Sezonska rabota vo stranstvo

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Сезонска работа има за Грција. Прилично добро платено. Ама само жени примаат :D
 
Член од
22 октомври 2015
Мислења
19
Поени од реакции
6
Dobiv odgovor od izvesna Marija Panova za sezonska rabota vo Svedska , Germanija i Finska. Nekoj dali gi znae i kakvo iskustvo ima so niv , odnosno dali sigurno dobil rabota ?
 

Attachments

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Dobiv odgovor od izvesna Marija Panova za sezonska rabota vo Svedska , Germanija i Finska. Nekoj dali gi znae i kakvo iskustvo ima so niv , odnosno dali sigurno dobil rabota ?
Не ми изгледат доверливо. По се ми се чинит дек е све ветар во магла.
Исто и јас аплицирав/пишав на дел од фармиве ама никаков одговор.
 
Последно уредено:

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Не ми изгледат доверливо. По се ми се чинит дек е све ветар во магла.
Исто и јас аплицирав/пишав на дел од фармиве ама никаков одговор.
измамници се ,имам и докази и можам и на фб да ви ги посочам. ги зимат парите и после ги нема никаде . Се изнамачив додека ги најдам и да си ги вратам парите[DOUBLEPOST=1460931099][/DOUBLEPOST]
Не ми изгледат доверливо. По се ми се чинит дек е све ветар во магла.
Исто и јас аплицирав/пишав на дел од фармиве ама никаков одговор.
измамници се ,имам и докази и можам и на фб да ви ги посочам. ги зимат парите и после ги нема никаде . Се изнамачив додека ги најдам и да си ги вратам парите
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
измамници се ,имам и докази и можам и на фб да ви ги посочам. ги зимат парите и после ги нема никаде . Се изнамачив додека ги најдам и да си ги вратам парите[DOUBLEPOST=1460931099][/DOUBLEPOST]
измамници се ,имам и докази и можам и на фб да ви ги посочам. ги зимат парите и после ги нема никаде . Се изнамачив додека ги најдам и да си ги вратам парите
Мислам дека имаше тема отворено на форумов баш за вакви преваранти. А во последно време имам сретнато доста огласи по пазар3 и реклама5 дек одредени личности барет на некој друг:) Само прашање на време е кога тие ќе налетет на некоја улајца поголема од нив, па да се чудат на крај шо ги снашло:pos:
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Мислам дека имаше тема отворено на форумов баш за вакви преваранти. А во последно време имам сретнато доста огласи по пазар3 и реклама5 дек одредени личности барет на некој друг:) Само прашање на време е кога тие ќе налетет на некоја улајца поголема од нив, па да се чудат на крај шо ги снашло:pos:
има 20 профила на пазар3 сите му ги знам ,ако имаш со некој пишувано кажи ми контакт ке ти кажам дали е негов да не тражам сега
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
има 20 профила на пазар3 сите му ги знам ,ако имаш со некој пишувано кажи ми контакт ке ти кажам дали е негов да не тражам сега
Немам воопшто со никој пишувано. Јас директно се обратив за работа во компанија.
Додека кај членот погоре, поточно @T.R. сиутацијата е поинаква така да веќе го контактирале овие превариве.
 
Член од
22 октомври 2015
Мислења
19
Поени од реакции
6
Haahhaha , interesni mislenja , ne naprotiv nemam dobieno nikakov odgovor , taka da ne ste vo zabluda ! A , za toa dali se prevaranti , neznam , ama dobro e da se znae kako informacija od clenot pogore .
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo
Ve molam ako znae nekoj da se baraat rabotnici za vo stranstvo bilo kade vo EU, imam bugarski pasos i bugarska vozacka dozvola i volja za rabota :)))
Znam da zboruvam citam i pisuvam angliski i germanski!!!
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
sto oglas najde,i za koja drzava?
 
Член од
22 октомври 2015
Мислења
19
Поени од реакции
6
Aplicirav i uplativ , dobiv odgovor deka vo Ponedelnik najkasno Vtornik kje znam dali sum dobil rabota .. Btw aplicirav za vo Svajcarija za berenje Grozje . Vo Ponedelnik ili Vtornik kje vi pisham odgovor i za verodostojnosta na agencijata :) .
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Aplicirav i uplativ , dobiv odgovor deka vo Ponedelnik najkasno Vtornik kje znam dali sum dobil rabota .. Btw aplicirav za vo Svajcarija za berenje Grozje . Vo Ponedelnik ili Vtornik kje vi pisham odgovor i za verodostojnosta na agencijata :) .
kolku uplati ako ne e tajna
 

Kajgana Shop

На врв Bottom