Serie A 2021/2023

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.124
Поени од реакции
2.215
Па читај што пишав, го удри и удри топка после тоа, ваљда оценил дека е млак контактот од кај кур да знам. Ваљда ќе каже Гвида у извештајот зашо не свирнал пенал да му се намочам у пеналот боље да го свирнеше зашо не заслужија гомнава ни бод денес.

Да, извини, во право си.

Чепна на топка, нема пенал. :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.234
Поени од реакции
113.152

Да, извини, во право си.

Чепна на топка, нема пенал. :)
Не знам дали си ироничен или не, небитно, ама добрп видео даде кај што се гледа убаво што се дешава а не монтирани гифови или слики кои лажат и не доловуваат. Едно не ми е јасно, овој што го твитнал ова, сериозен е? Фан на Јувентус се бу буни за пенали? :pos:
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
116
Поени од реакции
341
По прв пат после 10 години се е во рацете на Милан. Баш ме интересира како ке се справат со притисокот за титула
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.174
Поени од реакции
14.378
По прв пат после 10 години се е во рацете на Милан. Баш ме интересира како ке се справат со притисокот за титула
Па ако си останат доследни на последните неколку месеци, ќе одговорат така што сега против Каљари нема да сврзат три солидни акции, нема да добијат ниту еден дуел и ќе се одбиваат од противничките играчи како да се јуниори кои дошле на тренинг со првиот тим.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
По прв пат после 10 години се е во рацете на Милан. Баш ме интересира како ке се справат со притисокот за титула

Screenshot_20220313_231729_eu.livesport.Rezultati_com_edit_2668014901143411.jpg

12 од можни 27 бода :icon_lol:
Јаките противници ќе ги измеља до крај ко и скоро свако дерби сезонава, само судијете ако не еба нешто, со маливе ќе се муча со стандардни порази од Јуриќ, Сасуоло и Верона

Интер треба да освои 17 од можни 30 да биде шампион
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.174
Поени од реакции
14.378
Прегледај го приврзокот 325089

12 од можни 27 бода :icon_lol:
Јаките противници ќе ги измеља до крај ко и скоро свако дерби сезонава, само судијете ако не еба нешто, со маливе ќе се муча со стандардни порази од Јуриќ, Сасуоло и Верона

Интер треба да освои 17 од можни 30 да биде шампион
Ја претера и ти. Ќе се изненадиш, позитивно. :)
 
Член од
19 март 2014
Мислења
606
Поени од реакции
922
Не знаеш дали гледаш Торино-Интер или Сан Лоренцо-Индепендиенте, се здробија од ќотек, ебате фудбалот
 
M

Macedon1um

Гостин
По прв пат после 10 години се е во рацете на Милан. Баш ме интересира како ке се справат со притисокот за титула
Sedi miren uste se borime za Ls mesto, +15 pred Atalanta ama imaat utakmica pomalce izigrano
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.174
Поени од реакции
14.378
Кај Инзаги се приметува нервоза, несигурност, исплашеност, а тоа лесно се пренесува и на играчите.

И тоа плачење за да се оправда после секој лош резултат. Заслужиле да постигнат побргу гол, така ќе бил поинаков резултатот, биле подобри, примиле лесно гол (само што не каже незаслужен).


Кажи не бевме добри, ќе работиме да се подобриме, верувам во тимот, ми дава добри знаци и готово. А не поентата не секоја изјава да му е дека незаслужено изгубил бодови.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Реално гледано, стартот над Белоти е толку пенал, што жабарски судиија би го свирнал дури и против Јувентус во последно коло во 90 минута при водство на Јувентус од 1-0 во натпревар на кој им треба победа за титула.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.514
Поени од реакции
17.216
Ах Шчезни, Шчезни :uzi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom