Sony Xperia Tipo

Член од
25 март 2012
Мислења
188
Поени од реакции
43
Има ли телефонов проблем со користење на Viber? Се инсталира апликацијата без проблем, но никако да го добием кодот за активација по СМС.
јас имам инсталирано, нема никаков проблем незнам до што ќе да е.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Го има ли телефонов уште во Т-мобиле во Промо 299? Не го гледам во понудата.
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
Има ли телефонов проблем со користење на Viber? Се инсталира апликацијата без проблем, но никако да го добием кодот за активација по СМС.
може не си го пишал бројот во формат како што треба кај мене си стигна одма
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
А за што се користи ова Viber?
Еден другар ми кажуваше дека било бесплатно да се јавуваш кон странство преку интернет. Точно ли е тоа?
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
86
Поени од реакции
41
А за што се користи ова Viber?
Еден другар ми кажуваше дека било бесплатно да се јавуваш кон странство преку интернет. Точно ли е тоа?
интернет апликација е кој што го користи твојот телефон како Узер, односно за да се јавиш од твојот вибер кон друг вибер корисник, мора и двајцата да имате интернет пристап во истиот момент.. Така да беспари е да XD
нешто ко скајп му доаѓа, само попристапно е (бидејќи не бара ни логирање ни ништо...)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Во ранг е на Wildfire S. Т.е. малку е послаб Типо-то во камера. Едина маана на ХТЦ-то е што нема 4.0 Андроид.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
39
Поени од реакции
5
јас имам инсталирано, нема никаков проблем незнам до што ќе да е.
може не си го пишал бројот во формат како што треба кај мене си стигна одма
Секако пробав, неколку пати сум инсталирал Viber на различни телефони, но на овој незнам што му е проблемот. Сепак фала за одговорите :)
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
86
Поени од реакции
41
Секако пробав, неколку пати сум инсталирал Viber на различни телефони, но на овој незнам што му е проблемот. Сепак фала за одговорите :)
и мене не ми стигна кодот преку смс, но успеав да го активирам преку call-back (ти се јавуваат, со снимен глас ти го кажува кодот и тој после го внесуваш..)
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
39
Поени од реакции
5
и мене не ми стигна кодот преку смс, но успеав да го активирам преку call-back (ти се јавуваат, со снимен глас ти го кажува кодот и тој после го внесуваш..)
После 10-тина обида конечно се среди. Фала за одговорот :)
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
вчера го купив ама не ми се свиѓа баш... некако тачот ми е спор и не лизга убаво
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Да, таков е малце, али ќе се навикнеш :).

http://www.4shared.com/rar/3p6YulVl/ST21i_calibrate.html

фикс за тачот.

ископирај го апкто на моб, и стај го на рамна површина мобот.стисни calibrate ќе се среди.

иначе фурам CyanogenMod 10ка на ова, само радиото не работи.другото се средува со апликации алтернативни)

audio routing fix(ставаш слушалки и не се пребацува, се средува со SoundAbout)
камерата(симињаш CameraMX(истото е, нема разлика) и си работи, со оригиналната апликација свртена е цело време сликата)
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
Да, таков е малце, али ќе се навикнеш :).
не е таков. другар во школо има ист, и него убаво му иде се.
а мене на пример стискаш 3 пати двојка. како еднаш да си стиснал.
--- надополнето: 27 декември 2012 во 08:57 ---
http://www.4shared.com/rar/3p6YulVl/ST21i_calibrate.html

фикс за тачот.

ископирај го апкто на моб, и стај го на рамна површина мобот.стисни calibrate ќе се среди.

иначе фурам CyanogenMod 10ка на ова, само радиото не работи.другото се средува со апликации алтернативни)

audio routing fix(ставаш слушалки и не се пребацува, се средува со SoundAbout)
камерата(симињаш CameraMX(истото е, нема разлика) и си работи, со оригиналната апликација свртена е цело време сликата)
да не му оштети на телефонот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom