Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Абе, ве радуваат уште титуливе во Италија? Ептен досадно некако ми изгледа толкава доминација да ти има тимот. Не се битни ни поразите кога единствено прашање е само во кое коло ќе се освои лигата. Случајно дознав дека освоиле, дојдов да видам и празно е и во фан клуб.
Лошото е што не ми изгледа ко да се ќе смени во скоро време ситуацијата.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Абе, ве радуваат уште титуливе во Италија? .
Ги радуваат, еве денес славеа на терен, отворија дури еден шампањ, го попрскаа малку Алегри.
На погребот од дедо ми покоен имаше повесела атмосфера.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.737
Абе, ве радуваат уште титуливе во Италија? Ептен досадно некако ми изгледа толкава доминација да ти има тимот. Не се битни ни поразите кога единствено прашање е само во кое коло ќе се освои лигата. Случајно дознав дека освоиле, дојдов да видам и празно е и во фан клуб.
Лошото е што не ми изгледа ко да се ќе смени во скоро време ситуацијата.
Брзи факти.

- Јувентус 8 титули по ред;

- Челзи 6 вкупно во цела историја;

Оди сега размисли што е подобро :icon_lol:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.578
Поени од реакции
81.140
Сума сумарум "интересна" декада во Серија А, освен сезоната 10/11 кога освоија Милан, другото се одеше кај Јувентус... дури и Лион ги надминавме со седумте титули по ред у Француско :)

П.С. честитајте бе пеери :icon_mrgr:
П.П.С. Интер мртвила, од готово вересија направија со бодовната предност
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.215
Поени од реакции
41.298
С
Интер мртвила, од готово вересија направија со бодовната предност
zaso napraile od gotovo veresija, edno vreme 4ti bea pred duelot so milan :) bod im begaa vaka 5 od milan, 6 od 4tiot. Tamanka si e, duri i se odlepija, a se losi, nakaj katastrofalni, sto mnogu govori i za drugite kakvi se :D

П.С. честитајте бе пеери :icon_mrgr:
[DOUBLEPOST=1555799711][/DOUBLEPOST]Denes inace ja spukale sabatini i pretsedatelov na sampdoria, ferero, po sto sabatini si podnel ostavka od svojata pozicija u timot. Pred mecot ferero go iznaguskal mihajlovic i rekol deka e najdobriot trener sto go imal, sto dopolnitelno vlijaelo na vlosenite odnosi ferero i sabatini ..
E sea ova poslednovo, preeska posle mecot inter - roma, slucajno mi ostana arena i gi imase golovite od denesnite/vcerasnite sredbi i doe bolonja na tapet, e ova vi e klasicen primer kolku ne se shteluvaat utakmicite vo Italija i sve e kristalno cisto


Da ne gleate sve, pustete od vtora minuta i sedma sekunda, 3 gola, 3 amaterski greski na golmanot na sampdoria, amaterski, smesni, komicni seedno, pa namerno da sakas da pustis nema vakvi 3 gola da primis.
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.164
Поени од реакции
3.125
Болоња појма нема ја спасуваат на секој можен начин.. Имаат пари градат стадион т.е ќе го реновираат истиот и не дозволуваат да испадне ни они ни па Удинезе.. Емполи ќе го јадат калабастерот..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
zaso napraile od gotovo veresija, edno vreme 4ti bea pred duelot so milan :) bod im begaa vaka 5 od milan, 6 od 4tiot. Tamanka si e, duri i se odlepija, a se losi, nakaj katastrofalni, sto mnogu govori i za drugite kakvi se :D



[DOUBLEPOST=1555799711][/DOUBLEPOST]Denes inace ja spukale sabatini i pretsedatelov na sampdoria, ferero, po sto sabatini si podnel ostavka od svojata pozicija u timot. Pred mecot ferero go iznaguskal mihajlovic i rekol deka e najdobriot trener sto go imal, sto dopolnitelno vlijaelo na vlosenite odnosi ferero i sabatini ..
E sea ova poslednovo, preeska posle mecot inter - roma, slucajno mi ostana arena i gi imase golovite od denesnite/vcerasnite sredbi i doe bolonja na tapet, e ova vi e klasicen primer kolku ne se shteluvaat utakmicite vo Italija i sve e kristalno cisto


Da ne gleate sve, pustete od vtora minuta i sedma sekunda, 3 gola, 3 amaterski greski na golmanot na sampdoria, amaterski, smesni, komicni seedno, pa namerno da sakas da pustis nema vakvi 3 gola da primis.
За овај голман зимава ни платија 20милки :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.829
Поени од реакции
23.044
Болоња појма нема ја спасуваат на секој можен начин.. Имаат пари градат стадион т.е ќе го реновираат истиот и не дозволуваат да испадне ни они ни па Удинезе.. Емполи ќе го јадат калабастерот..
Синиша ги стегнал и судиите :icon_lol:
Синиша ја стегнал и федерацијата :pos::pos:
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
zaso napraile od gotovo veresija, edno vreme 4ti bea pred duelot so milan :) bod im begaa vaka 5 od milan, 6 od 4tiot. Tamanka si e, duri i se odlepija, a se losi, nakaj katastrofalni, sto mnogu govori i za drugite kakvi se :D



[DOUBLEPOST=1555799711][/DOUBLEPOST]Denes inace ja spukale sabatini i pretsedatelov na sampdoria, ferero, po sto sabatini si podnel ostavka od svojata pozicija u timot. Pred mecot ferero go iznaguskal mihajlovic i rekol deka e najdobriot trener sto go imal, sto dopolnitelno vlijaelo na vlosenite odnosi ferero i sabatini ..
E sea ova poslednovo, preeska posle mecot inter - roma, slucajno mi ostana arena i gi imase golovite od denesnite/vcerasnite sredbi i doe bolonja na tapet, e ova vi e klasicen primer kolku ne se shteluvaat utakmicite vo Italija i sve e kristalno cisto


Da ne gleate sve, pustete od vtora minuta i sedma sekunda, 3 gola, 3 amaterski greski na golmanot na sampdoria, amaterski, smesni, komicni seedno, pa namerno da sakas da pustis nema vakvi 3 gola da primis.
Леле какви голови.. Првиот и третиот ептен смрдат.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.832
Поени од реакции
8.676
Сабатини и Фереро после утакмицата се степале, ги оделиле играчите, Сабатини денес го потврди тоа и воедно оставка дал
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.737
А Сабатини што беше во Сампдорија?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom