Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Член од
18 март 2022
Мислења
228
Поени од реакции
780
Ви земавме играч што го сметавте за отпадок за 0 евронџа, тој играч испадна еден од клучните на градењето на овој Интер, ве закопавме 6 дербиња по ред со 14-2 разлика во голови, ве елиминиравме во ЛШ полуфинале,Скудето ви освоивме на домашна утакмица,освоивме 20та титула пред вас.

Останете во дупката каде што ве закопавме изминативе година две и додека не се составите да не ве чуеме.

 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Аки го врати бе инстаграмот назад? Две године искључен ти беше, сеа моеш да го вратиш :icon_lol:

Освен Саашко глупиот апсолутно никој не жали по ќебапот, нити Милан као тим пошто само што си отиде освоија титула, ниту мие ко навијачи.
Дупењето на прославата на скудетото сам си го бараше со јадење гомна на интервјуа.

Никаков курац не сте земале, Милан го пушти сам, и не му фали Хакан ко играч на Милан ни малце :))

И ако на прослава на титула најјак момент ти е играч што ви дошол пред три године свака част :))
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.161
Никаков курац не сте земале, Милан го пушти сам, и не му фали Хакан ко играч на Милан ни малце
:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

Ич, затоа пцуете и ебавате мајки и шајки по играчите.
До душа никој не може да знае како ќе се развиваше Хакан ако останеше во Милан, може ќе беше дно, може појак од сеа, али најбитно од се е дека во Интер прерасна во еден од најдобрите везњаци во лигата и играч без кој не може да се замисли екипата.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
787
Поени од реакции
1.378
:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

Ич, затоа пцуете и ебавате мајки и шајки по играчите.
До душа никој не може да знае како ќе се развиваше Хакан ако останеше во Милан, може ќе беше дно, може појак од сеа, али најбитно од се е дека во Интер прерасна во еден од најдобрите везњаци во лигата и играч без кој не може да се замисли екипата.
Искрено не заболе К за хакан и за посраниот шинтер
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.575
Поени од реакции
21.661
Искрено не заболе К за хакан и за посраниот шинтер
Да да, се гледа. Особено кај тебе.
Последните 20 коментари на темава ти се само за Шинтер и шинтерашите.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.072
Поени од реакции
12.619
Да да, се гледа. Особено кај тебе.
Последните 20 коментари на темава ти се само за Шинтер и шинтерашите.
Најверојатно ни фудбал не го интересира после ќотеков што им го удривме задњиве пар години.
И со право,реално :D

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
787
Поени од реакции
1.378
Најверојатно ни фудбал не го интересира после ќотеков што им го удривме задњиве пар години.
И со право,реално :D

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Деф, повеќе ме интересираат туѓи женски хомосапиенси, јбг што да ви правам што сте куртон навивачи на куртон клуп.с. кога ќе ми текне дека 19 та ја славите како 20 :pos: :facepalm:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.113
Поени од реакции
56.109
Деф, повеќе ме интересираат туѓи женски хомосапиенси, јбг што да ви правам што сте куртон навивачи на куртон клуп.с. кога ќе ми текне дека 19 та ја славите како 20 :pos: :facepalm:
Пишувај почесто те молам, убаво ми е да ги гледам 2те ѕвезди што ги носиш на аватар.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.072
Поени од реакции
12.619
Деф, повеќе ме интересираат туѓи женски хомосапиенси, јбг што да ви правам што сте куртон навивачи на куртон клуп.с. кога ќе ми текне дека 19 та ја славите како 20 :pos: :facepalm:
Не знаев дека си уште еден keyboard ванаби ебач на кој само туѓи жени и куртони му се вртат низ глава.
Проштевај.
Ај некад коа ќе освои милан скудето мош пак ќе ја засакаш и фудбалската игра покрај женските хомосапиенси :D

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
787
Поени од реакции
1.378
фудбалската игра
Кој рече дека не ја сакам ф игра? Јбг во мое време и си остана така навивачите на шинтер да ги сметаме на куртони, јас тие стандарди не ги поставив а зш е така има нешто...
Автоматски споено мислење:

Пишувај почесто те молам, убаво ми е да ги гледам 2те ѕвезди што ги носиш на аватар.
И мене ми е убаво да те гледам кога идеш на Вардар со ЦРВЕНО ЦРН дрес :kuracc: и да тие на Вардар поштено се заработени не се дадеени туку така како не еден посран плаво црн клуб
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.318
Поени од реакции
42.075
Никаков курац не сте земале, Милан го пушти сам, и не му фали Хакан ко играч на Милан ни малце :))
Ok, neka ne vi fali Hakan, ama ocajno im fali igrac ko Hakan, univerzalec u sredina sto pokriva dve dosta bitni pozicii, takov Milan nemaat, i po nego, na dolg rok ne se sredija na toj del od teren zasto i Diaz go izgubija. Rajnders e dobar igrac, ama seuste nisto posebno, mlad, so slabo iskustvo, do lani u Holandija igral, ne mozes odma u ogan da go frlis, a toa se desi zaso alternativite bea duplo polosi od nego.

Loftus Cheek solidna sezona ama so 28 godini i nisto od kariera kolku e ime potrebno za Milan i tim so visoki ambicii? I sega ja imas klupata vo situacija koga Benaser pola sezona bese povreden i plus igrase u Afrika, so ebanite Adli, Pobega i onoj Musa koj shalta na 20 pozicii kaj Pioli.

Neda vi fali Hakan, ili igrac ko Hakan, narocito pa sezonava so vakov roster, ama ajde sea od inat. Dodadi na ova i golovi od prekini, koi Milan sezonava najverojatno ke ja zavrsi so single-digit brojka, zasto do sega 7 imaat dadeno.

Koga ke gi vidam i iminjata u odbrana i nivnite alternativi, dodadeno na ova od pogore, stvarno ne mi e jasno kakoi nekoi tuka ubeduvaa i seuste ubeduvaat deka transfer letoto na Milan bilo dobro samo zasto Salemakers go zamenile so Pulisic i se donesoa alternativi striktno za napad sto ete moze nekako da dostavat, iako i tamu ostanaa so glaven napagac koj e veteran veke.

Tim koj e nekompleten u odbrana i sredina na veke pocnata sezona i zavrseno merkato nema sansa istoto da go okarakterizira kako dobro, poveke bi rekol nedovrseno i loso, otkolku dobro, Gabija ebate go vrakaa, uzas od igrac, od sto imaa dobro merkato. Ali ok, daj boze vakvi dobri merkata i vo idnina da ima Milan, najiskreno.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.113
Поени од реакции
56.109
И мене ми е убаво да те гледам кога идеш на Вардар со ЦРВЕНО ЦРН дрес :kuracc: и да тие на Вардар поштено се заработени не се дадеени туку така како не еден посран плаво црн клуб
Поштено :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.349
Поени од реакции
5.470
У Милан фали Хакан да, али овој Хакан сега.

Тогашниот Хакан не знаеше кај тера, ни 10ка играше како што треба ни везни играше како што треба.

Не дека па и Пиоли му даде голема шанса таму да игра.

Али џабе што фали како играч кога како човек е гомно, не би земал у тим па без пари да бара да игра.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.098
Поени од реакции
11.115
Деф, повеќе ме интересираат туѓи женски хомосапиенси, јбг што да ви правам што сте куртон навивачи на куртон клуп.с. кога ќе ми текне дека 19 та ја славите како 20 :pos: :facepalm:
Кој е овај гревов бе?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom