Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Ок е момци, и дечкото долови некаква поента со муабетот сепак, сакаше да кажи се' уште го немаме видено Икарди како се снаоѓа во повисоки наптреварувања (ЛЕ, ЛШ).
sreka alexis sancez se imase dokazano, pred da otide u barsa od golemite udinese. :tvg:
golema rabota ako ne igral u LS, i ne se dokazuval tamu, sreka toti se ima predokazano vo LS pa e toa sto e u fudbalot, demek pred 10 godini nego ko fan na Roma bitno mu bilo sto toti togas ne bil dokazan igrac nadvor od italija, pa cekal da se dokaze, za da izgradi stav deka e najdobroto sto roma go imala ikada. Nikakov reper ne e toa, fakt e deka ikardi izrasnue vo mega jak fudbaler i toa e toa.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
sreka alexis sancez se imase dokazano, pred da otide u barsa od golemite udinese. :tvg:
golema rabota ako ne igral u LS, i ne se dokazuval tamu, sreka toti se ima predokazano vo LS pa e toa sto e u fudbalot, demek pred 10 godini nego ko fan na Roma bitno mu bilo sto toti togas ne bil dokazan igrac nadvor od italija, pa cekal da se dokaze, za da izgradi stav deka e najdobroto sto roma go imala ikada. Nikakov reper ne e toa, fakt e deka ikardi izrasnue vo mega jak fudbaler i toa e toa.
Ок е, се слагам со тебе, само сакав да го оправдам донекаде и размислувањето од членот кој сакаше да укаже на тоа дека го немаме видено во Европа за да кажеме дека е најдобар или па добар.

А инаку во Италија е ѕвер, како навивач на Интер не сум пристрасен и реално кажувам дека човекот е ѕверота, мислам и нема јас што да кажувам резултатите доволно зборуваат, а се потврди и во вечерашниов меч против Аталанта.

И нема врска муабетот со Санчез, никој не ни спомна дека Санчез беше најдобар или па добар во Европа, беше добар во Италија. Хипотетички да играше Удинезе ЛЕ и ЛШ тој период и Санчез да се обрукаше и да не покажеше апсолутно ништо можеби и немаше да го купат.
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Џингис Кан не напаѓал, како Интерашиве што ме нападнаа. Добро ете го повлекувам муабетот и признавам дека лани има играно во Европа и најдобар беше. За во Италија ниту минатата година, ниту оваа спорам дека е топ играч, најдобар во Интер и еден од најдобрите во Серија А.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Џингис Кан не напаѓал, како Интерашиве што ме нападнаа. Добро ете го повлекувам муабетот и признавам дека лани има играно во Европа и најдобар беше. За во Италија ниту минатата година, ниту оваа спорам дека е топ играч, најдобар во Интер и еден од најдобрите во Серија А.
ne te napadnavme be, samo ti ukazuvame deka ne mora toa da e nekoj glaven reper za da imas takov stav za odreden igrac, tocno e deka se nema dokazano vo LS seuste ama ne e kirv on za toa, timski sport e ova, i toti se nema dokazano vo LS ko sto se ima runi dokazano na primer, pa u bilo koja varijanta toti bi go stail pred runi u situacija da bi biral megju niv dvajca.
U momentov igra na nivoto potrebno za da bide prvotimec u bilo koj golem tim momentalno u svetov, nebitno dali e najdobar ili ne, u top 5 momentalno e, neka se i 10, bitno u nego poleka no sigurno dobivame klasa igrac, lider, i sto e najbitno, dolgorocno resenie.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
ne te napadnavme be, samo ti ukazuvame deka ne mora toa da e nekoj glaven reper za da imas takov stav za odreden igrac, tocno e deka se nema dokazano vo LS seuste ama ne e kirv on za toa, timski sport e ova, i toti se nema dokazano vo LS ko sto se ima runi dokazano na primer, pa u bilo koja varijanta toti bi go stail pred runi u situacija da bi biral megju niv dvajca.
U momentov igra na nivoto potrebno za da bide prvotimec u bilo koj golem tim momentalno u svetov, nebitno dali e najdobar ili ne, u top 5 momentalno e, neka se i 10, bitno u nego poleka no sigurno dobivame klasa igrac, lider, i sto e najbitno, dolgorocno resenie.
Син, друже, те разбирам што сакаш да кажеш. Меѓутоа играњето во Европа е друго. Многу играчи во домашно првенство си газат, а во ЛШ никаде ги нема. Е сега дали тоа зависи од целиот тим или самиот играч индивидуално потфрла е малку дискутабилно. Како и да е Икарди прераснува, ако не е и прераснат во светска класа играч и несомнено е и ќе е лидер во Интер. Меѓутоа, рано е од сега во топ листа да се става. Тоти освои златна копачка со соиграчи од типот на Тадеи, Перота, Дела Пена, Еспозито Бриги и компанија. Значи тоа му доаѓа како индивидуален успехво ситуација кога имаше многу поквалитетни тимови од Рома.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.610
Имал он некад повреда?
Не, само ситни чат пат али и тие се реткост. Очекувајте сега да скине лигаменти, да скрши нога и тибија низ нос да извади после кажувањево.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.752
Син како си ја тресна споредбата со Тоти, кој на 23-24 години бил првотимец во репрезентацијата, докажан на светско и европско ниво.

Не е само ЛШ, еве Икарди ќе полни 25 години а нема настап на големо натпреварување ниту за Аргентина. Како за споредба според мене Дибала уште не е докажан, иако е ѕвер во Серија А, па дури и во ЛШ покажа квалитетни игри. Не се комплетни и двајцата, мора да работат уште многу.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.610
Добро кај Икарди малце специфична е ситуацијата со репрезентацијата, поради добро познатите недоразбирања со Макси Лопез не беше повикуван од страна на селекторите пред Андре Агаси, али сеа кога видоа дека нема смисла да не биде повикан пошо е стварно одличен ја свиткаа опашката и го повикаа. Ако продолжи вака ќе биде прв или втор избор на СП, секако во зависност и од формацијата на Сампаоли, ама лично не ми се верува дека ќе игра со двајца напаѓачи, пример Агуеро и Икарди, тешка таа работа. :D Веројатно Агуеро ќе биде прв избор доколку е здрав секако, али после СП прв избор ќе биде Икарди пошо Агуеро лека полека ќе фаќа магла од репката. :cool:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Син како си ја тресна споредбата со Тоти, кој на 23-24 години бил првотимец во репрезентацијата, докажан на светско и европско ниво.

Не е само ЛШ, еве Икарди ќе полни 25 години а нема настап на големо натпреварување ниту за Аргентина. Како за споредба според мене Дибала уште не е докажан, иако е ѕвер во Серија А, па дури и во ЛШ покажа квалитетни игри. Не се комплетни и двајцата, мора да работат уште многу.
Му ја сватив јас убаво поентата за Икарди ок тоа, али лош пример зема кога го спомна Тоти..

Тоти на годините на Икарди веќе имаше освоено Скудето во период кога Калчото беше со супер тимови и огромна конкуренција, играше финале европско првенството за својата репрезентација 2000 год. им беше најдобар поединец и прогласен за најдобар играч, наредната година беше во најтесниот избор за Златна топка покрај Фиго, Бекам и Овен..

Овие се работи кои ги осетил или остварил паралелно до годините кои ги има Икарди сега.
Ајде да речеме дека таа Рома била посилна од овој Интер и поконкурента па освоил Скудето, ама тогаш конкуренцијата во Милан, Јуве, Интер и Лацио беше страшна, нула во споредба со ова сега..
А на репрезентативно ниво исто не може да се вади што за конкуренција ги има Агуеро и Игуаин или незнам кој бидејќи Тоти 2000 година имаше конкуренција од еден Виери, Дел Пиеро, Инзаги, тројцата беа во најдобрите фудбалски години од 25-30, додека Тоти беше 22год. али сепак се истакна над нив..


Муабетот ми е, доколку е толку добар Икарди ќе биде прв шпиц на Аргентина без разлика од конкуренцијата, и веќе ќе имал некое влијание и голем допринос за националниот дрес.


И Тоти сезоната 2000/01 не ни играше ЛШ па беше во најтесен избор за играч на годината:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Син како си ја тресна споредбата со Тоти, кој на 23-24 години бил првотимец во репрезентацијата, докажан на светско и европско ниво.

Не е само ЛШ, еве Икарди ќе полни 25 години а нема настап на големо натпреварување ниту за Аргентина. Како за споредба според мене Дибала уште не е докажан, иако е ѕвер во Серија А, па дури и во ЛШ покажа квалитетни игри. Не се комплетни и двајцата, мора да работат уште многу.
pa dobro ikardi ne bese reprezentativec radi drugi pricini, a ne zasto e los, golem kur ako ne igral za argentina koi na svetsko prvenstvo, generacija koja bese u svojot prajm, so milito u strasna forma, kambijaso u strasna forma, iguain, di maria, mesi da ne praime muabet, pastore pomlad, i red drugi, bese vodena od narkoman, koj u sredina zema rezerva na fiorentina, levo go igrase onoj od njukasl rak sto imase, ne mi teknue sea na imeto, i uste par drugi smesni izbori imase i deluvaa parodicno na teren, cel svet im se smeese.

I sekako deka ne e dokazan dybala, lider na juve e, sto sakas poise od dokazuvanje ziti sve, titula u LS li da vi donese, nikad toa. :D

Za Toti, koja kariera ja imal toti na 24 godini, sporedbeno so ikardi sega, eve kazi mi, zborime za 2000ta godina ( 2001 titula lapaa ), gore dole isti se, toti uste togas bese eden od najbaranite igraci u svet, ednostavno se znaese kakov kalibar e i u sto ke prerasne, a ne deka bil nesto predokazan fudbaler na klubsko nivo, demek reper bilo toa, moral on vo LS da se poturi od golovi davanje i slicno, pa da bide del od golemite u fudbalot.
I guess what, toti do 25 nema igrano vo ligata na sampionite :), a veke bese ebenje od fudbaler, eden od najbaranite na pazarot, veke so osnova da ima strasna kariera bar statisticki na site polinja, plus so tituli, ali ostana lojalen.
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.616
Батистута > Икарди
Пипо Инзаги > Икарди

:kafence:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom