Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.663
Многу неточна констатација.
Вие си почнавте со бламот прво со планираните 3 бода со Болоња а после со " namerno mu se trgaja " и со теории на заговор дека цела Серија А работи против успесите на Интер. Мислиш Интер се ласт мен стенд против навасаното зло во итаљанскиот фудбал па хвалоспеви, епопеи се пишуваа. До таму се отиде што и замерки му се наоѓаа на Ибрахимовиќ што превртувал маси при прославата :pos:
Никој никогаш освен можеби некоја ретарда од фан што ја има буквално во секој фан клуб. Нашите коментари не беа против Милан туку против гомната Сасуоло и Фиорентина кои пуштаа победи и буквално на секој нормален човек тоа му беше јасно и очигледно освен нели на фановите на Милан, мада пак ќе кажам не е тоа кривица на Милан него на тие што го правеа тоа. Не може жива сила да ме убеди дека не беше тоа така, нека земе рандом човек нека ги погледне последните неколку кола и се ќе му стане јасно. Али Интер имаше се во свои раце и Интер си е самиот крив што му се деси тоа, конкретно Раду и мечот со Болоња. Не знам што ти е финтава со планираните 3 бода против Болоња, ете и да сме ги планирале, која е гаранцијата дека ќе добиевме се до крај на сезона?

Иначе за мене таа сезона пресвртница беше дербито и победа на Милан со двата гола на Жиру, иако во тој момент Интер пак беше пред Милан ама после тој меч некако се сврте цела сезона во полза на Милан.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.663
Епа ако небото е плаво, а ти викаш дека е жолто тогаш ваљда си ненормален или пак за инает збориш, трето нема.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.775
Поени од реакции
13.437
Епа ако небото е плаво, а ти викаш дека е жолто тогаш ваљда си ненормален или пак за инает збориш, трето нема.
Овој аргумент може да важи само за тоа дали е постигнат гол и кој е стрелецот, но не и за тоа дали голот е "заслужен" или "подарен".
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Не ми мешајте политика на темава како не би ве пратил да лепите плакати со Др.Џек од Лост за да се вратите назад. :kafence:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Ако Заниоло се врати во Италија, мислам дека најголеми шанси има да заврши во Интер.
Nema kaj da igra vo ovoj sistem, a i da ne navlagam vo toa sto e problematicen karakter i ko bonus, injury prone igrac. Mec so dve ostrici e ovoj da go zemes denes, ide od krajnost vo krajnost i ne znaes na koja noga ke stane sleden den.

Inace od toa sto citam denes mozna e presedanska odluka vo vrska so Acerbi, i da go kaznat 10 dena vrz baza na toa sto Juan Jesus go kazuva, bez pritoa da postoi audio i video dokaz za istoto. Sto vo dadeniov slucaj moze da znaci deka sekoj crnec sto ke obvini nekoj za rasizam, pod difolt treba da mu se lupne 10 meca kazna bez pritoa da se zeme vo predvid faktickata sostojba, odnosno da se najde cvrst dokaz za istoto.

Bas me interesira denesnata odluka, edinstveno video im e kako ovoj mu doaga posle mec i mu veli deka ne e rasist, sto nisto ne dokazuva sekako, duri i moze da mu go potvrdi muabetot deka ovoj pogresno go razbral. Druga opcija e 3 meca da jade kazna zasto sepak go navredil, sto isto e presedan so ogled deka igraci megu sebe si pcujat majki i sajki na redovna baza, ama izgleda drug e standardot koga crnec e vo prasanje.
 
Член од
12 март 2024
Мислења
44
Поени од реакции
68
Добро е што Италија се држи и има отпор спрема woke срањето и не секое обвинување за расизам ќе пројде. Како и за се друго, прво докажи па после сери и обвинувај. Во Англија Ачерби веќе јавно ќе се извинеше, ќе платеше глоба и ќе го банираа до крај на (и така на залезот) кариера.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.775
Поени од реакции
13.437
Nema kaj da igra vo ovoj sistem, a i da ne navlagam vo toa sto e problematicen karakter i ko bonus, injury prone igrac. Mec so dve ostrici e ovoj da go zemes denes, ide od krajnost vo krajnost i ne znaes na koja noga ke stane sleden den.
Како втор напаѓач.

Inace od toa sto citam denes mozna e presedanska odluka vo vrska so Acerbi, i da go kaznat 10 dena vrz baza na toa sto Juan Jesus go kazuva, bez pritoa da postoi audio i video dokaz za istoto. Sto vo dadeniov slucaj moze da znaci deka sekoj crnec sto ke obvini nekoj za rasizam, pod difolt treba da mu se lupne 10 meca kazna bez pritoa da se zeme vo predvid faktickata sostojba, odnosno da se najde cvrst dokaz za istoto.
Нели веднаш реагираше, мислам дека дојде и судијата?!

А како се одвиваше работата, првин овој се пожали, па рече потоа дека му се извинил, па Ачерби релативизираат после натпреварот, што го предизвика Хесус пак да реагира и дури после ден-два излезе Ачерби со прикаска дека употребил термин "црн", но во друг контекст.

Затоа повеќе сум на мислење дека имало нешто, отколку дела Хесус ја измислил целата прикаска. Патем, овој е преку десет години во Италија, па знае што му кажал и во каков контекст, не е дека ме разбира.

Како што кажа и ти, нема аудио доказ, но од ова што го напишав, ако добро сум испратил, повеќе сум на мисла дека имало испад од Ачерби, отколку дека е измислено. А Италијанците си ја решија типично за нив, избегнување на проблеми и демек се е во ред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom