Sezonska rabota vo stranstvo

Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Pa druze , raznesuvanje vesnici e rabotta , baska od bratucetka mi znam deka minimalecot zagarantira od drzavata e 1200 e . :)[DOUBLEPOST=1469201779][/DOUBLEPOST]1850 denari .
im pisav i jas ali ne mi se uplakaat pari predvreme zatoa sto sve prevaranti,imam raboteno 4 godini po italija na lozje taka da znam sto rabota e...
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
За 10 позиции "само" 1 000 коментари.
 
Член од
22 октомври 2015
Мислења
19
Поени од реакции
6
im pisav i jas ali ne mi se uplakaat pari predvreme zatoa sto sve prevaranti,imam raboteno 4 godini po italija na lozje taka da znam sto rabota e...
Druze toa e , vekje go znaes kakva rabota e da ne ti kazuvam ponatamu , ama vredi da se proba shansata . Btw neznam kakov e , no kako shto kazha dokolku ne se dobie rabota parite se vrakjaat . Pa dokolku ne gi vrati imam od nego ime i prezime , broj od transakciona od Stopanska banka , oko nema da mi trepne da go prijavam vo policija . :gjavol:
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Druze toa e , vekje go znaes kakva rabota e da ne ti kazuvam ponatamu , ama vredi da se proba shansata . Btw neznam kakov e , no kako shto kazha dokolku ne se dobie rabota parite se vrakjaat . Pa dokolku ne gi vrati imam od nego ime i prezime , broj od transakciona od Stopanska banka , oko nema da mi trepne da go prijavam vo policija . :gjavol:
epa super cim e takva rabotata,so srekja pa belkim imas sreka da te zemat za rabota...
za vo svajcarija ti treba silen grb za nosenje na kosevite polni so grozje po ugornici nevideni....
mnogu rabota ama ima i pari tamu...
 
Член од
22 октомври 2015
Мислења
19
Поени од реакции
6
epa super cim e takva rabotata,so srekja pa belkim imas sreka da te zemat za rabota...
za vo svajcarija ti treba silen grb za nosenje na kosevite polni so grozje po ugornici nevideni....
mnogu rabota ama ima i pari tamu...
Prijatele so dobra ekipa se e lesno i dobri igraci :)
 
Член од
12 мај 2015
Мислења
89
Поени од реакции
99
1100 евра за Германија? Па јбг според мене не се исплаќа да одиме.
Кирија 500-600 евра.. Само кирија.
И шо ќе остани за нас? Па испаѓа дека одиме за државата да работиме а не за нас да остани некое евро :blablab:
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
1100 евра за Германија? Па јбг според мене не се исплаќа да одиме.
Кирија 500-600 евра.. Само кирија.
И шо ќе остани за нас? Па испаѓа дека одиме за државата да работиме а не за нас да остани некое евро :blablab:
А ти колку очекуваш 3000€,просечна нето плата е околу 1300€...
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
Pa druze , raznesuvanje vesnici e rabotta , baska od bratucetka mi znam deka minimalecot zagarantira od drzavata e 1200 e . :)[DOUBLEPOST=1469201779][/DOUBLEPOST]1850 denari .
Ако минималецот е 1200€ како тоа просечна нето плата е 1300€,значи некој некого лаже или незнае..значи има нето плати што се далеку испод тој ваш минималец од 1200
 

DGT

Член од
28 јули 2016
Мислења
7
Поени од реакции
4
...a da si odite na brod, Gospod da ve vidi (y)
 

DGT

Член од
28 јули 2016
Мислења
7
Поени од реакции
4
Druze, poveke od 1000e nema sansi, osven ako ne apliciras preku kouzon pa da te fati poskapo. Pred nekoja godina otidov preku agencija majomi od Skopje i ne mi se fati mnogu, doduse ne gi davas site pari odednas. 150e ti e usa viza, 250e medicinsko da projdes i 500e avio karta sto i nemora da znaci, zavisi za koja kompanija bi odel. Poveketo kompanii denes gi plakjaat kartite do brod i nazad duri i parite od medicinsko sto bi gi dal gi vrakjaat cim se ukrcas. I edino nesto sitno za aplikacija ako treba da platis, sliki itn ... Sega mislam se vikaat Uspinjaca ne se poveke Majomi. Proveri si, kouzon, uspinjaca, prasaj za opcii no so sigurnost ne e 2000e.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
sto bidna so ovie IMBC gi snema od facebook,lapnaa paricki od naivni decki za rabota vo Svajcarija po lozjeto i gi snema cccc :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Zdravo
Ve molam ako znae nekoj da se baraat rabotnici za vo stranstvo bilo kade vo EU, imam bugarski pasos i bugarska vozacka dozvola i volja za rabota :)))
Znam da zboruvam citam i pisuvam angliski i germanski!!!
Подобро да си бараш директно во земји со англиско и германско говорно подрачје штом ги знаеш толку добро јазиците. Не ми е јасно зошто бараш да те посредува некоја будала кога ги имаш сите потребни тракатанци за да заминеш :unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom