Silicon Valley

Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Epten random ja pocnav serijava, nekade 4-ta sezona sum ama mnogu se smeev na scenava :D


Me nervira Richard na momenti, mu ebam d'tkachot.
Така е напишан ликот иначе глумецот е сосема спротивност има интервју кај Колберт од пред некое време.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.628
Поени од реакции
33.182
Ова беше многу јако возење! Верувам дека ви било интересно да ја гледате како излегувале епизодите, но верувајте дека е многу јако и да се избинџа ова. Многу интересни ликови, имаше моменти на кои се смеев ко луд, еве некои прво што ми текнуваат: ко го однесе колата Доналд на нафтена платформа, после Џијанјанг ко ја запали свињата наместо Бахман, алармот на Гилфојл за биткоинот (you suffer, од погоре) :pos::pos::pos: и многу, многу други моменти. Последната епизода, со глувците (како во приказната) беше преубаво и преемотивно заокружување. Инаку, морам да кажам дека по втора сезона почна да станува повторлива, предвидлива и претерано стереотипна, ко да ги копи-пејсстирале сезоните, ама тоа само во поглед на генералната приказна, во позадина. Дешавките во coding room беа funny as hell од почеток до крај. Омилени ликови - секако Доналд и Гилфојл и Динеш, а и Џијанјанг беше добар. Најмалку омилени - Ричард и Ерлих (добро е што го убија ликот, зашто беше неподносливо да се гледа веќе). Се на се, одлична серија која ќе остане запамтена. Thumbs up! (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom