Speedtest.net (официјална тема)

Член од
21 септември 2008
Мислења
267
Поени од реакции
82
Да си бидеме реални, повеќе од 6 до 10 мегабита за домашни корисници не е потребно. Се што е над тоа само ако имаш реална потреба, односно го користиш за работа.

Еве ви еден факт, имав годишен премиум акаунт од Rapidshare, дневно можев да симнувам по 10 гига кои можев и да ги акумулирам, навечер во happy hours ако симнував ми се броеше само по 10%. После 10 месеца симнав се што можев да симнав и што сакав да имам, преку 4 терабајти искористен простор и еден куп избришани срања, последните 2 месеца така ми пропадна акаунтот.

Заклучок, брзината не ви игра голема улога, и 100 мегабита да имате кога тогаш ќе сватите дека тоа е тотално непотребно затоа што ќе се заситите колку и да симнувате, колку и да имате потреба од брзина. Подобро е интернетот да е ефтин и стабилен, за да ти заврши работа отколку да имаш брзина што само ќе ти го крева егото и ќе се фалите пред другарчињата.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Еве тест и од мојот интернет.На Телекабел сум.
http://i.imagehost.org/download/0945/untitled_10
Нејќе да ми ја постира сликата.Кога ќе ја внесам адресата ми појавува како искината сликичка.Ќе може да ми каже некој зашто така ми праи?

 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Да си бидеме реални, повеќе од 6 до 10 мегабита за домашни корисници не е потребно. Се што е над тоа само ако имаш реална потреба, односно го користиш за работа.

Еве ви еден факт, имав годишен премиум акаунт од Rapidshare, дневно можев да симнувам по 10 гига кои можев и да ги акумулирам, навечер во happy hours ако симнував ми се броеше само по 10%. После 10 месеца симнав се што можев да симнав и што сакав да имам, преку 4 терабајти искористен простор и еден куп избришани срања, последните 2 месеца така ми пропадна акаунтот.

Заклучок, брзината не ви игра голема улога, и 100 мегабита да имате кога тогаш ќе сватите дека тоа е тотално непотребно затоа што ќе се заситите колку и да симнувате, колку и да имате потреба од брзина. Подобро е интернетот да е ефтин и стабилен, за да ти заврши работа отколку да имаш брзина што само ќе ти го крева егото и ќе се фалите пред другарчињата.

Вака зборуваш зошто не си остеил таква брзина, јас сум несалам ќе чекам сега 1 сат за да гледам некој филм, кога моажам да го симнам за помалку од 5 мин да го изггледам и да го исзбришам, или пример каде и да одам да имам достап до мојот компјутер дома и до сите податоци во него.
Поголема брзина никогаш не е на одмет, зошто да имаш помала кога негде, ти се нуди максимално искористување на брзината.

и пример за тоа.

 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Одам и ги КОЛАМ овие од Моби на шо личи ова БЕ???!!!!!

не плаќам 1500 за dial-up!!! mothafuckersss


едит
ОМГ латенси 999!!???!?!! дфсфгнфсгфдг /ме кил маселф

a sigurno virusi i trojani ti e polno pc-to :) aj napravi format pa proveri :)

Да си бидеме реални, повеќе од 6 до 10 мегабита за домашни корисници не е потребно. Се што е над тоа само ако имаш реална потреба, односно го користиш за работа.

Еве ви еден факт, имав годишен премиум акаунт од Rapidshare, дневно можев да симнувам по 10 гига кои можев и да ги акумулирам, навечер во happy hours ако симнував ми се броеше само по 10%. После 10 месеца симнав се што можев да симнав и што сакав да имам, преку 4 терабајти искористен простор и еден куп избришани срања, последните 2 месеца така ми пропадна акаунтот.

Заклучок, брзината не ви игра голема улога, и 100 мегабита да имате кога тогаш ќе сватите дека тоа е тотално непотребно затоа што ќе се заситите колку и да симнувате, колку и да имате потреба од брзина. Подобро е интернетот да е ефтин и стабилен, за да ти заврши работа отколку да имаш брзина што само ќе ти го крева егото и ќе се фалите пред другарчињата.
Гледано по мене точно ти е ова што си го пишал :)

Вака зборуваш зошто не си остеил таква брзина, јас сум несалам ќе чекам сега 1 сат за да гледам некој филм, кога моажам да го симнам за помалку од 5 мин да го изггледам и да го исзбришам, или пример каде и да одам да имам достап до мојот компјутер дома и до сите податоци во него.
Поголема брзина никогаш не е на одмет, зошто да имаш помала кога негде, ти се нуди максимално искористување на брзината.

и пример за тоа.

А ти спид тест да направеше надвор од бг подобро ќе биде :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
a sigurno virusi i trojani ti e polno pc-to :) aj napravi format pa proveri :)



Гледано по мене точно ти е ова што си го пишал :)



А ти спид тест да направеше надвор од бг подобро ќе биде :)

Добро тебе ти е мака да притисниш две три страни наназад да видиш?





Повели да се увериш.

За овој интернет јас плаќам 700 денари месечно, неограничен трансвер.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047


Со оглед на тоа што до пред една недела имав вајрлес плаќав 750 денари за 1мб/с,сега ставив кабелски за 700 денари месечно , неограничен трансфер и одлично е.брзината е стабилна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom