#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

H

HITCH

Гостин
Не можеш да им помогнеш,затоа батали ги.
btw, кој е @karlovic200?Ми пишал пред малку дека сме кајгана багра и спамери lol
Оф, тоа е ист `ко тие на #IslamMeans. Е, баш тој треба да се батали.:pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Карлович е тој со сто јузера на форумов, психопат со потврда мавнете му блок.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Јас слушнавте ли изјавата на ИВЗ? директно се мешаат во истрагата, и вршат притисок кон МВР, а со тоа и директно се вмешуваат во протестот во петок, кој пред своето почнување ќе се организира во сите џамии по големите градови во Македонија, кои ќе бидат искористени како збирно место.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.372
Поени од реакции
16.571
Фан страна на Ракометната репрезентација на Македонија
Да го спречиме ширењето на радикалниот ислам во Македонија , ако тие можат да протестираат за радикален ислам и за поддршка на убијците , епа и ние можеме ПРОТИВ! СЕГА ИЛИ НИКОГАШ ! Напомена: ДА НЕ СЕ ПРАВАТ НИКАКВИ ИНЦИДЕНТИ!Протест против радикалниот ислам во Македонија!
сабота, 12 мај во 13:00 во Влада На Р.М.

http://www.facebook.com/RakometnaReprezentacijaNaMakedonija

Дечишта ја одржуваат странава, жими се ќе ги растепам.
Вчера им пишав да ја објават нашата група, ни повратен одговор добив ни ништо.
А мочковциве имаат над 9000 лајка, сами на себе си даваме автоголови!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.245
Поени од реакции
26.966
Отсекогаш биле исклучиво против Македонија.
Да ги праша човек зашто, нема да ти кажат, ама тоа е.
Со лаги, со подли работи..
Абе нема ни протест да има, глеаш некое дете отворило тема таму... така се правело протест..
Нема ни протест да има, а овие излажаа дека биле „антиалбански„
И тоа ти се кај нас медиумите..
Катастрофа...
Тие од тоа живеат, буквално....
Под плаштот на интеграција на Албанците во општеството разни групации ги пунат со пари, за да делуваат во својата држава. И во оној момент кога ќе признаат дека Албанците не се угнетени, ќе им престанат изворите на пари. Тие се тие кои измислуваат проблеми и кога ги нема.

Не беше многу одамна случајот кога го убија полицаецот во ПМФ, кога овие истите на чело со таа со блага ретардација во мозокот Најчевска излезе да ги нападне полицајците што барале на ПМФ, пошто тоа било подрачје во кое полицијата не смее да оди, без притоа да ги спомне манијаците што хараат низ тоа подрачје.

Типичен пример на одработување на агенда. Ние треба по кратка постапка да се решиме од тие предавници кои се рак рана на општеството. Ради тие продадени души дојдовме до ситуација да ни ја егзекутираат иднината. Тие луѓе треба кај и да се видат да се пљукнат во лице.
 
H

HITCH

Гостин
Јас слушнавте ли изјавата на ИВЗ? директно се мешаат во истрагата, и вршат притисок кон МВР, а со тоа и директно се вмешуваат во протестот во петок, кој пред своето почнување ќе се организира во сите џамии по големите градови во Македонија, кои ќе бидат искористени како збирно место.
ИВЗ сами си кажаа дека имаат проблеми со радикалните муслимани, кои се дојдени во Македонија од Босна преку Косово. Сега немаат образ да кажуваат кој, што и како е уапсен! Докази има од компјутерите кои МВР ги заплени пред некоја година од таа радикалната нво, со чии членови подоцна се формира и „Разбуду се“! ИВЗ сега нека гледа вести и нека си кути.

П.С. Само Еден_тип има поделено повеќе лајкови на темава од мене. :pos:
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
Јас слушнавте ли изјавата на ИВЗ? директно се мешаат во истрагата, и вршат притисок кон МВР, а со тоа и директно се вмешуваат во протестот во петок, кој пред своето почнување ќе се организира во сите џамии по големите градови во Македонија, кои ќе бидат искористени како збирно место.
Многу е парадоксално нивното патешествие од џамија до протест (за осомничените за убиства)... Ако молитвата им дава енергија за следствените дејствија, јас се прашувам дали тие луѓе се молат или си го челичаат умот во самоизмама и гнев и неправда?!
 
H

HITCH

Гостин
Многу е парадоксално нивното патешествие од џамија до протест (за осомничените за убиства)... Ако молитвата им дава енергија за следствените дејствија, јас се прашувам дали тие луѓе се молат или си го челичаат умот во самоизмама и гнев и неправда?!
Се знаат џамиите во Македонија каде се практицира радикален ислам исто како што се знаат и оџите и муфтиите кои го „пеат“ на петочна молитва. Преку молитвата, која е извитоперено читање и толкување на Куранот, се спроведуваат туѓи идеи.
Подобро прашање е: Зошто ниту еден странски амбасадор во Македонија не ги осуди протестите и не побара остро да се сузбие и санкционира радикалниот Ислам?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.315
Поени од реакции
8.859
Многу е парадоксално нивното патешествие од џамија до протест (за осомничените за убиства)... Ако молитвата им дава енергија за следствените дејствија, јас се прашувам дали тие луѓе се молат или си го челичаат умот во самоизмама и гнев и неправда?!
не биди наивна, молитвата им е збирно место, таму се организираат, инаку како би успеало да има протест организиран на нет, мора да има земјина база, а нивното молитвено собирање е повеке од идеално за настаниве кој што ги спремаат
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
не биди наивна, молитвата им е збирно место, таму се организираат, инаку како би успеало да има протест организиран на нет, мора да има земјина база, а нивното молитвено собирање е повеке од идеално за настаниве кој што ги спремаат
Баш затоа и мислам дека овие „протести“ им се да испитат колку „војници“ би имале во случај на војна. Колку одзив би имале од лепотаните.

Ќе видеме колку мирни ќе бидат во петок ..
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
Се знаат џамиите во Македонија каде се практицира радикален ислам исто како што се знаат и оџите и муфтиите кои го „пеат“ на петочна молитва. Преку молитвата, која е извитоперено читање и толкување на Куранот, се спроведуваат туѓи идеи.
Подобро прашање е: Зошто ниту еден странски амбасадор во Македонија не ги осуди протестите и не побара остро да се сузбие и санкционира радикалниот Ислам?
Изманипулирани верници чии вернички идеали имаа сеоправдани средства (на пример - убиства).
Куранот не го познавам целосно, но тој еден поглед со кој површно сум го опфатила како религиски текст, мислам дека ја сфатив суштината, а тоа е дека верникот никако не се стреми, првенствено, кон земни идеали и цели, а секундарно, е посветен на принципите на добродетел, толеранција, култивирање на сите негативни мисли и чувства дури и кон непријателите. Таму некаде... во некоја нишка на ревноста за религиската „вистина“ скренале во погрешен правец, во погибелта на крвожедноста земајќи го местото на Бог како апсолутен Судија после сите времиња.Колку што ми е познато таквите извитоперувања и погрешни толкувања се прогласуваат за секти!!!!

А ова второто, за реакцијата на странските амбасади.... хм, малку ме загрижува нивниот молк. Тие се тука и ја доживуваат целата вистина, а избираат да молчат....
--- надополнето: 8 мај 2012 во 18:53 ---
Се знаат џамиите во Македонија каде се практицира радикален ислам исто како што се знаат и оџите и муфтиите кои го „пеат“ на петочна молитва. Преку молитвата, која е извитоперено читање и толкување на Куранот, се спроведуваат туѓи идеи.
Подобро прашање е: Зошто ниту еден странски амбасадор во Македонија не ги осуди протестите и не побара остро да се сузбие и санкционира радикалниот Ислам?
Изманипулирани верници чии вернички идеали имаа сеоправдани средства (на пример - убиства).
Куранот не го познавам целосно, но тој еден поглед со кој површно сум го опфатила како религиски текст, мислам дека ја сфатив суштината, а тоа е дека верникот никако не се стреми, првенствено, кон земни идеали и цели, а секундарно, е посветен на принципите на добродетел, толеранција, култивирање на сите негативни мисли и чувства дури и кон непријателите. Таму некаде... во некоја нишка на ревноста за религиската „вистина“ скренале во погрешен правец, во погибелта на крвожедноста земајќи го местото на Бог како апсолутен Судија после сите времиња.Колку што ми е познато таквите извитоперувања и погрешни толкувања се прогласуваат за секти!!!!

А ова второто, за реакцијата на странските амбасади.... хм, малку ме загрижува нивниот молк. Тие се тука и ја доживуваат целата вистина, а избираат да молчат....
 
H

HITCH

Гостин
Баш затоа и мислам дека овие „протести“ им се да испитат колку „војници“ би имале во случај на војна. Колку одзив би имале од лепотаните.

Ќе видеме колку мирни ќе бидат во петок ..
Точно, овие протести се за нивно пребројување. Затоа велам: НИЕ засега не одговараме на нивните ниски провокации, оставете ја полицијата да си ја работи работата.
--- надополнето: 8 мај 2012 во 19:03 ---
Изманипулирани верници чии вернички идеали имаа сеоправдани средства (на пример - убиства).
Куранот не го познавам целосно, но тој еден поглед со кој површно сум го опфатила како религиски текст, мислам дека ја сфатив суштината, а тоа е дека верникот никако не се стреми, првенствено, кон земни идеали и цели, а секундарно, е посветен на принципите на добродетел, толеранција, култивирање на сите негативни мисли и чувства дури и кон непријателите. Таму некаде... во некоја нишка на ревноста за религиската „вистина“ скренале во погрешен правец, во погибелта на крвожедноста земајќи го местото на Бог како апсолутен Судија после сите времиња.Колку што ми е познато таквите извитоперувања и погрешни толкувања се прогласуваат за секти!!!!

А ова второто, за реакцијата на странските амбасади.... хм, малку ме загрижува нивниот молк. Тие се тука и ја доживуваат целата вистина, а избираат да молчат....

Многу убаво те сфатив уште во првиот нималку наивен пост. Согласни сме!

Би рекла само менувајќи го или погрубо речено заземајќи го местото на Бог како апсолутен судија ние изгубивме 5 млади невини животи, ама тие изгубија повеќе. Веруваат во Утопија, веруваат во свет во кој Исламот ќе владее притоа забораваат дека хиените се јадат меѓусебе без нимала помисла дека го јадат „својот.“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom