Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.661
ХАХАХАХАХА
Значи не се суди ако е надвор од шеснаесетник.
Не реков дека е пенал. Требаше да биде досуден прекршок за Аталанта.

А и тоа на Квадрадо да не не се суди?
Ne moze da dosudi enac za nadvor od 16nik so VAR, edino penal ako e. Ne znam sea spored toa novite pravila kako e, vekje preku kur i so niv, ama prvo u noga go udri pa vo raka, iako spreci cist centarsut i ne mu bese rakata vo prirodna polozba. Za mene ogormen sram e vtoriot gol na Juventus, Kvadrado si ja sobra so raka topkata, ni VAR ni butur.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Ne moze da dosudi enac za nadvor od 16nik so VAR, edino penal ako e. Ne znam sea spored toa novite pravila kako e, vekje preku kur i so niv, ama prvo u noga go udri pa vo raka, iako spreci cist centarsut i ne mu bese rakata vo prirodna polozba. Za mene ogormen sram e vtoriot gol na Juventus, Kvadrado si ja sobra so raka topkata, ni VAR ni butur.
Немора ВАР.
Мислам дека линискиот беше тука. Толку очигледно, само не и за Јувентини.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Сега на крај ја покажаа цела акција, Квардадо игра со рака, па акцијата продолжува и Јуве дава гол.

Едноставно со вакво судење нема поента Серија А да опстанува како лига, а секој што после ова ќе проба било како да го оправда голот е малоумен дебил. Освен ако нема некое ново правило кое одредува колку додавања треба да има до постигнување на голот.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Рацете на Чан и Де Шиљо немаа врска, не знам што барате.

Раката на Квадрадо според мене е казнива, иако падна на топката. Веројатно не е окарактеризирана како сериозна грешка од ВАР, затоа воопшто не отиде да гледа.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
ХАХАХАХАХА
Значи не се суди ако е надвор од шеснаесетник.
Не реков дека е пенал. Требаше да биде досуден прекршок за Аталанта.

А и тоа на Квадрадо да не не се суди?
Епа ајде дај да бараме сега грешки на секој меч пошто секаде ги има, Роки одлепи тотално, пеналот првиот погледај убаво прво во дел од тело па во рака го удара Кедира, нека уведат ондак секој доир со рака пенал па нека гаѓаат играчиве во рацете на противнициве и ете ти пеналчиња колку сакаш. Ајде нека им дадеа три на Аталанта, знам дека сакавте да киксира Јувентус и дека е терен кај што сите губат бодови ама јбг то ти е, судбина :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
ХАХАХАХАХА
Значи не се суди ако е надвор од шеснаесетник.
Не реков дека е пенал. Требаше да биде досуден прекршок за Аталанта.

А и тоа на Квадрадо да не не се суди?
Прво у бут му удри, така да нема игра до рака. Читај малце не се пали одма ебате.

За Квадрадо имаше игра со рака, ама цела вечност пројде од тоа до голот. Ваљда затоа не го поништи.

За третиот гол чист офсајд на Роналдо а предтоа Киелини со рака играше. Мораше и ова да се поништи.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Ако свирнеше рака на Квадрадо куров мој ќе даевте 2ор гол, а уште помалце 3. Ама ајде ќе се правиме на удрени, цареви сте за тоа.
Ова во МКД лига го нема, жими се. ЗНачи секое коло се случуваат глупости, и без срам наредното коло ПАК. И пак и пак. Ни срам ни перде.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Сега на крај ја покажаа цела акција, Квардадо игра со рака, па акцијата продолжува и Јуве дава гол.

Едноставно со вакво судење нема поента Серија А да опстанува како лига, а секој што после ова ќе проба било како да го оправда голот е малоумен дебил. Освен ако нема некое ново правило кое одредува колку додавања треба да има до постигнување на голот.
Добро бе само Јувентус го пратиш ти и само на Јувентус не гледаат ВАР? Кој покушава да оправдува ете пред 2 години им поништија гол после 3 минути од акцијата денес сметале дека не е сериозна грешка иако сметам оти требаше да гледа Роки па да одлучи, Јувентус бил крив за лигата, Мертенс дајва пред очите на сите добиваат пенал, што не рипаше тогаш туку сега си нашол да збориш зашо е Јувентус и зашо беше на бод од интер. Џиги е лекот за вас вечер ќе ве суреди ;).
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Мислам дека фановиве на интер треба да бидат заштитно лице на Тета Виолета. Ако нешто бар ќе имаат гратис паломи, за вака кога ќе плачат да си ги бришат солзите :D
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Леле не била окарактеризирана како сериозна грешка хахааха, типот лаганица како баскет си ја фаќа топката, Јуве е во посед и од иста акција дава гол. Ништо сериозно

:pos: :pos:

Блазеси ви на паметот, жими се, браво :pos:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ista situacija bese na Pool- City.. Ne sudea raka na Pool pa u istata akcija dadoa gol.. Taka bese i sega na Juve za vtoriot gol
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.426
Поени од реакции
3.680
Кога Јуве ќе биде шест бода разлика од Интер, тогаш намерно ќе "киксираат" со нерешено, и тоа со мала помош на судиите контра Јуве, позната стратегија за да имаат алиби после тоа што следува, демек се случува судиите да згрешат и контра Јувентус. Секоја година истото се случува, без разлика кој е второ пласирана екипа, така беше и лани, кога им ја украдоа титулата на Наполи, во последните неколку кола...

Со овие судии, ова лига, и овие луѓе нема спас за Италија, уште долго ќе го јадат во европа.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Рацете на Чан и Де Шиљо немаа врска, не знам што барате.

Раката на Квадрадо според мене е казнива, иако падна на топката. Веројатно не е окарактеризирана како сериозна грешка од ВАР, затоа воопшто не отиде да гледа.
Ти жими мајка си ВАР експерт.
Какви стручни изјави, алал вера. :bravobe:


Јувентини, дај престанете да се бламирате со изјавите и да се правите блесави сите до еден.
Јасно ни е на сите колку е саатот.

Кој е новиот слоган за деветтата титула по ред?
Ќе терате и до 10та ако италијанскиот сојуз не ги воведе старите правила, односно да се казнува играњето со рака и за Јуве.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom