Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Марвел а.к.а Баба Ванѓа.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Ја на ПЕС доминирам веќе 15 години во Европа, сега почнува...

п.с. Жими мочалово почнала доминацијата у ЕУ. Со чудниве, на лик реакции последниве денови, може да им застане таа у Италија.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Нема клуб во Калчото шо во следните 10 години ќе го тргни Јуве од тронот...Верувајте ми , доминацијата на Јуве во Италија ќе трае уште долго , а во Европа само шо почнува...
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.459
Нема клуб во Калчото шо во следните 10 години ќе го тргни Јуве од тронот...Верувајте ми , доминацијата на Јуве во Италија ќе трае уште долго , а во Европа само шо почнува...
Детуле,знаеш ли ти колкав период се 10 години?
Подобро држи си се за супер хероите на марвел,батали фудбал
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Детуле,знаеш ли ти колкав период се 10 години?
Подобро држи си се за супер хероите на марвел,батали фудбал
Толку години немате Сериа А титула... Сигурно мноооогу долго вас интерашите ви се гледаат :D
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.891
Поени од реакции
1.186
Едниве ЛШ немаат играно декада, другиве се крстат во ''Јувенташот'' и Лукаку ака Роналдо il fenomeno :icon_lol: и нашле да се зезаат со детево овде, ви ја кажува вистината,што порано се помирите толку подобро :D.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.459
Едниве ЛШ немаат играно декада, другиве се крстат во ''Јувенташот'' и Лукаку ака Роналдо il fenomeno :icon_lol: и нашле да се зезаат со детево овде, ви ја кажува вистината,што порано се помирите толку подобро :D.
Епа чим ти толку знаеш потсетине колку време немате освоено вие лига шампиони и нека заврши конечно оваа мега јака дискусија.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.891
Поени од реакции
1.186
Епа чим ти толку знаеш потсетине колку време немате освоено вие лига шампиони и нека заврши конечно оваа мега јака дискусија.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Oваа година е нашата :misticen: :cool:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Каљари склопија јак среден ред, Нинџа им го дадовме поклон, плус и пола плата, пошто немале пари а го купија Нандез од Бока за 18 милиони. Тука им се и Брдарич и Рог, значи имаат стварно квалитет. Ништо чудно да се умешаат за топ 4...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom