#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.404
Поени од реакции
21.968
Браво за оваа акција убеден сум дека доволна бројка на луѓе низ светов не имаат читано ама и друга работа станува јасна. Ни еден Македонски медиум не извести за ова едино Јанко вчера во емисијата не тематизира ама денес како што кажаа некој членови било тргнато од репризата?! Значи ем власта не сака да се форсира оваа работа ама и опозицијата преку свој медиуми молчи за ова.

Се надевам дека на членовите на форумов кој ги има, кој се претежно помлади луѓе и поред мене добро едуцирани, дека сфатија дека само со своја глава и со храброст се гради цивилно општество а не како послушник на било која партија. Ова искуство што го добивме сите ние со оваа акција е голем чекор напред за слободно и цивилно општество во Македонија.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Јас лично, ова нема да го заборавам, абе колку и да е мал потег, кога требало-го направија (факт останува)
Овие другите со „големи потези„ ко пичиња беа на страна.
БРАВО, КОЈ И ДА Е ПОЗАДИ ОВА

Јас,Leandra и Crazy in Love ја почнавме иницијативава :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Еј дајте го линкот од статијата од CNN, една ми го бара, мисли дека тропаме напразно
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Немојте да дозволите да се изгуби на масовност. Не е ова едновечерно твитање. Ако ви се креваат цревата веќе од "птичката", најдете некој од линковите, напишете соодветно писмо, испратете го. Активирајте се по блогови, по сајтови. Ова мора да трае подолго, не смее да се претвори во тридневно чудо. Ако ви треба помош, текстови, писма...праќајте пп, ќе помогнеме, ќе додадеме, ќе одземеме. Барајте влијателни луѓе кои би можеле да придонесат, активирајте познаници низ дијаспората.
Кога веќе се собравме, да издржиме до крај.
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
134
Поени од реакции
130
кога те ебат партиски покушајте да влезете во ритам,кога тогаш ке свршите :pos:
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
130
Поени од реакции
112
јас ве поздравувам и да пролжиме и утре со исто темпо,не може да остане ова незабележано,поздрав
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
И ова не е лошо да го преведиме.Животно да беше ќе се издресираше и ќе научеше говор, ама ова ти е некоја чудна креатура...
http://www.bezpardon.mk/albantsite-vo-makedonija-imale-pravo-na-povek-e-sonot-na-ona-ushte-ne-bil-realiziran/
Албанците во Македонија имале право на повеќе – сонот на ОНА уште не бил реализиран!!

МАКЕДОНИЈА | МАЈ 5, 2012 ВО 16:58 | ВКУПНО ПРЕГЛЕДИ: 1.755
На одбележувањето на денот на паднатите борци на ОНА албанците порачаа дека не се задоволни од постигнатото и добиеното во Македонија. Имале право на повеќе. Без да прецизираат што уште сакаат?
Сонот на ОНА уште не е реализиран, ние ќе го реализираме, албанците имаат право на повеќе, обединување на албанците – ова се само дел од пораките кој биле упатени на одбележувањето на денот на паднатите борци на ОНА.
Како што пренесува телвизија Телма на одбележувањето присуствувале голем број преставници на албанските партии во Македонија.


Според Хазби Лика, македонските Aлбанци не се задоволни од моменталните услови во земјата. Смета дека имаат право на повеќе.
„Сигурен сум дека Албанците во Македонија сакаат повеќе од она што го имаат сега. Иако, има напредок. Порано немавме универзитет, администрација, министертва. Сега имаме дел од тоа. Затоа нема никогаш да дозволиме да се понижи името на загинатите“, порача тој.

Градоначалникот Изет Меџити во своето обраќање изјавил:

„ИДЕАЛОТ НА ОНА СЕ УШТЕ НЕ Е РЕАЛИЗИРАН. Ние ќе се обидеме да го реализираме, ги повикувам, Aлбанците во Македонија да не го заборават она што за нив го направиле нивните предци. Не смееме да заборавиме дека тоа што денес сме слободни и слободно се вее албанското знаме е нивна заслуга. На овој ден треба да се потсетиме дека тие го дадоа најскапоценото, а тоа е животот. И Скендербег е еден од нив, затоа секогаш кога ќе влеземе во чаршијата, треба да се потесетиме на тоа. Ние ќе се обидеме да го реализираме идеалот на паднатите борци, изјавил Меџити.
На обединување на Албанците, повикалеи семејствата на загинатите.
„Да се обединат сите Aлбанци во светот. Потребно е поголемо обединување меѓу нив и тоа не само во Македонија, туку и пошироко, порача Ндерим Јашари, роднина на загинат во војната на Косово, пренесува Телма.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.433
Eве ме и мене. Дали само мене ме јебе твитеров?! Озбилно. Пробав и од др. компјутер и од телефон, не сака. И у моментов не сака.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.274
Поени од реакции
6.947
Шо е работата со Влијателен?? Глеам сите го редат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom