Sponge Bob Squarepants

bonbon4e

100% крејзи :P
Член од
4 септември 2010
Мислења
226
Поени од реакции
17
- Кој живее во ... ?
Сунгерот Боб панталоновски
- Не ве слушааам

Сунгерот боб, сунгерот боб , сунгерот боб панталоновскии ухахахаха..
Си го сакааам. Срценце е :*
Интересен ми е затоа што многу јако размислува хехе...
Патрик ми е многу смешен, а љигљавко ке го убијам.
Господин Крачко ке го ограбам , а планктонот ке го смачкам . хихих ♥
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
најак цртан што сум гледал во овој 21 век башка ми се свиѓаат мајцава со Сунѓерот Боб
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
А знае ли некој торент за download на цртаните + превод по пожност на српски, хрватски или македонски јазик?
 
С

сашенко

Гостин
Го нема веќе на телевизија така?Неможев да го поднесам жими се кога ке почне со тоа негово хистерично смеење.Ми идеше на живци ептен едно време гости кога имав дома и деца мали и само тоа се гледаше и пукнав жими се.Најзабеган цртан до сега.Болест со еден збор.На времето ние гледавме убави и поучни цртани или пак барем смешни на некој начин а ова вакви сите деца станаа како него.Како болни се смејат и се глупираат.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Го нема веќе на телевизија така?Неможев да го поднесам жими се кога ке почне со тоа негово хистерично смеење.Ми идеше на живци ептен едно време гости кога имав дома и деца мали и само тоа се гледаше и пукнав жими се.Најзабеган цртан до сега.Болест со еден збор.
Го даваат уште :devil3:.
Иначе далеку од болен. Всушност од поглед на експлицитност многу наивен цртан. Незнам како те вознемирило едно обично смеење.
И номално за да го примиш, да го прифатиш не треба гледам в ѕид, слушам од телевизор како што веројатно бил опишаниот случај.
На времето ние гледавме убави и поучни цртани или пак барем смешни на некој начин а ова вакви сите деца станаа како него.Како болни се смејат и се глупираат.
На времето чинеле, а сега вакви онакви. 100 пати сум го слушнал изразов, ама не е така.
Looney Tunes чинат? Чинат? Колку се поучни незнам.
Е како што имам кажано погоре, SpongeBob наследува од нивниот хумор и стил, наследува од онај од крајот на деведесетите (цртанов се појави 99та) плус додава свое.

Тука е големината на овај цртан. Комбинира старо, сегашно и ново.
 
С

сашенко

Гостин
Го даваат уште :devil3:.
Иначе далеку од болен. Всушност од поглед на експлицитност многу наивен цртан. Незнам како те вознемирило едно обично смеење.
И номално за да го примиш, да го прифатиш не треба гледам в ѕид, слушам од телевизор како што веројатно бил опишаниот случај.

На времето чинеле, а сега вакви онакви. 100 пати сум го слушнал изразов, ама не е така.
Looney Tunes чинат? Чинат? Колку се поучни незнам.
Е како што имам кажано погоре, SpongeBob наследува од нивниот хумор и стил, наследува од онај од крајот на деведесетите (цртанов се појави 99та) плус додава свое.

Тука е големината на овај цртан. Комбинира старо, сегашно и ново.
Мене ми иде на живци ненормално да ти кажам.Може само гласот на македонски што е позајмен незнам од кого е таков е и ми иде на нерви незнам.Ама не ме бендисува..Многу болна личност ми е тој сунѓер боб.Ептен забегани работи прави а не ми се свиѓа тоа.Гледав на времето по нормални цртани филмови.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Мене ми иде на живци ненормално да ти кажам.Може само гласот на македонски што е позајмен незнам од кого е таков е и ми иде на нерви незнам.Ама не ме бендисува..Многу болна личност ми е тој сунѓер боб.Ептен забегани работи прави а не ми се свиѓа тоа.Гледав на времето по нормални цртани филмови.
Баш напротив, супер цртанче :)
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Омилени моменти :)





tumblr_lak217ZQOr1qbl9u7o1_500.jpg
 
Член од
9 август 2008
Мислења
218
Поени од реакции
109
Мене ми иде на живци ненормално да ти кажам.Може само гласот на македонски што е позајмен незнам од кого е таков е и ми иде на нерви незнам.Ама не ме бендисува..Многу болна личност ми е тој сунѓер боб.Ептен забегани работи прави а не ми се свиѓа тоа.Гледав на времето по нормални цртани филмови.
Неможеш да збориш кога не си гледал, си слушнал нешто и сега ти се увртело у главата дека не го бива.
Инаку цртанот е одличен, уникатен. Може слободно да се каже дека е наследник на Looney Tunes. Цртанот на 21 век кој може да го гледа дете од 5 години и дедо од 105 години.

 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Цртанов не е за мали деца...дефинитивно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom