Silicon Valley

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Начинот на кој ги кулира сите му е левел про.

А и финтата со женска му.... :pos:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Начинот на кој ги кулира сите му е левел про.

А и финтата со женска му.... :pos:
Не зборев за него, онака општо си пишав коментар тотално неповрзан со твојот :D

Али да, мене Гилфојл на почетокот ич не ми се свиѓаше, онака ми беше како ич да не се труди да глуми. А после го сфатив дека му е таков ликот уствари и сега ми е најдобар :D

Секој понеделник после ГОТ ептен јако ми доаѓа серијава.
 

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.161
Поени од реакции
4.292
Колку ме радува кога некој ќе пише на темава!
Ептен ми прирасна за срце серијава! :love:

 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Шо му е со вратите бе... :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Нема појак од Jared, кога се дереше на германски у сон, врвот. :D
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
141
А мислев дека само јас ја гледам серијава :) топ е


Sent from my iPad using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
Нема боље серија во моментов . Оноа од вчера кога Данеш стрепаше пред да дојде таа, коментарите на Гилфоил и на крај како Елрих му ја натрти пред очи беше нешто прејако :icon_lol:
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Серијата е освежување во поглед на она што се нуди на пазарот. Гик-ови у секоја смисла на зборот, не оние фејкерите од Биг Бенг.:P

Она што ме нервира е тоа што не мрднуваат од една почетна точка, а таа е успехот на дечките. Цело време се наоѓа некоја битна фаца или момент што ги враќа на таа почетна точка. Аматерски грешки што ги прават и повторуваат секоја епизода, тоа им е како шема по која ја водат приказната. Мислам палеше за прва сезона, се ок, ама втора е копија на првата што е превише фрустрирачки. Обично сите комедии стануваат досадни после 3-4 сезона, оваа уште во вторава почнува.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Серијата е освежување во поглед на она што се нуди на пазарот. Гик-ови у секоја смисла на зборот, не оние фејкерите од Биг Бенг.:P

Она што ме нервира е тоа што не мрднуваат од една почетна точка, а таа е успехот на дечките. Цело време се наоѓа некоја битна фаца или момент што ги враќа на таа почетна точка. Аматерски грешки што ги прават и повторуваат секоја епизода, тоа им е како шема по која ја водат приказната. Мислам палеше за прва сезона, се ок, ама втора е копија на првата што е превише фрустрирачки. Обично сите комедии стануваат досадни после 3-4 сезона, оваа уште во вторава почнува.
Па уствари серијава е пуна со хумор, ама на некој начин ги доловуваат сите проблеми на стартапите. Успех на дечкиве ваљда у трета сезона :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom