. ;)
Немај гајле, само да ти каже некој нешто што не треба на форумов јас ќе се погрижам последен пост да му е тоа ;)
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
Вака значи некој треба да обезбеди листа од најпосетувани српски форуми!
Отвораме тема, во неа ќе биде нашиот блог, и сите оние фрапантни слики од муџиња и лепотани, убиството и протестите! За да го доловиме ефектот ќе напишиме како не вреѓаат и што фрази користат! Можеме да искористиме дел од некои статии што ги објави Блиц!
Верувајте ние имаме проблем со ова ама и они! Значи ако веќе никој не сака да помогне, да се завртиме кон оние што го имаат сличниов проблем! Наша најдобра солуција е Србија!
Зошто да делуваме како група? Ако оди само еден, сите ќе му се нафрлат и ќе нема доволно контра аргументи! Ако сме 5-6 слободно ќе реплицираме, и ќе сме во можност да делуваме на повеќе страни! Повеќе инфо ќе тече!
Србите се наша најдобра солуција - се согласувам!
Имаме исти проблеми - се согласувам!
Но ние и Србите не сме исти, дури ниту слични!
Мислам дека на сите ни е јасно во што е разликата меѓу нас и нив... :cautious:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Вака значи некој треба да обезбеди листа од најпосетувани српски форуми!
Отвораме тема, во неа ќе биде нашиот блог, и сите оние фрапантни слики од муџиња и лепотани, убиството и протестите! За да го доловиме ефектот ќе напишиме како не вреѓаат и што фрази користат! Можеме да искористиме дел од некои статии што ги објави Блиц!
Верувајте ние имаме проблем со ова ама и они! Значи ако веќе никој не сака да помогне, да се завртиме кон оние што го имаат сличниов проблем! Наша најдобра солуција е Србија!
Зошто да делуваме како група? Ако оди само еден, сите ќе му се нафрлат и ќе нема доволно контра аргументи! Ако сме 5-6 слободно ќе реплицираме, и ќе сме во можност да делуваме на повеќе страни! Повеќе инфо ќе тече!
Идејата воопшто не ви е лоша, но искрено се сомневам во Србите. Тие се малку како да кажам, а не е веќе кажано. Ќе ви излезе од контрола работата и нема да можете да ги спречите радикалните изјави и повици.

Да и ич неам намера да се кријам, баш заради тоа што акцијава е ОК и до сега гледам дека во огромен број преовладуваат, културни луѓе кои се сериозно загрижени.
И ако има некој нешто против подобро нека ми се истури на мене тука на форумов, него да ми ги гаѓа колегите со цигли и камења пред собрание или влада. ;)
Зарем останаа уште свесни лица на државен буџет, баш ми е мило што пронајдовме еден :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom