Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Лацио излеа сака Европа Лига да игра...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Лацио како да се откажаа од првенството, Сасуоло му одржа лекција по фудбал, заслужено им го свртија резултатот.
Никаква борба, играчите без душа, без идеја, срамотилоци.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
:ајнапиво: Си направија огромен притисок дека мора да се борат за скудето а овие имаат бетер клупа и од Интер.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
:ајнапиво: Си направија огромен притисок дека мора да се борат за скудето а овие имаат бетер клупа и од Интер.
Барем ги немате Гаљардини и Ранокија у тим...


*Плачам под јорган*
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Цела сезона у курац за само 5 кола.
Колку што уживав до пред паузата, сеа дупло страдам :(
 
Последно уредено:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Кој ќе го убедува Џони дека не е местено? :D
Не мора мене да ме убедите..смешно е што вие верувате дека не се мести и се е поштено......Милан-Јувентус беше чист пример како се мести утакмица...и тоа пред очите на целиот свет видовме смешни пуштени голови во стилот на Македонска трета лига и вие уште верувате дури будали ги прајте ако ви кажат дека е редена.

Јас лично не се коцкам подолго време..ако мислите дека тоа го пишам дека сум коцкар тогаш нема смисла...тоа го мислам според логични настани,поради изгубените финансиски средства поради пандемијата за сите клубови,поради никаквите амбиции бидејќи јасно е дека Лацио се откажаа а двете екипи нема шо да бркаат.

Искрено не ја гледав Лацио ама со Виола и Лече 150% беа наместени натпревари ...со Виола дури како и судиите да знаеа со оглед на трагикомичниот пенал.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.496
Поени од реакции
80.564
Џони, ти да знаеше вака дека се местат натпревари, одамна ќе беше милионер во земјава, а Спортлајф и Моцарт под стечај ќе отидеа... :LOL:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Џони, ти да знаеше вака дека се местат натпревари, одамна ќе беше милионер во земјава, а Спортлајф и Моцарт под стечај ќе отидеа... :LOL:
Па кај Италјаните не е нешто ново ова....години наназад последните кола се истураат од редени натпревари...исто како во Балканот и во Македонија...по истиот принцип одат тие работи..."ние тука добиваме,таму му даваме,тие другите ќе му пуштат на оние шо играме следната недела".....триаголници колку сакаш помешу екипите...уште да ми кажите дека Болоња лани не беа местени кога све изгази .

Треба да разберите дека фудбалот е пред се бизнис.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Знаат дека има местени, а ниедна утакмица немаат уплатено. :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom