Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Палермо е институција за Фросиноневци и Спаловци, многу поинтересни се натпреварите со нив. Ја би ја скратил лигата, нема смисла веќе со вакви екипи да опстои Серија А
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Сите најбитни луѓе на светов се интераши. :icon_lol:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Многу невидлив овој 100 миљонскиов СМС.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
Тој и 50кк да вредеше ќе ја носеше на грб репрезентацијата,не па 150кк да беше.На светсково се гледа колку се надујани цените во фудбалов.220 милионскиот џуптин Нејмар ни за 20 милиони нема покажано,Савич вечерва ништо не покажа,и уште еден тон други играчи кои што да ги купиш ќе ти бараат еден куп пари.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Многу невидлив овој 100 миљонскиов СМС.
ako sudime po 1 mec, sto da kazeme za mesi na site golemi natprevaruvanja, so mali isklucoci. :)
I nejmar isto kamen e, vredi 100m savic na momentalniov transfer pazar, plus kazav i prethodno, lazio u dogovorot so gent ili genk od kaj i da go zemaa ne e ni bitno, dogovorile deka 40 ili 50% od profitot ke ide kaj niv, pa sea vidi dali im se isplati da go daat za 60 ili 80, a go zemale za 9, iskalkuliraj kolku ke ide kaj niv.
A i tie belgijcite svaka im cast kakov dil napraile, ima svetot da go kupat posle transferot na savic, sto poveke lapaat lacio tolku bolje za niv, i oni se krstat u tie 150m evra, ili 120 seedno.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Се пишуваше дека Лацио тогаш ќе плати уште 10 мил за Генк да го нема процент од идна продажба и којзнае што направија околу ова. Прочитав само дека тој процент се намалува за 10% секоја година и до 30 јуни 2018 е 20%
Нема шанси Лацио да се согласи на ваков договор 50% од идна продажба, затоа и играчот тогаш бил поблиску до Фиорентина тие се согласиле на ова.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
ako sudime po 1 mec, sto da kazeme za mesi na site golemi natprevaruvanja, so mali isklucoci. :)
I nejmar isto kamen e, vredi 100m savic na momentalniov transfer pazar, plus kazav i prethodno, lazio u dogovorot so gent ili genk od kaj i da go zemaa ne e ni bitno, dogovorile deka 40 ili 50% od profitot ke ide kaj niv, pa sea vidi dali im se isplati da go daat za 60 ili 80, a go zemale za 9, iskalkuliraj kolku ke ide kaj niv.
A i tie belgijcite svaka im cast kakov dil napraile, ima svetot da go kupat posle transferot na savic, sto poveke lapaat lacio tolku bolje za niv, i oni se krstat u tie 150m evra, ili 120 seedno.
Не ме боли искрено колку пари ќе идат кај Лацио. Ниту колку лапнал на ѓуптинот од Бразил татко му од трансферот у ПСЖ. Битно што цените на пазаров отидоа у курац. Ако може за србинов што го нема никаде на првенствово да се курчат со над 100М, не знам зашто воопшто дискутираме за трансфери ко Најголан дали вредел за 30М пошо бил 30+ години.
 
C

Castiel

Гостин
Не ме боли искрено колку пари ќе идат кај Лацио. Ниту колку лапнал на ѓуптинот од Бразил татко му од трансферот у ПСЖ. Битно што цените на пазаров отидоа у курац. Ако може за србинов што го нема никаде на првенствово да се курчат со над 100М, не знам зашто воопшто дискутираме за трансфери ко Најголан дали вредел за 30М пошо бил 30+ години.
Добро бе и Меси нигде го нема на првенствово па не значи дека не вреди. За денешни услови Лацио комотно може си ја бара таа сума. Кога можеше Барса за Дембеле да даде толку пари зашто не и за Сергеј да бараат толку. Голема работа што не блеска на првенствово.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Лацио целосно го откупи смс ми еден процент нема да оди кај Генк, иначе кога нема солиден играч под 50 милиони во денешно време, Лацио ко отно може да бара 100+ за СМС и ајде со детските муабети изиграл една две партии лошо одма дрвење ваков бил таков бил, убаво пишаа сега Меси колку вреди 5милиони и кило компир?
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Лацио целосно го откупи смс ми еден процент нема да оди кај Генк, иначе кога нема солиден играч под 50 милиони во денешно време, Лацио ко отно може да бара 100+ за СМС и ајде со детските муабети изиграл една две партии лошо одма дрвење ваков бил таков бил, убаво пишаа сега Меси колку вреди 5милиони и кило компир?
Меси колку што има постигнато у кариера овој нема ни за 10 животи. И тоа комотно 100М само кажува кај отиде трансфер пазарот. Секој што знае да трча и да шутне топка веќе по default вреди 30М.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom