Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.248
Поени од реакции
5.216
Пред да иде у Реал е оваа слика.
Знам дека малку сте скарани со реалноста коа го споредувавте Батистута со Инзаги ама и Реал ако ви е мал клуб,ондак одма на психолог да си барате чаре.

Disclaimer
Знам дека на Интер мислеше :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Не, не мислев на Интер...сакав да кажам дека Рома не е голем клуб па играчот отишол у голем клуб....неможе тим што освоил ЛШ да не е голем клуб, е сеа незнам како вие си го доживувате тимот :icon_lol:

 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.543
Не, не мислев на Интер...сакав да кажам дека Рома не е голем клуб па играчот отишол у голем клуб....неможе тим што освоил ЛШ да не е голем клуб, е сеа незнам како вие си го доживувате тимот :icon_lol:

Лошо сум протумачил,јебига.:smirce:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.248
Поени од реакции
5.216
Мене Конте ми е селска верзија на прајм Мурињо....има систем што го игра, мора да има играчи точно за него иначе ќе почне со нервни сломови по пресови...

Со таа разлика што Мурињо знаеше да се прилагоди на куп утакмици, сите се сеќаваме кога Пандев и Ето му играа дупли бекови ( позади нив имаше уште еден бек :icon_lol: ) али ради тоа и освои ЛШ...

Конте има флексибилност како бетонски ѕид.... таа е играта тие се играчите или ќе му успее или не, нема план Б и за тоа е лош у ЛШ али ако има добри играчи ќе ти освои првенството.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Мене Конте ми е селска верзија на прајм Мурињо....има систем што го игра, мора да има играчи точно за него иначе ќе почне со нервни сломови по пресови...

Со таа разлика што Мурињо знаеше да се прилагоди на куп утакмици, сите се сеќаваме кога Пандев и Ето му играа дупли бекови ( позади нив имаше уште еден бек :icon_lol: ) али ради тоа и освои ЛШ...

Конте има флексибилност како бетонски ѕид.... таа е играта тие се играчите или ќе му успее или не, нема план Б и за тоа е лош у ЛШ али ако има добри играчи ќе ти освои првенството.
Не бе брат грешка си, немој вака за севселенската величина со бетон победнички менталитет.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Мене Конте ми е селска верзија на прајм Мурињо....има систем што го игра, мора да има играчи точно за него иначе ќе почне со нервни сломови по пресови...

Со таа разлика што Мурињо знаеше да се прилагоди на куп утакмици, сите се сеќаваме кога Пандев и Ето му играа дупли бекови ( позади нив имаше уште еден бек :icon_lol: ) али ради тоа и освои ЛШ...

Конте има флексибилност како бетонски ѕид.... таа е играта тие се играчите или ќе му успее или не, нема план Б и за тоа е лош у ЛШ али ако има добри играчи ќе ти освои првенството.
Конте ќе си оди кога и најмалата желба не му е исполнета. Секогаш вината ја префрла на некој друг а никогаш тој не е крив. Од Јуве си замина дека не дале 40м за факинг Итурбе кој подоцна го снема од фудбалската мапа. Читав сега демек после поразите ги затворил играчите САМИ во собчекувална да барале одговори зошто губеле иако побарале промена на пристап од него :pos:. Играчите ги заклучи бе САМИ.

Не знам кој голем тим би почнал сњеиозен проект со оглед каков карактер е. Никпгаш не си на сигурно, ќе стами на лева нога и ќе замино. Флексибилноста му е во минус замината. Искрено ич беќам да се врати во Јувентус. Кога тој бил на местото на Алегри моментално ќе си одеше на 3тото нерешено или на првата гласина за -9п кога излезе а не пак -15п и шпекулации за голема парична казна за клубот.

Трн во здрава нога, со еден збор = плачи пиче.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Го има на нет некаде целово интервју? Ако го начекал некој нека сподели линкче.
Ги нема на нет, ексклузива на Арена Спорт е емисијата. Ама ги даваат секој ден репризите.
Провери дневна програма по Арените и снимај си ја епизодата.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Инзаги требаше сеа Миктаријан да го извади секундарно од игра, ти ебем тоа Пандев од али експрес
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.925
Инзаги требаше сеа Миктаријан да го извади секундарно од игра, ти ебем тоа Пандев од али експрес
Пошо еве го Лукаку, одлично се снајде сеа сам пред голман. Аматери :pos:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Пошо еве го Лукаку, одлично се снајде сеа сам пред голман. Аматери :pos:

Добро преска ќе му беше само тап ин да му подадеше Миктаријан, сеа мораше да прими топка, затоа Ибра го дупеше за приемот :pos:

Шала на страна ваков пад на форма на играч за само една година не памтим дека сум видел
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.433
Лош пресинг на Фиорентина, лесно испаѓаат.
Автоматски споено мислење:

Лукаку и Фамфтиз што ќе добијат на физикалија, ќе засерат на техника.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom