Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.434
Милан една сезона е втор, следната прв, а имаше и пред три сезони многу добар финиш, значи континуитет на добри резултати, напредок во игра, развој на фудбалери, а се пишува како Милан случајно да освоил титула, со некои 70 бода, затоа што другите ја изгубиле.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Кај вас завршени играчи ко Санчез, Дармијан, Ешли Јанг завршија работа па сеа за Ориги ќе збориме, млад, искусен и доста clutch играч кога и да играл за Ливерпул.
Токму заради ова и мислам така како што пишувам. Што аир видовме ние од Санчез на пример? На крај дури и му плативме да си оди. Ок, ни се најде на моменти, ама воопшто не беше тоа што очекувавме и можеби и со друг поефтин играч ќе имавме ист ефект. Реков, не е лош како опција плус ама не е некое засилување да крене квалитет како тоа што го направи Жиру кој истотака дојде за нула.

Уште Рома пред Милан ќе завршела
Па бујрум пиши твои предвидувања а не да ќутиме цела сезона па ако Милан освои пак на кур ќе се качиме со смешките за Хакан, а ако не ќе си се повлечеме од темава. Јас мислам дека втора половина од сезоната Милан ќе има пад. Да сум бил мајстор во предвидувања немаше да работам од другата страна на кладењето туку ќе живеев кладејќи се и многу лесно овие мои коментари можат да бидат предмет на потсмев за некои 8 месеци ама ме заболе стапот. Мислам дека Рома има моментум како никој друг во Серија А моментално и мислам дека Мурињо ќе им обезбеди топ 4. Тоа дали некој завршил 2, 3 или 4 на крај од сезона не е битно. Сите идат ЛШ а никој не е шампион. А објаснив претходно зашто мислам дека они ќе завршат пред Милан.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Токму заради ова и мислам така како што пишувам. Што аир видовме ние од Санчез на пример? На крај дури и му плативме да си оди. Ок, ни се најде на моменти, ама воопшто не беше тоа што очекувавме и можеби и со друг поефтин играч ќе имавме ист ефект. Реков, не е лош како опција плус ама не е некое засилување да крене квалитет како тоа што го направи Жиру кој истотака дојде за нула.



Па бујрум пиши твои предвидувања а не да ќутиме цела сезона па ако Милан освои пак на кур ќе се качиме со смешките за Хакан, а ако не ќе си се повлечеме од темава. Јас мислам дека втора половина од сезоната Милан ќе има пад. Да сум бил мајстор во предвидувања немаше да работам од другата страна на кладењето туку ќе живеев кладејќи се и многу лесно овие мои коментари можат да бидат предмет на потсмев за некои 8 месеци ама ме заболе стапот. Мислам дека Рома има моментум како никој друг во Серија А моментално и мислам дека Мурињо ќе им обезбеди топ 4. Тоа дали некој завршил 2, 3 или 4 на крај од сезона не е битно. Сите идат ЛШ а никој не е шампион. А објаснив претходно зашто мислам дека они ќе завршат пред Милан.
Пад за кој тупите 3 години и никако да се деси? За секоја полусезона викате пад ќе има ама ете чекаме да видиме да се случи тој пад . Со која одбрана Рома ќе заврши пред Милан? А и средината нешто не им е најнај. Јас мислам дека рома ќе се 4ти ама рано е им за борби за титули или блиску толку до врв. Башка каки си пишал едино ако Тео-Тонали-Леао се здрави Милан ќе се борел за титула. Па тоа важи за сите тимови 3цата клучни играчи ако успеат здрави да се.. Што ти мислиш клучни играчи на Интер ако се мачат со повреди Интер ќе се бори за титула ама на Милан ако се мачат со повреди нема....
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Јас мислам дека Милан и Интер ќе се бркаат за титула, Рома, Наполи, Јувентус и донекаде Аталанта за ЛШ, исто како минатата сезона.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Пад за кој тупите 3 години и никако да се деси? За секоја полусезона викате пад ќе има ама ете чекаме да видиме да се случи тој пад . Со која одбрана Рома ќе заврши пред Милан? А и средината нешто не им е најнај. Јас мислам дека рома ќе се 4ти ама рано е им за борби за титули или блиску толку до врв. Башка каки си пишал едино ако Тео-Тонали-Леао се здрави Милан ќе се борел за титула. Па тоа важи за сите тимови 3цата клучни играчи ако успеат здрави да се.. Што ти мислиш клучни играчи на Интер ако се мачат со повреди Интер ќе се бори за титула ама на Милан ако се мачат со повреди нема....
Друже Кастиелчо, ти си единствен кој мора по 3 пати да му се напише една ствар за да ја сфати.
Значи пишав на претходната страна, Милан е шампион и секој сака да го добие шампионот. Притисокот е на нивна страна.
Од друга страна Милан според мене не се засили доволно. Искрено, очекував да скоцкаат многу подобар тим после скудетото ама ептен пасивни делуваа на трансфер пазарот и еве пак ќе пишам, мислам дека задоцнија со договарање на Де Кетелере или како и да се пишува.

Тоа со Тео-Тонали-Леао е многу клучно. Екипите во Серија А немаат широк состав како тие во ПЛ и Интер лани кога две-три утакмици играа без Брозо и Бастони, потоп им се деси. Едноставно разликата од Тео до Бало Туре и Тонали до Побега е огромна. Истото е и кај Интер - Брозо/Гаља, Барела/Весино или Видал.

Не знам зашто сте толку напети и мислите дека само од инает зборам. Ако зборев од инает ќе го ставев Јуве 4ти јер сметам дека они ни се поголеми ривали. Тоа е моето мислење, еве напиши ти како мислиш да завршат па ќе видиме на во Мај 2023 кој бил поблизу.

И никад не сум зборел за некаков пад. Лани буквално ниту еден од вас не веруваше во титула и се до тој натпревар со Болоња само честитки праќавте на темава. Тоа што го направија лани ќе биде тешко да се повтори. Бар тоа е мое мислење, а на Милан е да ме убеди во спротивното.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.434
Тоа дали некој завршил 2, 3 или 4 на крај од сезона не е битно. Сите идат ЛШ а никој не е шампион.
Не би се сложил целосно.

Не си победник, но е е исто да си на четврто место со десет бодови помалку од првиот и втор, но си останал во борба до крај, особено ако не си некој изразит фаворит како ПСЖ во Франција.

Борба за титула, притоа прогрес во игра и кај фудбалери, со помината група во ЛШ, за мене би била добра сезона, ако збориме за Милан. Да освои титула одлична, да се мачи и избори ЛШ преодна (но лоша), а без ЛШ катастрофа.

Не е Милан фаворит, иако е шампион, очекувам да изборат ЛШ без некои проблеми и да бидат во борба за врвот. Ќе игра Милан и поквалитетен фудбал од лани.


Ако Милан тргне добро и успешно истурка до СП, не очекувам никаков пад во втор дел. Повеќе ме плаши стартот.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.284
Милан е шампион и секој сака да го добие шампионот.
Ова ќе биде најголемиот проблем за Милан во претстојната сезона а не тоа дали и колку се засилиле, дали ќе имаат пех кај клучните играчи и слично.

Ќе осетат и самите како ќе им играат екипите, поготово па ако ги најдат ранети ко што беше случајот со Интер лани после нова година. Ќе намирисаат крв смета тоа шугавите екипи како Торино, Верона, Болоња, Удинезе.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.434
Ориги не е ист напаѓач како Жиру, би требало дури и повеќе да одговара за системот на Пиоли.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Рома и Мурињо од 2004 да го врати со таа одбрана (според мене апсолутно најлоша во топ 7, па дури би рекол и полоша од таа на Фиорентина) ништо не праат, пак ќе живуркаат околу 5-7 место.

Миланските екипи на првите две места, Јуве и Наполи во ЛШ, тоа е тоа. :motorce:

Еве ќе стаам и целосна прогноза:

1. Милан
2. Интер
3. Јувентус
4. Наполи
5. Рома
6. Аталанта
7. Лацио
8. Фиорентина
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.591
Поени од реакции
3.299
Светското првенство и ЛШ ќе имаат големо влијание врз текот на сезоната.
Никој не знае како е да се игра на големо натпреварување, да се бориш за најголемиот светски трофеј - во Ноември и Декември. Играчите ќе треба да влезат во форма во период во кој не се навикнати да влегуваат во форма.
Токму овој момент ќе биде клучен за текот на сезоната во домашните првенства.
Одозгора на тога многу голем дел од нив ќе пазат од повреди. Не исклучувам ниту тешки повреди за време на светското.

Најголем дел од играчите веќе ќе излезат од форма во Март и Април иако се навикнати баш во тој период да го достигаат врвот.

Групната фаза во ЛШ завршува на 2ри Ноември, односно повеќе од 1 месец порано од вообичаено. Мислите веќе ќе бидат на СП па затоа најверојатно ќе има многу изненадувања во последните 2 кола од групната фаза.

Не очекува многу чудна и непредвидлива сезона, слична на таа со Ковид.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
1. Интер
2. Рома
3. Милан
4. Јуве


Интер очекувам да изненади, Лукаку полн со желба да си мери сурла, Лаутаро пресреќен ко девојченце коа симпатијата ќе и прати оганче у дм... Генерално моментално делуваме подобро од лани. Ако се донесе барем уште 1 играч за ротација без да се продаде ниту еден битен првотимец јас ќе бидам задоволен.

Рома очекувам да биде изненадувањето годинава. Мурџо добива и буџет и поддршка од управа/фанови, немаат старлети у тим, очекувам машки да влезат и да бидат во борба за титула. Одлично се засилија, ако не ги умрат повреди ќе бидат доста интересни за гледање (ако си фан на Мурџобол).

Милан очекувам да бидат во топ форма и во блиска борба за скудето. Ориги ми е оган играч, осеќам ќе им распали. Си имаат дух дечките и играат турбо. Уште од сеа се спремам со пиво и пцофки за дербињата.

Јуве ми се на исто ниво ко лани, реално не очекувам да има голема разлика но и не ги гледам како фаворити за титула, барем не сеуште/не сезонава.


Генерално очекувам многу потесна битка од лани.
И нормално, како и секоја сезона до сеа, Триплета батице :oleee:
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.491
Поени од реакции
4.731
Ние уште славиме, уште се пие од утро до мрак и обратно, не се интересираме за новата сезона. По Нова година здравје ако се отрезниме ќе мислиме кај ќе завршиме на табелата, дотогаш поштедете не од анализи.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
1.Интер
2.Милан
3.Јуве
4.Рома
5.Наполи
6.Аталанта
7.Фиорентина
8.Лацио
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom