Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Премногу еднолична е играта на Интер..секоја чест за Аталанта,тотална доминација..мислев ќе паднат физички второто ама не само што издржаа туку издоминираа..сегде ги имаше на теренот.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Aма како вака, ама Роки едвај чекаше пенал да свирне против Интер, уа Јуве...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Аталанта уопште не игра италијански фудбал! Вчера Интер спаси газ!
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
Аталанта уопште не игра италијански фудбал! Вчера Интер спаси газ!
Dobro, Atalanta bea blizu do pobeda, Handanovic ne spasi...ama ako go gledashe cel natprevar kje sfatish deka na kraj 1-1 e najrealen rezultat.
Vo prvo Atalanta ne mrdnaa do 40ta minuta.
Vo vtoro, Inter ne mrdna do 80ta.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Dobro, Atalanta bea blizu do pobeda, Handanovic ne spasi...ama ako go gledashe cel natprevar kje sfatish deka na kraj 1-1 e najrealen rezultat.
Vo prvo Atalanta ne mrdnaa do 40ta minuta.
Vo vtoro, Inter ne mrdna do 80ta.
Остај минутите, периодите на доминација не се споредуваат!
Ве ставија во шише, реално! И јас искрено сум фрустриран од пристапот на играчите на Интер, после постигнатиот гол. Типично жабарски пи***рски стил, калкулации, игра со пивот и комарец до него, па ако боцнат нешто арно, ако не здравје имаме водство!
Да беше посмел Роки требаше два пенали да има.
Нејсе, и јас сакам да ја прекинете доминацијата на Јуве, за ваше и нивно добро! Само со пристапот како вчера, тешко! Ќе ве издишат кога тогаш.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
Остај минутите, периодите на доминација не се споредуваат!
Ве ставија во шише, реално! И јас искрено сум фрустриран од пристапот на играчите на Интер, после постигнатиот гол. Типично жабарски пи***рски стил, калкулации, игра со пивот и комарец до него, па ако боцнат нешто арно, ако не здравје имаме водство!
Да беше посмел Роки требаше два пенали да има.
Нејсе, и јас сакам да ја прекинете доминацијата на Јуве, за ваше и нивно добро! Само со пристапот како вчера, тешко! Ќе ве издишат кога тогаш.
Па не игравме против Лече синојќа.
Аталанта.
Екипата која игра најофазивен фудбал во Италија и една од поофанзивните во Европа.
Не негирам дека не ставија во шише. Доста добра екипа се и можат против секого во Серија А.
Сепак, ја и ти не сме Конте. Он доста добро го познава италијанскиот фудбал и ако треба со муви и комарци за до титула, прифатливо е.

И ми збориш за пристапот, Интер очигледно во второ играа да ја умртват играта на Аталанта.
Имаа 1-0, играа на тоа да се отвори брза контра, 2-0 и чао чао.
Ама не е секогаш така и Аталанта даде гол а за малку и 2.
Ни фали некој во среден ред, и ако се донесе супер засилување зимово, сигурно ќе бидеме тука-тука со Јуве и Лацио до крај.
Ги споменуваш само Интер за титула, а Лацио имаат според мене еднакво шанси.

За Роки не се коментира.
Целовкупно катастрофа судење.
Како за Интер така и за Аталанта.
Е сега викаш да бил по смел.
Па нема што него да му се замерува за недосудениот пенал на Аталанта. Тоа нели од ВАР собата му се јавуваат ако има нешто.
Имаше и второ голем пропуст кога на чист фаул над еден од играчите на Интер (не ми текнува точно кој) не свирна ништо и остави играта да продолжи а беше на 17-18 метра од гол.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Само јас го видов фаулот на запата врз лаутаро 2 секунди пред да го фати за нога?
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.982
Поени од реакции
6.198
Па требаше и тука, а и тој што го свирна беше чист пенал.
Па не беше, но добро. Срамен пенал тука негде со пеналот на Јувентус против Џенова.
Sho pravese prijatele Lautaro Martinez so racite na nozite na Toloi... Da ne sakase corapite da mu gi mirisne ? Kolku treba da se popreci nekoj gol da dade od 1 metar ?? Sramoti
А што правеше пријателе Запата со рацете на грбот на Лаутаро ? Нејсе стартот чист фаул ни Мондонико тука не може да измисли ново правило, но тука доаѓаме до логиката на просечен глуп Јувенташ ( не дека има поинаков), вакви ситуација има скоро секој натпревар во корист на Јуве особено сезонава или кога и да им конкурира некој кај сите други тимови па и не баш, така тоа спинување сите сме исти ме држи вода. Не ни очекувам да разбереш по дифолт си глуп.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Со другарми ја гледавме за пеналот и пречката на екс 2-3 чаши рум мана:pos:, знаев дека онај ѓупакот нема да дај гол и дека ханда ќе му го фати..

За ова со ситуациите ко деца сте напраени ми се чини цртички тргате во тефтер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom