Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Мене ми е јасно за променување на посед.
Муабетот ми е дека она играње со рака (го видов во меѓувреме) се свири и ко дупло водење у баскет, па ти одземаат топка а не па во фудбал.
Автоматски споено мислење:

Иначе, не ни видов дека пред да го постираш твитот, некој пишал за ова (пред да го цитираш Стек, да му кажеш да ги научи правилата).
Да, ама Јуве после тоа за секунда изгуби посед, нема што да свири а топката ја има Аталанта на 30 метри од голот на Јуве, тоа што ја изгубија е нивни проблем.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Да, ама Јуве после тоа за секунда изгуби посед, нема што да свири а топката ја има Аталанта на 30 метри од голот на Јуве, тоа што ја изгубија е нивни проблем.
Lesno e da mu spinues na nekoj sto ne ni gledal.
Eve ti ja situacijata, da ne igrase kvadrado tuka so raka, topkata ke bese kaj igracite na atalanta i ke imaa prilika da napadnat asalno, ova li za tebe e imanje na posed od strana na atalanta ? Topka sto edvaj ja stigna nivni igrac i smesta otide otide u posed na juve. Atalanta tuka nemaa posed, ne pocinjaa akcija, ne kontroliraa posed niti pak bea vo moznost toa da go napravat, ke bea, ako kvadrado ne igrase so raka, juve bea tie prvi sto toa go napravija i smesta posle toa dadoa gol.

Samo ova bese sporen moment i neregularen u cel mec, penalot u vtoro za atalanta ne bese, ama ova morase da bide sankcionirano zasto da ne bese toa igranje so raka topkata ke ostanese u posed na atalanta, posle toa u nieden slucaj ne bea vo situacija istiot da go kontroliraat, niti pak da go imaat, ko sto prikazuvate tuka. Edna mili sekunda posed :))), sto prakticno bese borba koj prv edvaj da stigne do topkata, bonuci ili toj od atalanta.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Da da, nivni problem e. Ne e problem sho sudijava se pravi Sasha Matic.
Za protiv vas raka da se svirni treba nekoj da ja fati so dvete i dvocekor da napravi. Drugite situacii ne gi gleda sudijata, se slucuva.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Како изигра Елмас?..гледам 90 минути бил на теренот
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Како изигра Елмас?..гледам 90 минути бил на теренот
Издајва за пенал :) друго не приметив да направи, инаку Милан Боже Господе каков очај се, јака му душа на навивачите на Милан шо го гледаат она мртвило од игра веќе години наназад. Оној Пјонгек кое дрво е станат, па не знам со што заслужил оваа сезона да игра пред Леао на пример, дно од играчи имаат Милан
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Аталанта после раката ако имаше посед, јас итн итн итн.
Не може посед да се рачуна тоа.

п.с. Иако беше ненамерна игра со рака, влијаеше ептен. си ја потбутна нанапред, доволно за пас да направи.
 
Последно уредено:

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Lesno e da mu spinues na nekoj sto ne ni gledal.
Eve ti ja situacijata, da ne igrase kvadrado tuka so raka, topkata ke bese kaj igracite na atalanta i ke imaa prilika da napadnat asalno, ova li za tebe e imanje na posed od strana na atalanta ? Topka sto edvaj ja stigna nivni igrac i smesta otide otide u posed na juve. Atalanta tuka nemaa posed, ne pocinjaa akcija, ne kontroliraa posed niti pak bea vo moznost toa da go napravat, ke bea, ako kvadrado ne igrase so raka, juve bea tie prvi sto toa go napravija i smesta posle toa dadoa gol.

Samo ova bese sporen moment i neregularen u cel mec, penalot u vtoro za atalanta ne bese, ama ova morase da bide sankcionirano zasto da ne bese toa igranje so raka topkata ke ostanese u posed na atalanta, posle toa u nieden slucaj ne bea vo situacija istiot da go kontroliraat, niti pak da go imaat, ko sto prikazuvate tuka. Edna mili sekunda posed :))), sto prakticno bese borba koj prv edvaj da stigne do topkata, bonuci ili toj od atalanta.
Технички имаа посед, можеше и да не трча по топката и да бара игра со рака, ама не го направи то, грешка од страна на играчот на Аталанта.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Аталанта после раката ако имаше посед, јас итн итн итн.
Не може посед да се рачуна тоа.
nema nisto strasno da se priznae deka tuka sudijata napravi kardinalna greska, za da podocna i ja potvrdi so toa sto ne gledase VAR. Direktno vlijanie vrz akcija na atalanta, gubenje posedi, kontrola na igrata od strana na juve po sto padna gol. Neregularen gol e, dzabe sea glumite ludilo i tolkuvate nekoi pravila kako vam vi odgovara i istite mozat da pominat samo kaj nekoj sto ne ja videl celata situacija.
Автоматски споено мислење:

Технички имаа посед, можеше и да не трча по топката и да бара игра со рака, ама не го направи то, грешка од страна на играчот на Аталанта.
Tehnicki, imase borba za topkata megju dvajca igraci, posed e koga kontroliras igra, a ne koga ja brkas topkata i nemas apsolutno nikakva moznost da ja stasas asalno za da potoa imas celosna kontrola vrz posedot, tuka maksimumot go izvlece igracot na atalanta so ogled deka i bonuci ja napagase topkata, nit mozese da podava, nit da ja smiri nit nisto, ko mrtva topka u Kosarka bese ova.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
nema nisto strasno da se priznae deka tuka sudijata napravi kardinalna greska, za da podocna i ja potvrdi so toa sto ne gledase VAR. Direktno vlijanie vrz akcija na atalanta, gubenje posedi, kontrola na igrata od strana na juve po sto padna gol. Neregularen gol e, dzabe sea glumite ludilo i tolkuvate nekoi pravila kako vam vi odgovara i istite mozat da pominat samo kaj nekoj sto ne ja videl celata situacija.
Нема измислување правило, прочитај внимателно. Никаде не реков дека е чист гол, ниакде не измислив правило. Кажав на различен начин, дека тоа за мене не е посед, ни пола секунда ја немаа топката. Скапан допир беше.

Или можеби требаше да биде следно напишано - Ако Аталанта имаше посед после раката........
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Нема измислување правило, прочитај внимателно.
citiras post kade apsolutno nikade ne e precizirano deka nekoe pravilo e izmisleno.
Ubavo si e napisano tamu sto sum sakal da kazam, go tolkuvate praviloto na takov nacin sto nekoj koj ne gledal stvarno ke si pomisli ok ovie ja imale u posed i ja izgubile topkata, sto ne bese slucaj.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
citiras post kade apsolutno nikade ne e precizirano deka nekoe pravilo e izmisleno.
Ubavo si e napisano tamu sto sum sakal da kazam, go tolkuvate praviloto na takov nacin sto nekoj koj ne gledal stvarno ke si pomisli ok ovie ja imale u posed i ja izgubile topkata, sto ne bese slucaj.
Не биди глуп, ти вика дека Аталанта немале посед и дека не требало да важи голот.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
citiras post kade apsolutno nikade ne e precizirano deka nekoe pravilo e izmisleno.
Ubavo si e napisano tamu sto sum sakal da kazam, go tolkuvate praviloto na takov nacin sto nekoj koj ne gledal stvarno ke si pomisli ok ovie ja imale u posed i ja izgubile topkata, sto ne bese slucaj.
Ме цитираш за толкување правило на друг начин. Никаде нема такво нешто од моја страна.

Тоа што горе е напишано од мене има следно значење:

„Аталанта после раката ако имаше посед, јас итн итн итн.
Не може посед да се рачуна тоа.“

= Дека тоа не го рачунам за посед, го рачунам дека цела акција на Јувентус се одвива без прекини истите даваат гол. Или бидејќи е така, ситуацијата е ЕНАЦ, игра со рака. Голот треба да биде поништен. Тој допир на играчот од Аталанта е небитен, не може да им се рачуна како посед и прекин на акција на Јувентус, итн итн.

Тоа у наводници е исто како и - Ако ЗЗ и НГ и БЦ и ЉГ и сите останати се чесни луѓе, јас можам да летам како птица.

Или имаш грешен чoeк цитирано, или лоши сфаќања имаш.

Да ти нацрта ли чоек?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Технички имаа посед, можеше и да не трча по топката и да бара игра со рака, ама не го направи то, грешка од страна на играчот на Аталанта.
Не знам стварно, ама стварно не знам што да кажам и одговорам на ваков пост. :pos: Од кај да знае играчот на Аталанта дека ќе падне гол во истата акција бе, види што пишуваш еј... Прво и основно самиот судија требаше да свирне игра со рака овде, ни ВАР ни мар ни бутур не требаше да се активира, едноставно енац и чао. Ама пошо тоа е Роки нормално не свирна ништо, акцијата продолжи и Јувентус даде гол. Е сега доаѓаме до тоа зошто ВАР не реагираше, значи апла срамно и скандалозно е ова што се случува со судењето кога е во прашање Јувентус. Трет меч во краток временски период каде имаат директна помош од судиите, стварно не знам што да кажам веќе, излишни се зборови. Бар нека кажат јавно дека мора да бидат шампиони и да не глеаме до крај на сезона.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom