SlipKnot

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
си прочита ли што пиша море?:)па тоа е стилот на слипкнот,а ако они се комерцијала,да не праиме муабет за другите метал срања....погледај нешо концерти,ју туб живи изведби,па ќе праиме муабет за комерцијалата...последниот албум им е супер,нема тука простор и негирање дека било комерцијализејшн
Decko, da bideme iskreni, gi obozavam Slipknot..ama so da bara blind na youtube be? Nervi izgubiv da najdam dobra verzija na Scissors, i kurov, Corey vrska nemotija..u zivo corey e SUX! Retko na koj koncerti me iznenaduva pozitivno..u globala e tinja.
 
Член од
19 јуни 2008
Мислења
78
Поени од реакции
3
Psychosocial за мене е најкуродрвечкиот обид да стигне бендот до комерцијала... Без разлика сите што викаат дека била добра песната , едноставно можам да ги споредам со Саша Матич или Аца Лукас ...
абе не ги бива ,blind ама да не претеруваш малку со споредбата не толку строго уште малку и со цеца ке ги споредеш,овие се со линкин парк у иста комерцијала
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
не заборвајте дека Corey ги пишува текстовите...така да ако го нема него,ќе се изгуби стилот на текстовите до негде,нели?-иначе останатите 2 тапанари маваат исто што и Џои,така да може без нив....
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
не заборвајте дека Corey ги пишува текстовите...така да ако го нема него,ќе се изгуби стилот на текстовите до негде,нели?-иначе останатите 2 тапанари маваат исто што и Џои,така да може без нив....
Haha :) ne bi rekol deka mavaat isto shto i Joey..ali pak se slagam deka ne e toa toa bez niv.

A za corey?
IF UR 555 IM 666!!!!!!!! WHAAAAAAHH RAWWWWWWRRRRRRRR!!
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
абе не ги бива ,blind ама да не претеруваш малку со споредбата не толку строго уште малку и со цеца ке ги споредеш,овие се со линкин парк у иста комерцијала
Linkin Park не се обидуваа да бидат „брутални“ со тоа што ќе додадат членови да лупаат на конзерви :pipi:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Кори има многу подобри стихови од тие if u are 555 then i'm 666:helou:
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
друго нешто знаеш од нив?
па ако мислиш дали знам други песни имам нешто од нив:
Iowa:[515],Disasterpiece,Everything Ends,Gently,I Am Hated,Iowa,Left Behind,Metabolic,My Plague,New Abortion,People = Shit,Skin Ticket,The Heretic Anthem,The Shape.

SlipKnot:Slip Knot - Only One,Slipknot - 742617000027,Slipknot - No Life,Slipknot - Diluted,Slipknot - Eyeless,Slipknot - Liberate,Slipknot - Prosthetics,Slipknot - Purity,Slipknot - Scissors,Slipknot - Sic,Slipknot - Surfacing,Slipknot- Tattered and Torn,Slipnot - Wait and Bleed.

Slipknot - All Hope Is Gone (2008):01. .Execute.,02. Gematria (The Killing Name),03. Sulfur,04. Psychosocial,05. Dead Memories,06. Vendetta,07. Butcher's Hook,08. Gehenna,09. This Cold Black,10. Wherein Lies Continue,11. Snuff,12. All Hope Is Gone,13. Child Of Burning Time (Bonus track ),14. Vermilion Pt.2(Bloodstone Mix) (Bonus track ).
Slipknot - Mate,Feed,Kill,Repeat:Confessions,Do nothing _ Bitchslap,Gently,
Kilers are quiet,Onlyone,Slipknot,Some feel,Tattered and torn.

Vol. 3 (The Subliminal Verses):Slipknot - Before I Forget,Slipknot - Circle,
Slipknot - Danger Keep Away,Slipknot - Duality,Slipknot - Opium of the People,Slipknot - Prelude 3.0,Slipknot - Pulse Of The Maggots,Slipknot - The Blister Exists,Slipknot - The Nameless,Slipknot - The Virus Of Life,Slipknot - Three Nil,Slipknot - Vermilion, Pt. 2,Slipknot - Welcome.

ја напишав само psychosocial(the best) за да не ги пишувам сите што ми се убави или што ги знам.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
па ако мислиш дали знам други песни имам нешто од нив:
Iowa:[515],Disasterpiece,Everything Ends,Gently,I Am Hated,Iowa,Left Behind,Metabolic,My Plague,New Abortion,People = Shit,Skin Ticket,The Heretic Anthem,The Shape.

SlipKnot:Slip Knot - Only One,Slipknot - 742617000027,Slipknot - No Life,Slipknot - Diluted,Slipknot - Eyeless,Slipknot - Liberate,Slipknot - Prosthetics,Slipknot - Purity,Slipknot - Scissors,Slipknot - Sic,Slipknot - Surfacing,Slipknot- Tattered and Torn,Slipnot - Wait and Bleed.

Slipknot - All Hope Is Gone (2008):01. .Execute.,02. Gematria (The Killing Name),03. Sulfur,04. Psychosocial,05. Dead Memories,06. Vendetta,07. Butcher's Hook,08. Gehenna,09. This Cold Black,10. Wherein Lies Continue,11. Snuff,12. All Hope Is Gone,13. Child Of Burning Time (Bonus track ),14. Vermilion Pt.2(Bloodstone Mix) (Bonus track ).
Slipknot - Mate,Feed,Kill,Repeat:Confessions,Do nothing _ Bitchslap,Gently,
Kilers are quiet,Onlyone,Slipknot,Some feel,Tattered and torn.

Vol. 3 (The Subliminal Verses):Slipknot - Before I Forget,Slipknot - Circle,
Slipknot - Danger Keep Away,Slipknot - Duality,Slipknot - Opium of the People,Slipknot - Prelude 3.0,Slipknot - Pulse Of The Maggots,Slipknot - The Blister Exists,Slipknot - The Nameless,Slipknot - The Virus Of Life,Slipknot - Three Nil,Slipknot - Vermilion, Pt. 2,Slipknot - Welcome.

ја напишав само psychosocial(the best) за да не ги пишувам сите што ми се убави или што ги знам.
Ne si moral da se machish da gi kopirash od wikipedia :)
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
Ne si moral da se machish da gi kopirash od wikipedia :)
не ми се од википедиа,туку тоа го имам од слипкнот.
ако не веруваш можеш да го прашаш STRUTTER затоа што он ми ги даде албумите.
ќе го најдеш малце погоре.
 
Член од
26 април 2007
Мислења
73
Поени од реакции
3
Ептен се јаки SlipKnoT само шо не ми се свиѓа баш новиот албум .Може е добра песна psychosocial ама многу ми постануваат комерцијала. :nesum:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Поздрав до сите слушатели на СлипКнот:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom