Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Колку што се сеќавам, ниеден играч на Лацио не направи повеќе од еден груб старт. Жолтите картони се заслужени. Црвен не знам кој требало да добие, ако можеш да ми посочиш.

Што се однесува до голот, види ја снимката погоре што ја ставив. Во најмала рака е сомнително. Ако ништо друго, требаше да се провери ВАР за да се утврди дека голот е регуларен.
Прво од пресмешен и прелош агол ти е снимката, а второ ситуацијата се прегледуваше и како што сам ваљда примети дека Лацио чекаше знак од судијата за да знаат дали да изведат од центар.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876

Мене ми се чини дека е поблиску до лактот отколку до рамото.
Да беше ова играч на Јуве до сеа ќе беше распнат т.е. уште додека се играше утакмицата овде ќе се накотеа падобранци колку сакаш. До сеа ќе се изнапишеа до сега 5-6 страни како тоа се мафијаши, местачи, со судии ги добиваат дерби дуелите, масони, федерација и што ти уште не.
 
C

Castiel

Гостин
Колку што се сеќавам, ниеден играч на Лацио не направи повеќе од еден груб старт. Жолтите картони се заслужени. Црвен не знам кој требало да добие, ако можеш да ми посочиш.

Што се однесува до голот, види ја снимката погоре што ја ставив. Во најмала рака е сомнително. Ако ништо друго, требаше да се провери ВАР за да се утврди дека голот е регуларен.
Лулич комотно можеше црвен да јаде ама неколку пати му се прогледа низ прсти. Доби жолт кога апла не можеше се замижи.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Прво од пресмешен и прелош агол ти е снимката, а второ ситуацијата се прегледуваше и како што сам ваљда примети дека Лацио чекаше знак од судијата за да знаат дали да изведат од центар.
Сите снимки/слики се од тој агол, не можев да најдам подобра. Што се однесува до тоа што судијата чекал да му кажат од ВАР, искрено не го приметив тој момент пошто малце ми кочеше стримот.

Како и да е, заслужена победа на Милан. Едно од најлошите изданија на Лацио оваа сезона. Каиседо не знам што правеше на терен. Бастос како и обично кривец за примен гол. Промашена стартна постава од страна на Инзаги.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753


Еве што најдов на Твитер. Второто полувреме го гледав само, додуша дадоа еднаш репетиција од голот, но пребрзо помина. Искрено мене ми изгледа на гол со рака.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Сите снимки/слики се од тој агол, не можев да најдам подобра. Што се однесува до тоа што судијата чекал да му кажат од ВАР, искрено не го приметив тој момент пошто малце ми кочеше стримот.

Како и да е, заслужена победа на Милан. Едно од најлошите изданија на Лацио оваа сезона. Каиседо не знам што правеше на терен. Бастос како и обично кривец за примен гол. Промашена стартна постава од страна на Инзаги.
Да да, чекаше потврда за да изведат овие од центар.
На Арена глеав и немаше сецкање и такви ствари.


Според мене мораше барем Андерсон да ви игра од сам старт и грешен потег е вадењето на Леива, он ги држи конците таму позади.

Реално глеано топ тимче е Лацио, само штета шо СМС па и Инзаги најверојатно нема да бидат во тимот многу долго.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Imase povtorena odma od pozadi gol i mislam deka ubavo se vide deka e ramo, a tocno e deka sudijata cekase potvrda od var. Inace se slozuvam losa igra od Lacio iako mglku falese da izvadat nereseno
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
На оваа снимка ако се сопре изгледа на рака, ако има друга снимка океј, ама од тука е рака.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Лош е аголот од оваа снимка а и баш од тука се глеа дека судијата има добар преглед на ситуацијата + судијата чекаше да се прегледа снимката па им даде знак на Лацио да изведат.

Ако беше со рака тогаш треба и мора да е поништен пошо постои ВАР само чудно е што ниеден од играчите на Лацио + голманот не се побунија за истото.
Противничкиот тим не е меродавен да објаснува за одлуката и да се буни,си има надлежни лица што се одговорни за ваквите работи и тие треба да превземат во врска со ситуацијата....ако видеото е валидно тогаш навистина срамно е да се направи ваков пропуст
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Без разлика дали беше рака или не, да се потсетиме како се решаваа вакви ситуации кога уште немаше ВАР, ама играа господа од играчи.

 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Противничкиот тим не е меродавен да објаснува за одлуката и да се буни,си има надлежни лица што се одговорни за ваквите работи и тие треба да превземат во врска со ситуацијата....ако видеото е валидно тогаш навистина срамно е да се направи ваков пропуст
Сериозно мислиш дека ова видео од овој кадар е меродавно за да се донесе одлука? Мислиш дека таму на лице место од овој кадар го гледаат они тоа?

Иначе Лулиќ е гнаса ала Лихштајнер, таква гнаса од бек и човек може само од Лацио да искочи.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ова беше најслабо издание на Лацио сезонава, не им се играше, немаше врска ни демек тактика на Гатузо ни ништо, Инзаги ја заеба работата што стартуваше со Каиседо и со многу претпазлива игра. Абре влези им таму ко што играш цело време, бог да чува.. Си заслужија Милан победа, ако бе, нек се порадуваат малце, и онака одлика на малите тимови е да се мотивираат против топ тим :kuracc:
Мислам, не ми се вреѓајте миланези, со среќа нека ви се бодовите, али влечење време од старт на второ полувреме не е одлика на голем клуб :icon_lol: Како и да е, се гледаме во среда пак.

@Џонтра Волта ќе го једете у директен дуел на 20ти мај, поише да ве боли :icon_mrgr:
Нема да не боли пошто веќе ќе го имаме осигурано 5-ото место. :icon_lol:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795

Мада па од друга страна види шо вика Гатузо...

Ако сериозно е со рака тогаш најстрого ги осудувам ваквите пропусти и секој шо ќе ги напраи мора да биде казнет, не може со прегледување снимки да се дешаваат вакви контроверзни работи.

Gattuso: "Cutrone's goal? I sincerely thought he had scored with his head. Watching the replay he did it with his hand, so it was not regular. But it's simple to speak about an incident, the team have expressed good football. We are happy, we know that we have to improve."
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Овај ВАР-от наместо да му помага на судите, тие се загинаја скроз ми се чини од ко го имплементираја. Милан не ја гледав вака изгледа како гол со рака чим и Гатузо така вели..... Онај пенал денес на Наполи беше смешен.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom