Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.935
Pa ne ja sporeduvaj pred korona cenata.. daj segasnata nivna cena kazi koja e pa sporedi gi
Споредувам Киеза 2019 (60М) со Дембеле 2019 (125М).
Автоматски споено мислење:

Vo momentot koga vredese 100 + milioni i toa kako beshe bolje od Chiesa koj ne go znaese nikoj
А тоа што не го знаел никој значи дека не го бивало. Океј, не знаев.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Споредувам Киеза 2019 (60М) со Дембеле 2019 (125М).
Автоматски споено мислење:


А тоа што не го знаел никој значи дека не го бивало. Океј, не знаев.
Ama objasni mi zasto gledas za 2019? U minatoto li zivees
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
107
Поени од реакции
327
Bitno e zatoa shto cenata na igracot varira od negovata igra i dostignuvanjata na timski i individualen plan. I sekoj igrac so svojata momentlna forma si ja opravduva cenata. No dokolku vie tuka mislite deka cenata nema vrska okej, sekoj ima pravo na mislenje.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Де Лигт игра за 75 милиони евра сакаш да кажеш?
Normalno... ako bese rakometar :D

Cenata na igracot se odreduva od formata, vozrasta, godinite od dogovorot pa nekogas i od zemjata od koja poteknuvaat.. A toa deka 5m razlika za Barela i Kieza ne utice na kvalitetot na igracite, stvarno ne utice.. megjutoa da se zbori deka za klasa e podobar, malo morgen..
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.935
Normalno... ako bese rakometar :D

Cenata na igracot se odreduva od formata, vozrasta, godinite od dogovorot pa nekogas i od zemjata od koja poteknuvaat.. A toa deka 5m razlika za Barela i Kieza ne utice na kvalitetot na igracite, stvarno ne utice.. megjutoa da se zbori deka za klasa e podobar, malo morgen..
Тука исто би додал дека влијае и клубот за кој играат. И баш од тие причини ќе речам дека трансфер вредноста не е секогаш мерило за квалитетот на играчот.
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
107
Поени од реакции
327
De Ligt e odbramben igrac Chiesa napagjac tuka nema logika za sporedba. Pedri ima 18 godini i e premnogu talentiran isto kako i Ansu Fati, zatoa pogore rekov isto godiste gore dole, a ne 5 godini razlika...
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Сигурно дека Барела е класа подобар од Киеза. Сигурноо дека некој ќе се нафати да гради тим околу Барела него околу Киеза. Тоа само заслепен фан на Интер може да ти го каже.

Најмалку што можете да речете е дека се на исто ниво и со тоа да заврши дискусијата. Дај ве молам не се бламирајте со форсот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.175
Поени од реакции
107.727
Сигурно дека Барела е класа подобар од Киеза. Сигурноо дека некој ќе се нафати да гради тим околу Барела него околу Киеза. Тоа само заслепен фан на Интер може да ти го каже.

Најмалку што можете да речете е дека се на исто ниво и со тоа да заврши дискусијата. Дај ве молам не се бламирајте со форсот.
Не е форс бе ти викаат за ланска сезона земено за клуб+репка. Не можеш да ги споредиш зашо различен тип на играчи се, везњак и крило ебате... Подобра сезона имаше Барела и тоа е тоа, не знам што е толку тешко да се сфати.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.030
Поени од реакции
55.434
Не е форс бе ти викаат за ланска сезона земено за клуб+репка. Не можеш да ги споредиш зашо различен тип на играчи се, везњак и крило ебате... Подобра сезона имаше Барела и тоа е тоа, не знам што е толку тешко да се сфати.
Од јувенташ бараш да сфати дека има подобри играчи и тимови од неговиот. :pos:
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Не е форс бе ти викаат за ланска сезона земено за клуб+репка. Не можеш да ги споредиш зашо различен тип на играчи се, везњак и крило ебате... Подобра сезона имаше Барела и тоа е тоа, не знам што е толку тешко да се сфати.
А бе не ми збори за тоа дека Интер имал боље сезона од Јуве, туку за Барела вс Киеза. Не знам со што Барела имал подобра сезона лани од Киеза? За репка што да збориме го гледавме европското сите да се праиме слепи при очи ли?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom