Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.
C

Castiel

Гостин
Калчо меркато персонален блог, и после сериозна дискусија човек ќе води на оваа пропадната тема.
Не знам па ти што бараш дискусија кога те прашав да ми кажеш кај глеаш квалитет на лигата ама ништо не наброја.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.146
Поени од реакции
23.260
Шо да ти наброј, уште нема најдено слика шо му одговара по блоговите.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.063
Поени од реакции
84.938
ХАХАХАХА:pos::pos::pos::pos:, ова е некој да те ебе во здрав памет, со некој персонален блог, и квази анализа.

Јас незнам што не го стаиле Јуве на последно место.:pos:
Да, Калчомеркато е персонален блог воден у некоја шупа во Дебарски Бањи...
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Не знам па ти што бараш дискусија кога те прашав да ми кажеш кај глеаш квалитет на лигата ама ништо не наброја.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Ево приходи за 2017.
Како што можеш да видиш парите што тимовите ги добиваат се горе долу исти(групирани во неколку категории), значит на старт на сезона Интер,Милан и Јуве имаат скоро исти можности за инвестиција и подобрување на тимовите.

Кој е крив што истите тие се претицани од Наполи, Рома и Лацио кои земаат неколку милиони помалце.
И исполнетоста на стадионите не го одредува квалитетот на лигата.
Во Италија поефтино ти е да седиш дома да гледаш фудбал на нешто како ПејПерВју него да одиш на стар стадион, без ниту еден мол или продавница или што било, со минимум карта од 20е за која ќе ти треба навивачка картичка која ако ја немаш неможеш да одиш на гостувања.

И приходите од таа лајф телевизија се огромни.
moneyyyy.jpg
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Судиската одлука околу ситуацијата со Пјанич не влијаеше на резултатот, чао - пријатно.
Вакви грешки, компензации (како сакате) има еден тон и во полза на Интер. Ќе ви ги кажеше некој ама нема кој зошто никој не ги гледа Интер.

btw, Милан е најместачки клуб во Италија а ако зборуваме за калчополи не местеше само Јуве.

Изигравате часи сестри кои велат "втор си ми" и објективни а гласале дека Интер или Милан ќе бил шампион :pos:
 
Последно уредено:
C

Castiel

Гостин
Ево приходи за 2017.
Како што можеш да видиш парите што тимовите ги добиваат се горе долу исти(групирани во неколку категории), значит на старт на сезона Интер,Милан и Јуве имаат скоро исти можности за инвестиција и подобрување на тимовите.

Кој е крив што истите тие се претицани од Наполи, Рома и Лацио кои земаат неколку милиони помалце.
И исполнетоста на стадионите не го одредува квалитетот на лигата.
Во Италија поефтино ти е да седиш дома да гледаш фудбал на нешто како ПејПерВју него да одиш на стар стадион, без ниту еден мол или продавница или што било, со минимум карта од 20е за која ќе ти треба навивачка картичка која ако ја немаш неможеш да одиш на гостувања.

И приходите од таа лајф телевизија се огромни.
Прегледај го приврзокот 189960
Ама ја не ти кажав за приходи меѓу тимовите во Италија спореди со Англија и шпанија па види колкава е разкиката. И да да е толку квалитетен фудбалот секој пре би гледал ви живо него ли на телевизија. Ти ништо конкретно па не ми покажа дека лигата е квалитетна.



Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ама ја не ти кажав за приходи меѓу тимовите во Италија спореди со Англија и шпанија па види колкава е разкиката. И да да е толку квалитетен фудбалот секој пре би гледал ви живо него ли на телевизија. Ти ништо конкретно па не ми покажа дека лигата е квалитетна.



Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Што кур ме интересира како е во Англија ?

Јувентус неможе да купи играчи ако нема повеќе пари од Арсенал, Дортмунд, Атлетико ?
Или ако нема повеќе од Лестер, Шалке, Севиља?

И што кур ќе барам на стадион кој нема ни покрив додека врне и од сите страни е полн со хулигани ?
Јас со детето мое ќе одам на таков стадион или ќе седам дома ?

И ти покажав дека тимовите имаат скоро исти можности за да изградат респектабилни тимови, ама некои беа крадени од Берлускони а некои градеа стадион.
 
C

Castiel

Гостин
Што кур ме интересира како е во Англија ?

Јувентус неможе да купи играчи ако нема повеќе пари од Арсенал, Дортмунд, Атлетико ?
Или ако нема повеќе од Лестер, Шалке, Севиља?

И што кур ќе барам на стадион кој нема ни покрив додека врне и од сите страни е полн со хулигани ?
Јас со детето мое ќе одам на таков стадион или ќе седам дома ?

И ти покажав дека тимовите имаат скоро исти можности за да изградат респектабилни тимови, ама некои беа крадени од Берлускони а некои градеа стадион.
Па како иначе ќе видиш квалитетот на лигата ако не споредиш со другите лиги? И не не се сите стадиони полни со хулигани не паѓај во трансови.Ниту кај сите стадини прокиснува не е ова Македонија.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
Калчомеркато на чело со Косимо Балдини, хардкор анти-Интераш, и неговите 10 вработени ќе ти бил релевантен сајт во Италија, кога станува збор за фудбал. ОКЕЈ :facepalm:, и ова го прочитав :ROFLMAO:

Калчомеркато, тутомеркато, и такви слични блогови, кои примарна цел е да добијат што повеќе посетители со разни бомбастични наслови за заработка, се ништо друго освен трчи/лажи портали, или wannabe Тутоспорт.

Ни П од професионалност немаат, до вчера сајтот им изгледаше исто ко тутомеркато, сега добија некој денар плус, па инвестираа да им го средат малку страницата.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
А кој кур фактор се Интер па да резултатите бидат под влијание на тој факт.
 
C

Castiel

Гостин
Економијата на шпанците е иста ако не и бетер од таа на Италија така да тоа не е репер. Како и да е нивото на Серија А е страшно опаднато со квалитет. Што не значи дека јуве е крив или дека јуве не е квалитетен па да се палите толку.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.508
Поени од реакции
42.999
Судиската одлука околу ситуацијата со Пјанич не влијаеше на резултатот, чао - пријатно.
Вакви грешки, компензации (како сакате) има еден тон и во полза на Интер. Ќе ви ги кажеше некој ама нема кој зошто никој не ги гледа Интер.

btw, Милан е најместачки клуб во Италија а ако зборуваме за калчополи не местеше само Јуве.

Изигравате часи сестри кои велат "втор си ми" и објективни а гласале дека Интер или Милан ќе бил шампион :pos:
vlijaese na faktot sto koga igras so igrac pomalce, igracite duplo poveke se trosat od drugiot tim, na kraj bea bez dusa, vlijaese vo toj kontekst i toa mnogu, ne treba da si mnogu pameten za da sfatis deka ne e isto koga nekoj igra so 10 na teren cel natprevar, protiv ekipa so 11 igraci na terenot, Inter opravdano bea so igrac pomalce od startot na natprevarot, kolku pominaa 15 min, ne e ni bitno, rabotata e sto i juve trebaa skoro celo vtoro da go izigraat so 10 igraci sto ne bese sluca.
Taka da ke bea desetkuvani i oni ko i inter, i poise ke se umorea i potesko ke im idese obidot da se napadne all in, zasto inter sekako nemaa prostor za kontri i slicno sto ne bi bilo slucaj dokolku juve frlese sve u napad so 10 dusi na teren.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.063
Поени од реакции
84.938
ИГУАИИИИИИИИН
ИЛ ПИПИТАААААААААААААААА
ТРЕ А ДУЕ ЈУВЕЕЕЕЕЕЕЕ

:vozbud::vozbud::vozbud:

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom