Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.248
Поени од реакции
5.217
Од сите тимови у светов највише жал ми паѓа за Рома.....

Кога ќе се спомне итаљанско како главни тимови поред Милан/Интер и Јувентус ( и Наполи ако си го гледал Марадона) на сите на памет им доаѓа Рома....

А они кутрите освен една Серие А немаат ништо друго у последни 20-25 години.....таа Мики маус конференциска отворен Балкан лига не ја рачунам, срамота е за "голем" тим да се спомиња тоа....

Лацио, што за голем број луѓе е помал тим од Рома има ист број на големи титули освоено у последни 20-25 години...точно една.

Па еден Лидс Јунајтед, застапуван до лани/преклани од нашиот Роберто Карлос има ист број големи титули у последни 30 години а до пред некоја година се влечеа по втора трета лига.

Тоти еден од најдобрите таљански играчи остана у ваков клуб цела кариера за на крај да дојдат Американци и да го избркаат од клубот....

Поентата на постов не ми текнува што беше али ми е жал за Рома :pijani:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Рома оваа сезона ќе биде замена за Наполи, ништо повеќе... и ние Јувенташиве мислевме дека со Роналдо ќе освоевме ЛШ, така сега навивачите на Рома се надеваат на скудето со Дибала.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Нека дојде Вајналдум и уште еден стопер па ќе ви ја кажемо гачката..
Свршуете на Бремер али полека малце.. Во 3ка ќе игра Алегри? Батето никад со 4 позади не играл.. Погба до кога е аут? И да дур е Алегри во Јувентус уживајте останатите..
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.591
Поени од реакции
3.299
Нека дојде Вајналдум и уште еден стопер па ќе ви ја кажемо гачката..
Свршуете на Бремер али полека малце.. Во 3ка ќе игра Алегри? Батето никад со 4 позади не играл.. Погба до кога е аут? И да дур е Алегри во Јувентус уживајте останатите..
:facepalm:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Нека дојде Вајналдум и уште еден стопер па ќе ви ја кажемо гачката..
Свршуете на Бремер али полека малце.. Во 3ка ќе игра Алегри? Батето никад со 4 позади не играл.. Погба до кога е аут? И да дур е Алегри во Јувентус уживајте останатите..
Да те потсетам дека Алегри за 5 сезони во период од 2014 до 2019 во Јувентус има постигнато:

5 Скудета
4 Куп на Италија
2 Супер куп на Италија
2 Финалиња во ЛШ
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Рома оваа сезона ќе биде замена за Наполи, ништо повеќе... и ние Јувенташиве мислевме дека со Роналдо ќе освоевме ЛШ, така сега навивачите на Рома се надеваат на скудето со Дибала.
Ne ideme preku red, vie veke dve godini gi menjate Napoli so famoznoto treto mesto vo Italija. Tek ke ti bide krivo za Dybala koga ke ve tovari :) A za precekov na Dybala i opsto za klubov i navivacive, retko koj moze da se pofali so vakva fan baza. Mozam da zamislam samo kako mu e na Dybala da gleda 50 000 pred nego samo za ebano pretstavuvanje. Ne deka e za Roma, i Lazio da bea, vakov cin e samo za pocit vo fudbalot.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Ne ideme preku red, vie veke dve godini gi menjate Napoli so famoznoto treto mesto vo Italija. Tek ke ti bide krivo za Dybala koga ke ve tovari :) A za precekov na Dybala i opsto za klubov i navivacive, retko koj moze da se pofali so vakva fan baza. Mozam da zamislam samo kako mu e na Dybala da gleda 50 000 pred nego samo za ebano pretstavuvanje. Ne deka e za Roma, i Lazio da bea, vakov cin e samo za pocit vo fudbalot.
Секој високо рангиран клуб си има падови, така биле и Ливерпул, Милан, Барса, Реал итн. Па така и Јуве во последните 3 сезони, добро е што и ЛШ барем изборивме во тие кризни времиња (поради лигата), клубовите во Англија ни тоа не можат да изборат кога се во криза.

Не ми е криво искрено, криво ќе ми беше ако занимаше во интер. Ќе видиме дали ќе ви го оправда пречекот или ќе има повеќе работа за докторите на Рома.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Рома е мал клуб, ваквиот голем пречек на Дибала, е доволен аргумент за тоа.

Дибала ваков пречек никад немаше да добие од Интер/Милан или било кој друг голем клуб во светот.

Според мене Дибала има само еден начин да им се одложи за овој масовен и респектабилен пречек, а тоа е резултати на теренот(голови) а зошто да не и освојување на Скудетото со Рома.

пс. Мурџо не се шали, прави компететивна екипа во тоа нема дилема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom