Serie A 2018/2019

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од Mondonico, 27 јули 2018.

?

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

Анкетата е затворена 27 август 2018.
 1. Да

  82 гласови
  50,3%
 2. Не

  32 гласови
  19,6%
 3. Интер

  28 гласови
  17,2%
 4. Рома

  7 гласови
  4,3%
 5. Наполи

  7 гласови
  4,3%
 6. Милан

  20 гласови
  12,3%
 7. Фиорентина

  5 гласови
  3,1%
 8. Лацио

  4 гласови
  2,5%
 9. Друг тим

  3 гласови
  1,8%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Mondonico

  Mondonico ВАР експерт

  Член од:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  8.606
  Допаѓања:
  13.016
  Запрепастени се многу играчите пред тие дуели.
   
  Трибиани, DeviAngel, Stefan-kobe и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  20.674
  Допаѓања:
  30.762
  Последно уредено: 10 февруари 2019
  На DonRistovski, Трибиани, Io Sono Interista и уште 16 други им се допаѓа ова.
 3. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  154
  Ваквите у маало ги викаа палимерковци. :)
   
 4. Сладоледџија

  Сладоледџија Ванила & Чоколадо

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  9.536
  Допаѓања:
  4.745
  Каде е Цобето бе, ми фалат неговите муабети за кики пропала инвестиција и трансфер кражбата со Раџа :icon_lol:
   
 5. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.724
  Допаѓања:
  12.626
  Зашто немаше пенал за Сасуоло и црвен за Шчезни?? :icon_lol:
   
  На No9 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Trolejbus

  Trolejbus

  Член од:
  17 јануари 2019
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  119
  Не ми се јасни Јувентус наместо да си работат на Дибала да го прават суперстар они лупнаа 100 милиони на Роналдо. Па боље да земеа некој во средина за 100 милиони и напред да си го фураат Дибала, Серија А секако немаше да им биде доведена во прашање. А вака Роналдо само си билда статистика и ако не освојат ЛШ џабе го зимаа на 34 години да докажува дека може да игра во секоја Лига. Искрено го боли Роналдо кур за ЛШ си гледа да си набилда статистика само а вака Дибала пати и заостанува во развој.
   
  На Milanez` му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mondonico

  Mondonico ВАР експерт

  Член од:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  8.606
  Допаѓања:
  13.016
  Искрено и јас мислам дека е пенал. Иако ситуацијата е ептен тешка за проценка, а Мацолени 5-6 снимки виде и одлучи да си остане на првичната одлука.

  Црвен секако нема во овој случај.
   
 8. TimeNi

  TimeNi

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  7
  Nema li nekoja tema za vaterpolo , mos nego poveke go razbiras posto ni od fudbal imas pojma , ni Juventus si go gledal ni dybala go gledas kako igrac.. ovakvi Flashscore seznajkovci ...
   
 9. Чекич

  Чекич Мајкл Оливер судиски боготац

  Член од:
  16 октомври 2007
  Мислења:
  3.694
  Допаѓања:
  4.382
  Извини Џовани Трапатони.
   
  На Марли, Sasa Ilic, Trolejbus и уште 6 други им се допаѓа ова.
 10. TimeNi

  TimeNi

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  7
  Hehe , daleko od tava da se pravam pameten , ama ima I nesto drugo u fudbalo osven statistikata I kvazi muabetite - Ronaldo bilda statistika . Tava e muabet u stilot prosecen kladionicar koga go zaebe nekoja - sigurno ja namestija.. .
   
 11. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.437
  Допаѓања:
  58.054
  На Vatren му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  17.883
  Допаѓања:
  39.763
  Ќути брат, ете прошлата година Брињоли му даде гол дури на Милан, а потоа примаше 3-4 комада од Јувентус.
  :kajgana:
   
 13. Trolejbus

  Trolejbus

  Член од:
  17 јануари 2019
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  119
  ,,,izvinite, ako ve navrediv. ..
   
 14. HULK

  HULK Black & White Fighter

  Член од:
  12 август 2008
  Мислења:
  1.397
  Допаѓања:
  436
  Помалите секогаш се помотивирани и ќе дадат се од себе само да победат против Јувентус, Интер или Милан па потоа макар изгубиле 5 со ред. Незнам што ве чуди секогаш се мотивирани, разликата е во тоа што кога играат против ваков Интер и Милан што ќе им дозволат игра вадат нерешено или пак победуваат а со Јувентус моментално таа им е силата. Да не заборавиме дека и Јувентус беше налик Интер и Милан само што пократко траеше. Головите на Пелисие, бранењето на Сорентино кој се претвараше во Буфон кога играше против Јувентус, потоа гостувањата кај Палермо кој изгледаше како Барса кога играа против нас, па ајварите правење против Удине дома ако не се лажам кога Санчез си играше со цела одбрана. Тој период кај Јувентус не траеше многу, ама во Милано :D:D:D, полека полека ќе се навлезе во втора деценија :aplauz:.
   
  На TimeNi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. TimeNi

  TimeNi

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  7
  Tocno e toa..se sekavam na utakmicata Juve - Parma , (Felipe Melo koga dobi crven karton I Giovinco 2 gola 1-4 zavrsi mislam ) Parma so igrac pomalku dobi krilja..Dali istoto kolo dali edno dve kola posle toa na Inter mu dadoa crven , protivnicite se branea..Isto denes samo obratno , I trae I ke trae :)))
   

Сподели преку: