Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.322
Поени од реакции
7.464
Не знам кога ќе разберете дека тимот што ја има најдобрата средина и одбрана лагано осваја...

Гранде Интер!!! ако сме реални Интер го има и најдобриот напад...
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Киеза е најдобар Италијански играч једино ако Барела почнал да игра за Уругвај :icon_lol:
Ти и тие што им се допаднала глупоста што си ја напишал сте го преспале Европското првенство. Барела може беше подобар само од Имобиле.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Ти и тие што им се допаднала глупоста што си ја напишал сте го преспале Европското првенство. Барела може беше подобар само од Имобиле.
Затоа ти си ја преспал цела сезона прошла во Серија А.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.096
Поени од реакции
55.966
Ти и тие што им се допаднала глупоста што си ја напишал сте го преспале Европското првенство. Барела може беше подобар само од Имобиле.
Да да европското првенство и сите 3 утакмици на Киеза.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.850
Поени од реакции
13.761
Чекајте бе, нели Донарума беше најдобриот италијански играч?! :D
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
А пак да не имаше слаба сезона случајно Киеза лани? Миланезиве барем треба да знаат :))
Не дека имаше лоша сезона ама не беше ни ништо wow за разлика од Барела. Не знам што е тешко толку да се признае тоа.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Различен тип на играчи се за да се споредуваат, едниот е брз и навален играч, другиот е техничар и е насекаде во средина. Да можев јас би ги имал двајцата во екипата.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.488
Поени од реакции
5.509
А пак да не имаше слаба сезона случајно Киеза лани? Миланезиве барем треба да знаат :))
Далеку од тоа дека Киеза имал слаба сезона или пак дека не е добар како играч.
Ако гледаме објективно за минатата сезона + репрезентација Барела е за една класа боље.

Нема врска дали е некој играч на Јуве или играч на Интер. И двајцата се страшно добри играчи и очекувам доста да напреднат, но според мене лично верувам дека на повеќето ако им дадеш да бираат да градат тим околу Барела или околу Киеза би го избрале првиот. Едноставно насекаде е, има се дечкото. И Киеза е одлично крило/полушпиц но Барела последниве 2 години во Интер едноставно е незаменлив, за 2 класи го дига нивото на игра кога е на терен.
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
109
Поени од реакции
333
Zashto najglup? Jas ne rekov deka e Chiesa podobar od Barella. Ako mislis deka cenata nema vrska, najdi mi dva igraci isto godiste da e edniot poskap no i polosh za klasa od drugiot.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.824
Поени од реакции
9.017
Усман Дембеле пример. Пред ковид цената на пазарот му беше 125М, дали тоа го прави класа подобар од еве Киеза рецимо. Или еве најди ми друг играч и оправдај му ја цената.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Усман Дембеле пример. Пред ковид цената на пазарот му беше 125М, дали тоа го прави класа подобар од еве Киеза рецимо. Или еве најди ми друг играч и оправдај му ја цената.
Pa ne ja sporeduvaj pred korona cenata.. daj segasnata nivna cena kazi koja e pa sporedi gi.. mi prais sporedba pred 2 i pol godini
Автоматски споено мислење:

Momentalno Dembele so 24 god ima cena 50m, a Kieza so 23 god ima 70m...
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
109
Поени од реакции
333
Vo momentot koga vredese 100 + milioni i toa kako beshe bolje od Chiesa koj ne go znaese nikoj
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom