Shanghai Rolex Masters | 07-13 октомври, 2013 |

Кој ќе биде победник на турнирот?


  • Вкупно гласачи
    28
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.915
Toa e тоа!



А за мечот што да се каже, Новак можеби и требаше да го добие порано, барем порано во третиот сет, каде имаше доста добри прилики да го заврши со 6-4, но ајде, во ТБ доста лесно го зема, што не очекував да се случи, Дел Потро изигра одличен турнир, а со тоа и одлично финале, нијанси му фалат за да добиеше финалето, ако продолжи со оваа форма, и ако нема некоја повреда низ 2014, сигурно зема мастерс, а зошто да не и некој гренд слем, на гренд слем алудирам на јуес опен, бидејќи другите малце потешко ќе му бидне.
Штета што овој тенисер нема освоено ниту еден мастерс турнир до сега, со топ во рака, доста проблеми им создава на првите тенисери на АТП. Можеби после Надал и Новак тој е, Мареј ми го нема тоа да е број 1 тенисер во Свет, исто и другите околу нив.
Федерер не го споменав погоре бидејќи е веќе докажан и нема што да го споредуваме, а во оваа форма што е моментално реално е надвор од топ 5.
Во две недели за Новак, две титули, повеќе од добро, па колку - толку за некои очајната сезона на Новак, малце ја променува.

Сега следи Базел, доста силен турнир, освен Новак, играат најдобрите тенисери на нему, а после тоа иде Париз, па завршниот во Лондон.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.187
Поени од реакции
107.823
Ај да не се самоцитирам, во целост погодив како ќе заврши натпреварот, камо среќа вака да ги гаѓав кога ќе уплаќав. Не ми се веруваше дека Делпо може да им го земе скалпот на двајцата најдобри играчи во моментов, па тоа и се оствари. Криво ми е за Делпо, заслужува човеков еден Мастерс. Новак каков прв сет изигра тоа е нешто ненормално, против тоа нема одбрана, нема лек, само муабетот е што он тоа темпо не може да го држи повеќе од сет, сет и пол. Делпо изигра страшно во третиот сет, се бореше како лав и спаси доста брејк топки и мајсторски се извади од многу тешки ситуации. Новак одличен во третиот сет, за нијанса послаб од првиот. Играта на мрежа му беше :eek:, не ми се веруваше што гледам кога видов дека имаше 18/19 ако не се лажам.

Шутирањето на Ролекс рекламата и иритирањето на публиката нема да го коментирам, затоа што не заслужува коментар и е крајно срамно.

Сега следат Базел и Валенсија, па после Париз како припрема за Лондон. Мноооооогу интересен тенис не очекува до крајот на сезоната, и секако борбата за првото место во која мислам дека ќе победи Рафа.

П.с. Што му е на Глутенко бе, вуду магии да не му правеше некој?? :pos:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.214
Ај да не се самоцитирам, во целост погодив како ќе заврши натпреварот, камо среќа вака да ги гаѓав кога ќе уплаќав. Не ми се веруваше дека Делпо може да им го земе скалпот на двајцата најдобри играчи во моментов, па тоа и се оствари. Криво ми е за Делпо, заслужува човеков еден Мастерс. Новак каков прв сет изигра тоа е нешто ненормално, против тоа нема одбрана, нема лек, само муабетот е што он тоа темпо не може да го држи повеќе од сет, сет и пол. Делпо изигра страшно во третиот сет, се бореше како лав и спаси доста брејк топки и мајсторски се извади од многу тешки ситуации. Новак одличен во третиот сет, за нијанса послаб од првиот. Играта на мрежа му беше :eek:, не ми се веруваше што гледам кога видов дека имаше 18/19 ако не се лажам.

Шутирањето на Ролекс рекламата и иритирањето на публиката нема да го коментирам, затоа што не заслужува коментар и е крајно срамно.

Сега следат Базел и Валенсија, па после Париз како припрема за Лондон. Мноооооогу интересен тенис не очекува до крајот на сезоната, и секако борбата за првото место во која мислам дека ќе победи Рафа.

П.с. Што му е на Глутенко бе, вуду магии да не му правеше некој?? :pos:
ne beshe iritiranje na publikata tuku reakcija I isto odnesuvanje kako Delpo koga ja paleshe publukata posle nekoj poen i barashe podrshka , samo Novak toa so ironija go praveshe. A za Rolexot , e jebi ga , toa pano beshe najblisku , mu se najde na shut
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.187
Поени од реакции
107.823
ne beshe iritiranje na publikata tuku reakcija I isto odnesuvanje kako Delpo koga ja paleshe publukata posle nekoj poen i barashe podrshka , samo Novak toa so ironija go praveshe. A za Rolexot , e jebi ga , toa pano beshe najblisku , mu se najde na shut
Заеби, не коментирам за тоа, да не испадне дека во секој меч му барам замерки, иако во овој стварно имаше што да се замери, не е во ред така да шутира реклами. А за публиката не знам, имало многу ситуации каде целата публика навивала за него па другиот играч не реагирал така... Мислам нема везе како изреагирал, само можеше да си одмогне самиот на себе со таквите реакции, тоа за мене е безпотребно трошење енергија на банални работи.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.214
Заеби, не коментирам за тоа, да не испадне дека во секој меч му барам замерки, иако во овој стварно имаше што да се замери, не е во ред така да шутира реклами. А за публиката не знам, имало многу ситуации каде целата публика навивала за него па другиот играч не реагирал така... Мислам нема везе како изреагирал, само можеше да си одмогне самиот на себе со таквите реакции, тоа за мене е безпотребно трошење енергија на банални работи.
Delpo prethodno edno tri chetiri pati ja paleshe publikata so krevanje race i baranje podrshka posle dobien dolg poen. Novak ironichno go napravi toj gest so krevanjeto race kako reakcija na Delpo . Za shutiranjeto , pa a reket od zemja , a shut na reklamno pano , isto ti e , a dali e Rolex , Rado , BNP , ne e bitno . A da mu pravish psiholoshki profil i otcenuvash bonton za shutot i naogjash zamerki e pravenje slon od ama bash nishto . Nervozata sekoj ja prazni na svoj nachin , a primarno e tenisot shto go igra . Novak mashina po Azija , gazi se dve godini po red , ako se zeme i AO i Dubai , Azija i Okeanija mu se vo privatna sopstvenost
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.187
Поени од реакции
107.823
Delpo prethodno edno tri chetiri pati ja paleshe publikata so krevanje race i baranje podrshka posle dobien dolg poen. Novak ironichno go napravi toj gest so krevanjeto race kako reakcija na Delpo . Za shutiranjeto , pa a reket od zemja , a shut na reklamno pano , isto ti e , a dali e Rolex , Rado , BNP , ne e bitno . A da mu pravish psiholoshki profil i otcenuvash bonton za shutot i naogjash zamerki e pravenje slon od ama bash nishto . Nervozata sekoj ja prazni na svoj nachin , a primarno e tenisot shto go igra . Novak mashina po Azija , gazi se dve godini po red , ako se zeme i AO i Dubai , Azija i Okeanija mu se vo privatna sopstvenost
Значи нејќев да навлегувам во дискусија за тоа али ајде, кога веќе почнавме да го довршиме муабетот. Нема врска дека е правење слон од ништо, затоа што едно е рекет да искршиш а друго е да рогаш реклами. За такво рогање Налбандиан лани изгуби финале, затоа што го повреди судијата. Невкусно изгледа во очите на неутралните навивачи, тоа ми беше мене муабетот.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.214
Значи нејќев да навлегувам во дискусија за тоа али ајде, кога веќе почнавме да го довршиме муабетот. Нема врска дека е правење слон од ништо, затоа што едно е рекет да искршиш а друго е да рогаш реклами. За такво рогање Налбандиан лани изгуби финале, затоа што го повреди судијата. Невкусно изгледа во очите на неутралните навивачи, тоа ми беше мене муабетот.
odam da spijam , a i koga sluchkata so Nalbi ja sporeduvash so deneshnata na Novak , se povlekuvam , nepopravliv si.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.187
Поени од реакции
107.823
Добро ај супер потег направи, браво мајсторе, од следната утакмица рогај судии, публика, играчи и све што ти стигне.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.915
Ама не., стварно сеа со споредбата на ова со Новак и Налбандијан, направи од мравка - слон, реално. Никој не рече дека е за пофалба тоа што го направи, ама толку да му се фаќа за зло, а каков само тенис видовме пред и по тој потег, можеби и најдоброто финале на мастерсите оваа година, никој не коментира, битно Новак сељакот го опнал саатот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.187
Поени од реакции
107.823
Оооо Боже, прочитај го мојот пост, убаво го опишав мечот и нигде не реков дека не се изигра страшен тенис. Само реков дека потегот не беше ок и дека невкусно делуваше. Тоа со Налби беше само за споредба, не дека Новак шутна судија. И Налби нејќеше да шутне судија ама у нервозата не ни примети што шутира и кај шутира. Убаво пиша Син, пренервозен е Новак во последно време, и со Цонга дивееше кон судиите без потреба, а еве и денес. Ај ваљда после двете врзани титули ќе се смири малце.
 
L

Löwe

Гостин
Ако ова било правење слон од ништо, тогаш вие направивте не слон, СЛОНИШТЕ од "удирањето" на Рафа во Росол кое само фановите на Новак го видоја.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Ај не претерувајте со тие навреди срамота е. На никој странски сајт не се дава никакво значење на тоа а камоли да се наречен еден таков играч сељак или нешто слично. Како не ви е срам вие како едни обични смртници за една таква спортска и пред се човечка величина да се изразувате така. Па тој човек пред еден месец на добротворен собир успеа да собере 2.5 милиони долари за деца без родители а такви собири организира неколку пати во годината. Велите тој имал некаков балкански менталитет кој бил сељачки. Па тој човек е најдобриот спортист што некогаш постоел на овој Балкан од кој сте и вие. Да не мислите вие дека сте од Париз или Мадраид или .......СРАМОТА.

Е сега кој е сељак нека одредат останатите читатели.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom