Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
А кој од Јувенташите го негира тоа? Сите се согласуваме дека Орсато направи грешка и дека Пјанич требаше да оди надвор. Пак ќе повторам, со управа во федерацијата полна со анти Јувенташи како може Јувентус да влија на било што веќе? После 2006 Јувентус во федерацијата на Италија нема никаков глас незнам зошто уште се тераат такви муабети кога ете донесоа нивни луѓе тамо . Tавекио да не испадне сега како најголем Јувенташ а? Па само Рома и Јувентус гласаа против него да не биде тој, вашите тимови го величеа и сега пак Јувентус е крив. Нека си ги средат судиите, нека го средат ВАР, да не очекувавте Пјанич да се понуди сам, те молам Орсато дај ми црвен направив фаул :pos:. Јувентус тимов го гради после доаѓањето на Ањели не е ова од денес. Се донесуваат квалитетни играчи за безпари , се купуваат 2-3 класи подобри играчи од конкурентите и резултатот на крај се гледа кој е. Оваа година Наполи има каква таква шанса од едноставна причина што многу играчи се заситени веќе и се гледа тоа низ цела сезона.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Пјанич да ги дадеше тие два гола за пресврт ајде, ама вака излезе за на негово место да влезе Бентакур бе. :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.481
Поени од реакции
109.556
Јас сум навивач на Јуве што се согласува дека Пјанич требаше црвен да добие (овде кривец е и Алегри што не знае 15 минути на пауза да го смири Пјанич со тоа како се однесува на терен, уште еден доказ дека Алегри не е тренер што заслужува веќе шанса) но не разбирам зошто интераши толку многу влегуват во дебата како они се борат за титула, како они веќе 7 години ни се најголеми конкуренти, ке кажете дека дека ова беше натпревар со Интер но истите овие кога Јуве може да добие некој соминтелен пенал со Удинезе рецимо и ако резултато е 3-1 за Јуве пред тој пенал, ке пишуват страни и страни како Јуве добива помош, толку имаат комплекси спрема Јуве што повеќе натпреварите на Јуве ги гледат него на Интер, НЕБИТНИ СТЕ нека ви влезе у глава тоа (за мене екипа што не е способна да освои место за ЛШ веќе 7 години не вреди да се замараш)
Како небитна? Една работа знај, Интер да се бори за опстанок а Јувентус во јануари да ја има освоено титулата секад дербито помеѓу овие две екипи ќе биде закрвено и нема да се деси никакво намерно пуштање или слично. Башка што сега оваа утакмица значеше ЛШ за Интер, а за Јуве титула. Е сеа во ситуација кога на двете екипи утакмицата им е препотребна имаме тенденциозно судење за Јувентус СРЕДЕ МИЛАНО. Зошто? Зошто не извади втор жолт за Пјаниќ? Зошто не си остана доследен на критериумот? Чек, сериозно Орсато изјавил дека првиот картон на Пјаниќ му го дал престрого па затоа компензирал? Ова е ебење у здрав памет ако го изјавил ова, затоа што Пјаниќ многу порано требаше да јаде жолт картон, милион фаули и глупости направи во саботата.

Иначе за ветарот во грб горе спомнат од Џејми, свесни сте дека Јуве добива судиска помош кога тоа е најпотребно? Значи не на резултат 5-0 и решена утакмица, него на тесни утакмици каде тие одлуки директно влијаат врз конечниот исход. Со Виола мечот веќе го спомнав, чист пенал за Виола, а судијата и покрај ВАР досуди ОФСАЈД иако Сандро ја додаде топката. Со Каљари Бенатија го разнесе играчот на Каљари, акцијата не се прекина, а Јуве даде гол. Е тоа е таа помош бе пријател, зашо пример Интер против Удинезе кога играше дома, на 1-1 ако ти текнува Сантон направи пенал, а судијата врати да гледа дали топката искочила надвор од теренот (исправно направи да не се разбереме погрешно), а за Јувентус не може да се врати и да се досуди фаул. :) Тука се двојните аршини за кои зборуваме, еве дај ми ситуација кога на Интер директно му е помогнато сезонава за да земе три бода, јас не се сеќавам на такво нешто. Едино ако го спомне некој пеналот против Болоња на гости за 1-1, ама таа ситуација е од оние што вие негувате доста често да ги спомнете, односно СУДИСКО УБЕДУВАЊЕ. :) Дека циганот му падна врз ногата на Едер му падна, дека Едер можеше да продолжи да игра а не продолжи, и тоа си стои.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Како небитна? Една работа знај, Интер да се бори за опстанок а Јувентус во јануари да ја има освоено титулата секад дербито помеѓу овие две екипи ќе биде закрвено и нема да се деси никакво намерно пуштање или слично. Башка што сега оваа утакмица значеше ЛШ за Интер, а за Јуве титула. Е сеа во ситуација кога на двете екипи утакмицата им е препотребна имаме тенденциозно судење за Јувентус СРЕДЕ МИЛАНО. Зошто? Зошто не извади втор жолт за Пјаниќ? Зошто не си остана доследен на критериумот? Чек, сериозно Орсато изјавил дека првиот картон на Пјаниќ му го дал престрого па затоа компензирал? Ова е ебење у здрав памет ако го изјавил ова, затоа што Пјаниќ многу порано требаше да јаде жолт картон, милион фаули и глупости направи во саботата.

Иначе за ветарот во грб горе спомнат од Џејми, свесни сте дека Јуве добива судиска помош кога тоа е најпотребно? Значи не на резултат 5-0 и решена утакмица, него на тесни утакмици каде тие одлуки директно влијаат врз конечниот исход. Со Виола мечот веќе го спомнав, чист пенал за Виола, а судијата и покрај ВАР досуди ОФСАЈД иако Сандро ја додаде топката. Со Каљари Бенатија го разнесе играчот на Каљари, акцијата не се прекина, а Јуве даде гол. Е тоа е таа помош бе пријател, зашо пример Интер против Удинезе кога играше дома, на 1-1 ако ти текнува Сантон направи пенал, а судијата врати да гледа дали топката искочила надвор од теренот (исправно направи да не се разбереме погрешно), а за Јувентус не може да се врати и да се досуди фаул. :) Тука се двојните аршини за кои зборуваме, еве дај ми ситуација кога на Интер директно му е помогнато сезонава за да земе три бода, јас не се сеќавам на такво нешто. Едино ако го спомне некој пеналот против Болоња на гости за 1-1, ама таа ситуација е од оние што вие негувате доста често да ги спомнете, односно СУДИСКО УБЕДУВАЊЕ. :) Дека циганот му падна врз ногата на Едер му падна, дека Едер можеше да продолжи да игра а не продолжи, и тоа си стои.
Јас само ке кажам најголем виновник зошто не успева Интер е во самиот ваш клуб, не може екипа што нема победа 2 месеци да се смета за некој си фактор и пак за вас други се кривци, да бевте во друго натпреварување после 2 месеци без победа не знам ке бевте под 10 место сигурно, не ме зезај испуштивте 4-5 сигурни победи со екипи кои се на ниво со Вардар или Шкендија
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Eh siroti vie koja god pored mislite deka imate tim za vles u ls , aj slednata :vozbud:
Не те слушам од ТРОЈНАВА.[DOUBLEPOST=1525177397][/DOUBLEPOST]
Јас само ке кажам најголем виновник зошто не успева Интер е во самиот ваш клуб, не може екипа што нема победа 2 месеци да се смета за некој си фактор и пак за вас други се кривци, да бевте во друго натпреварување после 2 месеци без победа не знам ке бевте под 10 место

Брат и шо има везе бе? Голем кур ако имаат криза во своите редови ? Заслужија такво судење вчера? НЕ. Истото судење против истата екипа го има уназад 30 години ебате.

Ја не памтам да имало 2-3 пати ЈУВЕ да бил оштетен против Интер макар за недосуден пенал а тука у задњи 5 години глеаме комедија од одлуки како голови со 3метра офсајд, повторно изведување офсајди бидеји првиот пат ја вратил по грешка до играч на интер и веројатно ќе примат гол до рогање на противници низ цел терен и поминување со еден жолт картон после кој прават уште 2000 старта и не добиваат црвен. (Лихштајнер, Пјаниќ, Киелини, Барзаљи па и оноа смрдлено Зебина на времето)
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Не те слушам од ТРОЈНАВА.[DOUBLEPOST=1525177397][/DOUBLEPOST]


Брат и шо има везе бе? Голем кур ако имаат криза во своите редови ? Заслужија такво судење вчера? НЕ. Истото судење против истата екипа го има уназад 30 години ебате.

Ја не памтам да имало 2-3 пати ЈУВЕ да бил оштетен против Интер макар за недосуден пенал а тука у задњи 5 години глеаме комедија од одлуки како голови со 3метра офсајд, повторно изведување офсајди бидеји првиот пат ја вратил по грешка до играч на интер и веројатно ќе примат гол до рогање на противници низ цел терен и поминување со еден жолт картон после кој прават уште 2000 старта и не добиваат црвен. (Лихштајнер, Пјаниќ, Киелини, Барзаљи па и оноа смрдлено Зебина на времето)
За пеналот со Бенатија случајот памтам само Kobe беше најгласен после тој натпревар дека имало пенал, некој друг од интерашиве можда но не сите башка Џони реферати пишуваше дека немало пенал, а и другари што се за Интер кажа дека немало пенал, сега после ова со Пјанич сите се согласувате дека пенал било и тоа, добро нема врска (се знае ги менувате ставовите секој 5 минути). Јас и некои други кажавме дека не црвениот за Пјанич беше помош за Јуве по 100-пат треба да го повториме истото?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
За пеналот со Бенатија случајот памтам само Kobe беше најгласен после тој натпревар дека имало пенал, некој друг од интерашиве можда но не сите, а и другари што се за Интер кажа дека немало пенал, сега после ова со Пјанич сите се согласувате дека пенал било и тоа добро нема врска. Јас и некои други кажавме дека не црвениот за Пјанич беше помош за Јуве по 100-пат треба да го повториме истото?
Не бе брат, треба да се најде некој асален и да признае дека задњиве 200 години Јувентус секогаш ама сеекогаш ги добива сите 50/50 одлуки а и за нив се прават ОГРОМНИ превиди во скоро секое дерби (ако имаат потешкотии) и зошто е тоа така?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.481
Поени од реакции
109.556
Јас само ке кажам најголем виновник зошто не успева Интер е во самиот ваш клуб, не може екипа што нема победа 2 месеци да се смета за некој си фактор и пак за вас други се кривци, да бевте во друго натпреварување после 2 месеци без победа не знам ке бевте под 10 место сигурно, не ме зезај испуштивте 4-5 сигурни победи со екипи кои се на ниво со Вардар или Шкендија
Каде ти виде дека јас Јувентус го посочив оти е крив за се ова што му се дешава на Интер последниве 5-6 години? Колку пати спомнав дека Јувентус моментално е подобар клуб од Интер, и квалитативно (играчки) и финансиски. Но, тоа не е причина Јувентус цело време да добива судиска помош. Значи да се разбереме, ако го свирнеа тоа пенал за Виола, ако го поништеа голот против Каљари, сето тоа НЕМАШЕ да му донесе на Интер ЛШ, поентата ми е дека сите 20 клубови треба да имаат исто судење кое со помош на ВАР требаше да биде доведено скоро до совршенство, со многу мала доза на грешки. И што добивме со тоа? Интер оштетен во неколку наврати, Лацио -10 бода е ради ВАР, а на Јувентус донесени 6-7 бода токму ради ВАР или очајното судење. Пак ќе кажам, она што сакам е фер и коректно судење за сите 20 тимови, и за Спал и за Кротоне и за Интер и за Милан, за сите треба да биде ист критериумот.

Еве мене ако ме прашуваш не ме боли толку што Пјаниќ не доби црвен, секако кривицата е кај Спалети, ама ме боли што ова се случува константно и веќе со години и што е најтрагично се воведе и ВАР и пак остануваат истите проблеми. Нешто е труло, останува да видиме дали ќе се реши во скоро време или ќе гледаме исти дебилизми и понатака. Ич не ме боли кур за мерките, ако сакаат комплетно сите судии нека ги сменат и нека стават нови, нова федерација, ново било што, само да се смени постоечкиов канцер од судење што се дешава години наназад. А за копилето ВАР, ако не им е до крај простудиран системот не требаше ни да го пуштаат за употреба, еден тон глупости се изнагледавме сезонава, а се беше сервирано пред очите на судиите.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
ХАХАХАХА:pos::pos::pos::pos:, ова е некој да те ебе во здрав памет, со некој персонален блог, и квази анализа.

Јас незнам што не го стаиле Јуве на последно место.:pos:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Калчо меркато персонален блог, и после сериозна дискусија човек ќе води на оваа пропадната тема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom