Six Feet Under

Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Сценава бе

подолга верзија

Повеќе емоции (ми) предизвикува од Haichi A Dog's Story или некое куче кога умира во филм. Повеќе од крајот на ФЦ кога Нараторот ќе ја фане за рака курвата. Повеќе од крајот на серијава...
Треба да отидам у Драга Кајгана да се истурам и ја ко жените у ПМС



Донев, изгледај сеа Фајкла или нешто слично за да те извади од пичкарскиот, емо, депре or whatever mood.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
добро е се наполни колку толку... 19 страни не е лошо...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Серијава фати врски преку Pluh и ете одма дојде прва на листата за гледање, иако беше планирана за јуни/јули. Првата епизода пројде одлично, ќе тераме сега понатаму. Нема да брзам, ќе си ја гледам полека. :)
Си дојдов сега до првото мислење.
Сум почнал на 16.04.2013, а завршив на 16.08.2013.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Си дојдов сега до првото мислење.
Сум почнал на 16.04.2013, а завршив на 16.08.2013.
Честитам, како успеа за толку бргу да ја изгледаш, мене ми требаа 2 години.

Нека стои.

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
не бе донев неееее зошто ми лајкна зошто ме потсети нееееееее
а џе се дијазепамите
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Честитам, како успеа за толку бргу да ја изгледаш, мене ми требаа 2 години.
Обично баш маратонски ги гледам сериите така да ептен долго е и ова за мене, 4 месеци. И тоа првата само два месеци сум ја влечел, ама со обрвски нешто и немав време. Значи една сезона во два месеци, па уште три во наредните два и последната за два дена. :D
Али не иде ваква серија да се изгледа наеднаш, треба секоја епизода онака убаво да си седнеш и по една, максимум две епизоди на ден, да си уживаш. Добро, баш и нема да уживаш, ама...
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Мене ми е многу мило што гледам дека се повеќе и повеќе луѓе ја гледаат серијата и се воодушевуваат. Посебно оние кои најпрво ја мрчат, а после цмиздрат ко оставени средношколки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom