#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.128
Че го паљим со бензин :mad:
Добар е твитер кај вас, луѓе? Мене ме сотре, ништо не ми отвара :place:
Ccleaner симни си и исчисти се што е потребно, и ќе оде џоа подмачкано.
До прееска ќе ми се запалеше пц-то, сеа си тера без проблеми. :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Ве молам постирајте tweets овде, како вчера!
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
Јанкуловска: Ги следиме најавите за нови протести- ако некој ги прекрши законите најостро ќе го санкционираме

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска соопшти дека полицијата будно ги следи најавите за нови протести против акцијата Монструм што се објавуваат на социјалните мрежи, претежно на фејсбук.​
- Морам да кажам дека јазикот кој таму се користи е прилично недоличен, но тоа останува на совеста на оние кои го користат. Како надлежна институција ќе ги преземеме сите мерки за да се заштити владеењето на правото и правниот поредок во оваа држава. Доколку некој на кој било начин ги прекрши законите најостро ќе реагираме и ќе го санкционираме, рече Јанкуловска.

МВР ги демантираше наводите на еден од демонстрантите кој во петокот тврдеше дека негов брат бил сведок на масакрот кај Смилковци и на полицијата и кажал дека убијците се возеле не со црвено туку со сиво возило. И неговите роднини демантирале затоа што човекот имал здравствени проблеми.
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
Македонски групи организираат контра протести на албанските

Покрај протестот против акцијата Монструм кој се најавува од припадници на албанската муслиманска заедница во Македонија и кој е закажан за в петок се огласија и македонски групи кои повикуваат на контра протести пред владата.​
Според најавите од плакатите објавени на социјалните мрежи протестот против акцијата Монструм треба да започне по петочната молитва во седум македонски градови каде што живеат значителен број на Албанци, а контра протестот дел од групите првично го закажаа во петок во исто време, но денеска го променија терминот за во сабота во 13 часот. Организаторите и на македонските протести се непознати. Тие најавуваат дека протестот ќе биде со барање за спречување на ширењето на радикалниот ислам во Македонија и ги повикаа сите учесници да не прават никакви инциденти.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.645
Поени од реакции
30.368
Ве молам постирајте tweets овде, како вчера!
Outrageous behavior of radical muslims following the arrests of suspected terrorists... #SpreadTheTruth All we want is peace and harmony !!!

#SpreadTheTruth How many more innocent people will be victims of the radical Islam? Do not close your eyes to this, you're concerned too !

When crime goes unpunished, people feel safe to do wrong, raise your voice and #SpreadTheTruth we don't want to live in fear.

#Spreadthetruth The true face of the protesters demanding freedom of suspected child killers spreadthetruth11.blogspot.com we want peace !!!

It's easy to close our eyes and turn our heads,but when this happens youtube.com/watch?v=gHWsJR… we must fight and #spreadthetruth

Protesting for releasing murderers, what's next we're gonna see ??? #SpreadTheTruth.........don't be ignorant !!!

5 dead, who's next? #spreadthetruth islamist were protesting against the arrest of five murders!

It's a Mad World we're living in, when mass murderers are demanded to be released #SpreadTheTruth

We want a secure future in Macedonia, we don't want terrorists and radical Islamists here #spreadthetruth
 
Член од
6 мај 2012
Мислења
116
Поени од реакции
62
ova e demokratsko pravo nie ja zboruvame vistinata, imaat li ono nekoj dokaz deka nesto sme prekrsile, zasto ne se pozanimavaat so radikalnite islamisti koi protestiraa i izvikuvaa smrt za hristijanite.Znaam polesno im e po sopstveniot narod da udrat zatoa i sme doneseni tuka kade sto sme i nie i drzavata. Epa dragi moi od MVR nemoze taka so dvojni arsini.Da nedade Gospod nekoj da odi vo policija od nas samo zatoa sto ja sirime vistinata so fakti i dokazi.Ako nekoj ima problemmi so policija na ovaa tema bez drugi postapki slobodno neka pise pa da se organizirame i da se branime odni so drugi. DOSTA E VEKE
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
Македонски групи организираат контра протести на албанските


Покрај протестот против акцијата Монструм кој се најавува од припадници на албанската муслиманска заедница во Македонија и кој е закажан за в петок се огласија и македонски групи кои повикуваат на контра протести пред владата.

Според најавите од плакатите објавени на социјалните мрежи протестот против акцијата Монструм треба да започне по петочната молитва во седум македонски градови каде што живеат значителен број на Албанци, а контра протестот дел од групите првично го закажаа во петок во исто време, но денеска го променија терминот за во сабота во 13 часот. Организаторите и на македонските протести се непознати. Тие најавуваат дека протестот ќе биде со барање за спречување на ширењето на радикалниот ислам во Македонија и ги повикаа сите учесници да не прават никакви инциденти.
најавен протест, а до сега пријавени дека ќе одат 136 :place:
 
S

Shaman

Гостин
Е ако де и мене денес ме предупредија и тоа лично... :) само им кажав, мој живот мои правила... Само барам од вас ако ме затворат, цигари да ми носите во Шутка.. :ROFLMAO:
Аман бе луѓе. Кој ви мрчи? Кој ве предупредува?
Еве јас работам во МВР ако на некој тоа не му беше јасно до сега и гледам реално дека нема тука елементи на национална и верска омраза и нетрпеливост. Значи стварно нема. Ако некој го толкува ова поинаку негов проблем.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
ova e demokratsko pravo nie ja zboruvame vistinata, imaat li ono nekoj dokaz deka nesto sme prekrsile, zasto ne se pozanimavaat so radikalnite islamisti koi protestiraa i izvikuvaa smrt za hristijanite.Znaam polesno im e po sopstveniot narod da udrat zatoa i sme doneseni tuka kade sto sme i nie i drzavata. Epa dragi moi od MVR nemoze taka so dvojni arsini.Da nedade Gospod nekoj da odi vo policija od nas samo zatoa sto ja sirime vistinata so fakti i dokazi.Ako nekoj ima problemmi so policija na ovaa tema bez drugi postapki slobodno neka pise pa da se organizirame i da se branime odni so drugi. DOSTA E VEKE
Други правила .. нека ти текне протести на Македонци со протести на лепотани .. кој го јадеше курот ..
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
ova e demokratsko pravo nie ja zboruvame vistinata, imaat li ono nekoj dokaz deka nesto sme prekrsile, zasto ne se pozanimavaat so radikalnite islamisti koi protestiraa i izvikuvaa smrt za hristijanite.Znaam polesno im e po sopstveniot narod da udrat zatoa i sme doneseni tuka kade sto sme i nie i drzavata. Epa dragi moi od MVR nemoze taka so dvojni arsini.Da nedade Gospod nekoj da odi vo policija od nas samo zatoa sto ja sirime vistinata so fakti i dokazi.Ako nekoj ima problemmi so policija na ovaa tema bez drugi postapki slobodno neka pise pa da se organizirame i da se branime odni so drugi. DOSTA E VEKE
Nikoj ne smee nikomu da se zakanuva. Sekoj ima pravo na sloboda na govor i sloboda na izrazuvanje, se dodeka ne se krsat pravata na drug.
Naskoro ke postiram nesto za krivicnoto delo sirenje na verska, nacionalna... omraza.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom