Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
^Ау каков потенцијал има постов да биде цитиран во темава...

Не викам дека ќе биде, ама сигурен сум дека 10 јувенташи ќе си го стаат во букмаркс :unsure:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.312
Поени од реакции
7.446
^Ау каков потенцијал има постов да биде цитиран во темава...

Не викам дека ќе биде, ама сигурен сум дека 10 јувенташи ќе си го стаат во букмаркс :unsure:
Нека го стават и овој: Интер има дупло подобра средина, подобра одбрана и подобар напад од Јувентус и само повреди можат да го спречат Интер да го освои скудетото... Ни судии нема да бидат од помош.

Ако доживее Интер срам, ве молам немојте само Стефан Кобе да го ребрате... Еве јас ја превземам цела одговорност на мене.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.637
Поени од реакции
81.585
Нека го стават и овој: Интер има дупло подобра средина, подобра одбрана и подобар напад од Јувентус и само повреди можат да го спречат Интер да го освои скудетото... Ни судии нема да бидат од помош
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
^Ау каков потенцијал има постов да биде цитиран во темава...

Не викам дека ќе биде, ама сигурен сум дека 10 јувенташи ќе си го стаат во букмаркс :unsure:
Why?
Што има тука за цитирање, факт е дека Интер заврши огромна работа со носењето на Ериксен за мали пари. Ова со Кулушевски се заебавам очигледно е, иако ако мене ме прашуваш 300 пати подобар трансфер направивме ние за дупло помала пара, што секако не значи дека Кулушевски е лош играч или дека нема да го биде.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Why?
Што има тука за цитирање, факт е дека Интер заврши огромна работа со носењето на Ериксен за мали пари. Ова со Кулушевски се заебавам очигледно е, иако ако мене ме прашуваш 300 пати подобар трансфер направивме ние за дупло помала пара, што секако не значи дека Кулушевски е лош играч или дека нема да го биде.
Па шо знам, пример ако Ериксен се повреди или не игра добро..
Поголем притисок има врз него башка.
И да не изигра добро пар утакмици и одма ќе те цитираат :D
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Why?
Што има тука за цитирање, факт е дека Интер заврши огромна работа со носењето на Ериксен за мали пари. Ова со Кулушевски се заебавам очигледно е, иако ако мене ме прашуваш 300 пати подобар трансфер направивме ние за дупло помала пара, што секако не значи дека Кулушевски е лош играч или дека нема да го биде.
Тоа дека заврши Интер работа што го спакува зимава секако. Но зошто другите големи клубови не загризаа толку по него? Првиот дел од сезонава не изигра како што изиграл други сезони за тоа си има причина секако додека Кулушевски е најдобар играч кај Парма и сезонава игра страшно. Што правиме со годините на двајцата? Па Ериксен имаше преостанато уште 5 месеци договор и доколку не го искеширавте сега за лето тешко дека ќе го соберевте тоа сте и вие свесни. Платите? Кулушевски 2м додека Ериксен ако не се лажам 10м. Почекајте времето ќе покаже дали 300 пати подобар трансфер сте направиле со купувањето на Ериксен, а не Кулушевски кој скоро и беше пред потпис во Интер да не улета Јуве.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Тоа дека заврши Интер работа што го спакува зимава секако. Но зошто другите големи клубови не загризаа толку по него? Првиот дел од сезонава не изигра како што изиграл други сезони за тоа си има причина секако додека Кулушевски е најдобар играч кај Парма и сезонава игра страшно. Што правиме со годините на двајцата? Па Ериксен имаше преостанато уште 5 месеци договор и доколку не го искеширавте сега за лето тешко дека ќе го соберевте тоа сте и вие свесни. Платите? Кулушевски 2м додека Ериксен ако не се лажам 10м. Почекајте времето ќе покаже дали 300 пати подобар трансфер сте направиле со купувањето на Ериксен, а не Кулушевски кој скоро и беше пред потпис во Интер да не улета Јуве.
Во право си, ако нема никој на форумот.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Тоа дека заврши Интер работа што го спакува зимава секако. Но зошто другите големи клубови не загризаа толку по него? Првиот дел од сезонава не изигра како што изиграл други сезони за тоа си има причина секако додека Кулушевски е најдобар играч кај Парма и сезонава игра страшно. Што правиме со годините на двајцата? Па Ериксен имаше преостанато уште 5 месеци договор и доколку не го искеширавте сега за лето тешко дека ќе го соберевте тоа сте и вие свесни. Платите? Кулушевски 2м додека Ериксен ако не се лажам 10м. Почекајте времето ќе покаже дали 300 пати подобар трансфер сте направиле со купувањето на Ериксен, а не Кулушевски кој скоро и беше пред потпис во Интер да не улета Јуве.
Ova sea isto ko ja za Ronaldo da ti kazam zaso drugite klubovi ne zagrizaa za nego... Mislam glupost ziva, pa Inter go dogovorile, gleas deka PSG mu davale i pogolema plata i poise pari na Totenhem, ama Marota go ubedil da dojde vo Inter.

Za Kulusevski vs Eriksen pisav deka 300 pati podobar transfer momentalno, zatoa i posle toa napisav ne znaci deka Kulusevski nema da bide odlicen igrac vo idnina. Mislam glupo e i da se sporeduvaat, ne igraat na ista pozicija.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.312
Поени од реакции
7.446
Тоа дека заврши Интер работа што го спакува зимава секако. Но зошто другите големи клубови не загризаа толку по него? Првиот дел од сезонава не изигра како што изиграл други сезони за тоа си има причина секако додека Кулушевски е најдобар играч кај Парма и сезонава игра страшно. Што правиме со годините на двајцата? Па Ериксен имаше преостанато уште 5 месеци договор и доколку не го искеширавте сега за лето тешко дека ќе го соберевте тоа сте и вие свесни. Платите? Кулушевски 2м додека Ериксен ако не се лажам 10м. Почекајте времето ќе покаже дали 300 пати подобар трансфер сте направиле со купувањето на Ериксен, а не Кулушевски кој скоро и беше пред потпис во Интер да не улета Јуве.
Ја мајката, Кулушески бил пред потпис со Интер ама улетал Јуве и им го собрал, а кај вас пишувате Ериксен ќе го земеле ама не бил профил на играч што му одговарал на Сари а не дека ги одјебал ради Интер... :pos:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ја мајката, Кулушески бил пред потпис со Интер ама улетал Јуве и им го собрал, а кај вас пишувате Ериксен ќе го земеле ама не бил профил на играч што му одговарал на Сари а не дека ги одјебал ради Интер... :pos:
Дај боже нека ви се погоди Ериксен!
Само да не биде како ние со Санчез, демек ги заебавме Сити и Арсенал, им ја украдовме ѕвездата!
Сега дотичниот е како куфер без рачка, жал ти е да го фрлиш а тежок за носење!
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Јуве да го земеше Ериксен а Интер Кулушевски истиот муабет ќе го праевме, така да како стојат работите Интер заврши одлична работа, настрана парите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom