Spotify во Македонија

panamera

Metalhead
Член од
7 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
6
Здраво, денес по втор пат ми го исклучија акаунтот на Spotify поради што користев VPN, и ми дојде идеа да отворам петиција на change.org за Spotify да биде достапен кај нас во Македонија. Неколку ми се нафрлија и ми мешаа политики ваму таму и не потпишаа, но никој не форсирам!
Ако сте заентересирани да потпишете, слободно.
Ова е линкот кон петицијата:
https://www.change.org/p/we-want-spotify-in-macedonia
Ако имате дополнително мислење оставете одговор. :)
Update: Гледам и по Spotify Community, други луѓе имаат предложено за истава тема и темите се ставени во "Live Ideas" :semolam:
 
Последно уредено:

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.262
Поени од реакции
3.009
Здраво, денес по втор пат ми го исклучија акаунтот на Spotify поради што користев VPN, и ми дојде идеа да отворам петиција на change.org за Spotify да биде достапен кај нас во Македонија. Неколку ми се нафрлија и ми мешаа политики ваму таму и не потпишаа, но никој не форсирам!
Ако сте заентересирани да потпишете, слободно.
Ова е линкот кон петицијата:
https://www.change.org/p/we-want-spotify-in-macedonia
Ако имате дополнително мислење оставете одговор. :)
Update: Гледам и по Spotify Community, други луѓе имаат предложено за истава тема и темите се ставени во "Live Ideas" :semolam:
:D Слушај на Deezer (имаат подобар и побогат избор на музика! )
 

panamera

Metalhead
Член од
7 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
6
:D Слушај на Deezer (имаат подобар и побогат избор на музика! )
Имам користено, но кога ми пројде премиум претплатата, некако не ми се допадна повеќе, бев ограничен...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
11.280
Поени од реакции
27.508
Здраво, денес по втор пат ми го исклучија акаунтот на Spotify поради што користев VPN, и ми дојде идеа да отворам петиција на change.org за Spotify да биде достапен кај нас во Македонија. Неколку ми се нафрлија и ми мешаа политики ваму таму и не потпишаа, но никој не форсирам!
Ако сте заентересирани да потпишете, слободно.
Ова е линкот кон петицијата:
https://www.change.org/p/we-want-spotify-in-macedonia
Ако имате дополнително мислење оставете одговор. :)
Update: Гледам и по Spotify Community, други луѓе имаат предложено за истава тема и темите се ставени во "Live Ideas" :semolam:
Уф, одма потпишувам! Само скептичен сум дали би поминало ова.
:D Слушај на Deezer (имаат подобар и побогат избор на музика! )
Не е исто. Сум користел и едно и друго, Spotify барем за мене е далеку подобар.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.262
Поени од реакции
3.009
Уф, одма потпишувам! Само скептичен сум дали би поминало ова.

Не е исто. Сум користел и едно и друго, Spotify барем за мене е далеку подобар.
Помал избор на музика има....Со години ги користам и 2-та сервиса...[DOUBLEPOST=1531929574][/DOUBLEPOST]
Имам користено, но кога ми пројде премиум претплатата, некако не ми се допадна повеќе, бев ограничен...
Зошто ограничен?
 

panamera

Metalhead
Член од
7 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
6
Уф, одма потпишувам! Само скептичен сум дали би поминало ова.

Не е исто. Сум користел и едно и друго, Spotify барем за мене е далеку подобар.
Помал избор на музика има....Со години ги користам и 2-та сервиса...
Стварно незнам, но вреди да се проба.. Јас не сум некој голем скептик, затоа имам надеж...

Помал избор на музика има....Со години ги користам и 2-та сервиса...[DOUBLEPOST=1531929574][/DOUBLEPOST]
Зошто ограничен?
Епа пример, кога ми истече претплатата неможев да слушам јас што сакам. Можев само Shuffle на плејлисти што веке ги имав...
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.545
Ако си купиш премиум не верувам дека ќе те ограничат по локација. Може низ цел свет да се шеташ мора да работи сервисот.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.262
Поени од реакции
3.009
Ако си купиш премиум не верувам дека ќе те ограничат по локација. Може низ цел свет да се шеташ мора да работи сервисот.
Не може, исто како netflix порано...Во некои земји уште не ја нудат нивната услуга...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.014
Поени од реакции
7.613
Ако си купиш премиум не верувам дека ќе те ограничат по локација. Може низ цел свет да се шеташ мора да работи сервисот.
2 недели континуирано поврзување во земји кај што не е дозволено смее
после 2 недели те кратат, ама се најавуваш еднаш преку ВПН и после пак 2 недели тераш
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.262
Поени од реакции
3.009
2 недели континуирано поврзување во земји кај што не е дозволено смее
после 2 недели те кратат, ама се најавуваш еднаш преку ВПН и после пак 2 недели тераш
А од МК ли си ја купуваш услугата?
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.262
Поени од реакции
3.009
Неам купено ништо ја, на пиратски премиум сум, само ти кажувам кое е правилото :)
Па и јас,на нет врие од акаунти!!!;)
Изгледа со VPN си прават налози( плаќаат)...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom