Spotify во Македонија

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Bi trebalo vo settings da proveruvash. Za striming mislam deka e Ogg Vorbis dodeka za download mozes da selektiras MP3 ili AAC.
Па вака со претплата некој може без дозвола нелегално да си ги споделува јавно песните на торент сајтови, на форуми.. :) Особено во држави каде што нема регулирано закони против пиратерија.

Исто вака може и со неплатена кракната верзија затоа што постојат сајтови Spotify to MP3 и си симнуваш цели албуми, ама со тоа Spotify пак е некорисен без интернет но песните ти се на телефон/PC и си ги слушаш без користење Spotify.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Па вака со претплата некој може без дозвола нелегално да си ги споделува јавно песните на торент сајтови, на форуми.. :) Особено во држави каде што нема регулирано закони против пиратерија.

Исто вака може и со неплатена кракната верзија затоа што постојат сајтови Spotify to MP3 и си симнуваш цели албуми, ама со тоа Spotify пак е некорисен без интернет но песните ти се на телефон/PC и си ги слушаш без користење Spotify.
Не може :pos:
Тоа го дознав на лош начин - симнав некое рандом програмче да ми симне песни од Spotify за да ги изрежам на ЦД за во кола.
По 10-тина дена ми стигна меил дека акаунтот ми е блокиран. :)
После се оправав со техничката служба, ме тераа да напишам (буквално) дека повеќе нема да го користам Spotify за тоа. :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Не може :pos:
Тоа го дознав на лош начин - симнав некое рандом програмче да ми симне песни од Spotify за да ги изрежам на ЦД за во кола.
По 10-тина дена ми стигна меил дека акаунтот ми е блокиран. :)
После се оправав со техничката служба, ме тераа да напишам (буквално) дека повеќе нема да го користам Spotify за тоа. :)
А како знаат дека си симнал песни од Spotify?

Јас моментално користам кракната верзија Spotify и си симнав цел албум. Има страни си пишуваш на Google Spotify to mp3, на сајтот си го ставаш линкот и симнуваш. Лошото е кракнатава верзија нема офлајн слушање музика.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
А како знаат дека си симнал песни од Spotify?

Јас моментално користам кракната верзија Spotify и си симнав цел албум. Има страни си пишуваш на Google Spotify to mp3, на сајтот си го ставаш линкот и симнуваш. Лошото е кракнатава верзија нема офлајн слушање музика.
Еве, see for yourself:

1697968195470.png
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.597
Знаеме сите дека тоа е нелегално ама не ми е јасно како они дознаваат одма дека ти си извадил песни од Spotify?
Во линкот што го ставаш на "Spotify to mp3" страниците што ги пребаруваш на Google го нема твојот username?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Во линкот што го ставаш на "Spotify to mp3" страниците што ги пребаруваш на Google го нема твојот username?
Нема на линкот јузернејм. Такво нешто нема на кракнатата верзија што јас ја имам инсталирано.

Значи ја отварам песната на Spotify одам на копчето за Share и кликам да го копирам линкот. После paste правам на страната а линкот е
https://spotify.link/ и тука се измешано букви и бројки
 
Член од
22 август 2022
Мислења
422
Поени од реакции
1.476
Spotify кога инсталираш, како и која било друга апликација, нели бара дозвола за некој делумен пристап до одредени содржини и локации на уредот. Мислам дека секоја апликација којашто ни е инсталирана може многу лесно да дојде до информации. Затоа уште од кога излезе ова, не се нафатив. Поарно да бидам премиум и да ги симнам преку апликацијата да си ги слушам офлајн.

Пред неколку години се збореше за една fortune telling апликација шо као многу погаѓала и на крај испадна дека 'читала' Whatsapp разговори. :D

Додуша со веб верзијата и така можеш која сакаш да ја пуштиш кога сакаш.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Знаеме сите дека тоа е нелегално ама не ми е јасно како они дознаваат одма дека ти си извадил песни од Spotify?
Spotify кога инсталираш, како и која било друга апликација, нели бара дозвола за некој делумен пристап до одредени содржини и локации на уредот. Мислам дека секоја апликација којашто ни е инсталирана може многу лесно да дојде до информации. Затоа уште од кога излезе ова, не се нафатив. Поарно да бидам премиум и да ги симнам преку апликацијата да си ги слушам офлајн.
Еве вака дознаваат како JBTgirl што вика.
Моето програмче се викаше SpotiPlus и бараше да се логирам на него преку Spotify, така и ме нашле.
Нејсе, порано го правев ова нон-стоп и не ме фаќаа ама еве сеа ме фатија и тоа е тоа.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
5 луѓе сме собрани за Sporify Premium Family план, ни фали уште еден. 550 денари месечна претплата поделена со 6 луѓе доаѓа 90 денари месечно. Процедурата е само добиваш invite на постоечки профил и прифаќаш. Ако сака некој нека ми пише
 

Kajgana Shop

На врв Bottom