Speedtest.net (официјална тема)

Член од
11 јули 2014
Мислења
1.110
Поени од реакции
325
Ме интересира дали speedtest.net ја кажува реалната брзина односно ме интересира која брзина е реална - според договорот интернетот ми е 4 Mpbs но speedtest.net ми кажува 3.50, а ко ќе симнувам торент брзината оди 4 Mpbs некогаш и 4,1. Која е реалната брзина?
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Кај мене спидтест јавува 15-16мбит, на уторент симнувам со 2-2,1мб/с(множи го со 8 = 16мбит), според договорот треба да е 12-15мбит, што ми дава резултат дека се е ок:D.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.110
Поени од реакции
325
Кај мене спидтест јавува 15-16мбит, на уторент симнувам со 2-2,1мб/с(множи го со 8 = 16мбит), според договорот треба да е 12-15мбит, што ми дава резултат дека се е ок:D.
Значи, брзината од торентите е најточна, така?
 
T

templar55

Гостин

Сестрата гнасна да им је ебам на One...Кога ке пропаднат веќе, аман !
Може некој да ми каже дали можам да се жалам на АЕК поради ова ?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.279
Поени од реакции
3.653

Сестрата гнасна да им је ебам на One...Кога ке пропаднат веќе, аман !
Може некој да ми каже дали можам да се жалам на АЕК поради ова ?
mozes dase zalis no mislam deka nisto nema da dobijas,bidejki vo dogovorot stoi deka brzinata e do !
izgleda vaka (
Брзина на интернет пристап download/upload: кај ADSL - до 10 Mbps / 1 Mbps, кај WADSL - до 3 Mbps / 384 Кbps.Брзината на пристап на интернет услугата може да зависи од повеќе фактори, како што се брзината на веб сајтот на кој се пристапува, оптовареноста на глобалната интернет мрежа, конфигурацијата на компјутерот на корисникот и други фактори. Ако не може да се постигне максималната брзина дефинирана со пакетот, ONE ќе ја испорача највисоката можна брзина. )
 
T

templar55

Гостин
mozes dase zalis no mislam deka nisto nema da dobijas,bidejki vo dogovorot stoi deka brzinata e do !
izgleda vaka (
Брзина на интернет пристап download/upload: кај ADSL - до 10 Mbps / 1 Mbps, кај WADSL - до 3 Mbps / 384 Кbps.Брзината на пристап на интернет услугата може да зависи од повеќе фактори, како што се брзината на веб сајтот на кој се пристапува, оптовареноста на глобалната интернет мрежа, конфигурацијата на компјутерот на корисникот и други фактори. Ако не може да се постигне максималната брзина дефинирана со пакетот, ONE ќе ја испорача највисоката можна брзина. )
Грешка си 100%. Ако има ДО 10 Mbps, како тоа нема ОД. Значи според тебе може и да ми исклучат интернетот и да ми наплатат на крај на месец. Едвај чекам утре да им отидам у тој скапаниот салон. Ке им дадам и ОД и ДО.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.279
Поени од реакции
3.653
Грешка си 100%. Ако има ДО 10 Mbps, како тоа нема ОД. Значи според тебе може и да ми исклучат интернетот и да ми наплатат на крај на месец. Едвај чекам утре да им отидам у тој скапаниот салон. Ке им дадам и ОД и ДО.
Drugar znam deka si vo pravo no dogovorot gi stiti,veruvaj sum imal iskustvo.so istata rabota na one
 

Kajgana Shop

На врв Bottom