SonyEricsson P990i

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Декстер,ај земи го телефонот пак,и провери десна страна од скролањето со стајлусот да видиш каква вертикална линија се прави :)
Или можда ја некоја чкартна верзија сум добил,зашто на п910ката не се случуваше ова.

Поради тоа веќе не ни го користам стајлусот,он мене ќе ми гребе екран:angry3:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Го дадов п990-ката, ама 100% сум сигурен дека екранот немаше ниту една гребнатинка, една сосема мала беше кога го бришев со крпа на неа имало петличе и ми се запна на екранот (по срце мава) ама со тек на време се изгуби (најверојатно од постојаното бришење т.с. полирање :)) последно ко го видов екранот беше како од фабрика
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
mac па скролај со јог-от од страна немора да влечеш по екран ... и ја имав п990 ама катастрофа беше :S со чкарт маска :D
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Гледам на интернет има фолии кои точно одговараат на екранот на мобилниот бидејки подобро така отколку да се мафтам со сечење на фолии.... Е сега дали има такви кај нас тоа е прашањето?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мој предлог не се замарај,сите овие гребаници за кои зборев јас и Декстерот,не се приметливи со голо око,ептен треба екранот накај сонце да го свртиш за да приметиш нешто.
Сони прави квалитетни екрани,не како оние на нокиа,кај кои редовно мора маска да мењаш (н95 included).

А за програми,освен forum.gsmmkd.com,можеш да го посетиш и најголемиот форум општо за сите мобилни, Ipmart :)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
A го има мобилниов некаде на ново? :nesum:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
тешко дека ќе го најдеш на ново ... провери по приватниве мобилари не по германос импулс ... или па купи си П1 викаат по 17600 бил нов ... сеа излегоа нови 3 модела кај нас во германос ги донесоа ц702, г700 и г900 .. г700 и г900 се симбианци со 3.15 камера и со 5 пик. камера ... г700 е 15.975 припејд , г900 е 24.975 припејд ... само што мене ми имаат премногу озбилна фаца телефониве п1 на изглед ми е поубав ;)

еве слика од Г700


еве го Г900

 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ипак,овие се некоја мешавина,а најголем минус е уште помалиот екран,немањето qwerty тестатура,како и немањето Wi-fi.

Не се овие наследници на P- Professional серијата :)

Чекајте го X1,тоа е иднината :zlo:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Aбе си имам проблем со татко ми кој не прифаќа мобилен на старо. Сите мобилни имале одреден век на траење, секој нов модел цело време се намалува и џабе ти е да земеш стар блах блах блах, а понуди на старо од п990 сум нашол. Ах, шо не си чував пари на време, сега нема да си ја тупев главата. Туку да прашам, зошто П990и веќе ретко се наоѓа по државава?
На пример надвор од државава го има ли како секој модел или повторно ретко?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
p990i не се произведува веќе,мислам дека година дена.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Пеери ја го имам телефонов некое време и не глеам гребаници по дисплејот. Екранот едноставно не го чистам. Си нарачав фолија од интернет меѓутоа ми стигна за w950 или кој и да беше од вокмен серијата со тач екран. И малце е помала фолијата него што треба али врши работа. Не знам за овие од логин, меѓутоа оваа е многу тврда т.е. неможеше да ја виткаш, како пластика е. Ја имам колку што го имам телефонот и немам мука ни со одлепување ни со меурчиња нит ништо.

До сеа два пути ми има паднато телефонот, два пути со екран надоле и фала богу ништо не му е. Три пути. Еве го коска е. Цврст телефон е. Е сеа што е спор ко кур иако е француски тоа е друг моабет.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Земав P1i а тука пишав за софтвер бидејки се иста платформа со p990i. Не успеав да најдам посебна тема за P1i за тамо да пишам.
Мислам дека сега се разјаснија работите?
И јас си купив денес П1и од Импулс 17990 ден со број. Одличен телефон! Толку многу функции, уште го разоткривам. Добив и 1 гб картичка, а максимално може 8гб картичка. Фала им на тие што ми кажаа кај го има зошто така тешко дека ќе знаев за неговата цена. :)
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Е сеа што е спор ко кур иако е француски тоа е друг моабет.
That is sooooo true!!! :tapp: Апгрејдав фирмвер, мастер ресет, инсталирав тие двата програми за убрзување и пак е точак. Има некоја разлика од претходно ама пак е отров бавен. Мада ја дека го имав одамна и имав некоја меѓу првите фирмвери инсталирано и ептен беше за нигде, ресетирање, слаб менаџмент на меморија итн итн.

Иначе не знам од каде тоа за гребаници на дисплејот. Како што кажа некој претходно, НЕ го бришев дисплејот, имаше паѓано доста пати, и неам приметено до сеа некоја зуцка...

Поздрав,

Александар
 

Izzie

MIG Fighter Pilot
Член од
28 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1
Сега го добив и стварно ме нервираше тоа што беше спор (бајаги).После update тоа се среди и сега е ОК.

Инаку за тачскринот ме интересира каде може да се најде заштитна фолија?
Иако не верувам дека е потребна ама ај,за сваки случај.

Swiss Pro Manager? Зошто треба?
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
За фолиите негде прочитав дека имало у Логин, ама лично не сум побарал така да не ја сфаќај оваа информација здраво за готово. Второ, за Swiss Manager....ако не осеќаш дека ти недостасува ондак значи не ти треба :baeh: Шала на страна, мислам дека имаше опции за ослободување на рамот, а ако добро се сеќавам и нешто како затварање на програмите на секое искачање од нив, не ги остава да си вртат у позадина, File Manager итн итн... Не го користам и немам никаков проблем...

Поздрав,

Александар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom