Serie A 2013/14

Кој ќе го освои скудетото во сезоната 2013/14?


  • Вкупно гласачи
    367
Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Балотели промаши пенал,спремни сме за крајот на светот :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.246
Поени од реакции
41.605
Maуро Икарди. (y)
naaah, ne se ist profil na fudbaleri. pouniverzalen e Milito od nego, moze sega postaticen e Milito ama do 2010, i prethodno, klasicna univerzala bese, mashina, nesto ko Iguain sega, mnogu mi se slicni, neznam Real zasto taka lesno se otkazaa od nego ali koa ke mi tekne deka u edno leto se otkazaa od Roben i Snajdi, nisto ne me iznenaduva veke od niv.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Икарди треба уште 125 фурни леб да изеде за да дојде до нивото на Игуаин а не па до нивото на Милито.
Секако, тек му је 20 година!
--- надополнето: 22 септември 2013 во 22:36 ---
naaah, ne se ist profil na fudbaleri. pouniverzalen e Milito od nego, moze sega postaticen e Milito ama do 2010, i prethodno, klasicna univerzala bese, mashina, nesto ko Iguain sega, mnogu mi se slicni, neznam Real zasto taka lesno se otkazaa od nego ali koa ke mi tekne deka u edno leto se otkazaa od Roben i Snajdi, nisto ne me iznenaduva veke od niv.
Не знам за тебе, ама мене Икарди многу ме потсеќа на Креспо и на Милито, играта без топка му е многу слична на Милито, како само знае да отвори простор, да се протне низ одбраната, има многу јак сенс за гол.. Јас многу очекувам од Икарди во иднина.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.756
Јас мислам дека сега да му понудат на Милан место во ЛШ со две раце ќе го прифатат :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.246
Поени од реакции
41.605
Не знам за тебе, ама мене Икарди многу ме потсеќа на Креспо и на Милито, играта без топка му е многу слична на Милито, како само знае да отвори простор, да се протне низ одбраната, има многу јак сенс за гол.. Јас многу очекувам од Икарди во иднина.
Epa Krespo i Milito ne se ist tip na fudbaleri :D
Ali dobro sto go spomna Krespo, tuka e Ikardi so stilot na igra.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Јас не прочитав некој да плаче, да не си нешто грешка

26-05-2013 ДА ВЕ ПОТСЕТАМ, НА ВАШИОТ ВЕЧЕН ПОРАЗ ;)
ауу не ми се верува дека толку многу ќе ја паметиш таа победа :) ... еве искрено ќе ти кажам, дека кога ќе ми се спомне тоа Финале во Купот ич не се нервирам, така да колку сакаш зборувај го, исто ми се фаќа .. повеќе би се нервирал доколку(пред ова Дерби), ме зезаше за серијата што ја имавте од 5 дербиња во кои немавте пораз од Рома, одколку ова во Купот, значи таа низа беше за респект и ваш голем адут за ремет .. а за Купот мало важи .. не велам дека не ми е криво, ама не толку колку што ти го правиш, јас повеќе се нервирам што имаме 9 титули и што ја чекаме десетата за сребрена ѕвзда, прв тим што има 10 титули во Купот, така со кој и да беше тим во финале ќе се нервирав ради таа причина ...

имавте две сезони за радување и ремет, што се однесува на ривалството, денеска а и оваа сезона почнаа работите да си се враќаат на место;)


Што се однесува до утакмицата, нејќам да слушнам поплаки за судиските одлуки од вас бидејќи Рома беше доста оштетена .. како прво, пенал имаше за Рома за време на изведувањето на еден корнер кога Кана го "прегрна" Де Роси кога овој сакаше да шутира со глава, не му даде да одскокне и згора не се го бутна на земја, чист пенал !!
Ситуацијата кога Жервињо го помина вашиот последен играч беше апла црвен картон според сите правила, но доби жолт .. и за крај шутот на Бориело со глава беше гол кој не го признаа !!
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Koj vikal deka e prosek bas me interesira. Kolku mi e krivo sto ne doe u Inter aiii, Milito u pomladi denovi, ova go iam kazano pred 2 godini na temata za Inter, i uste stojam na toa.
Napoli definitivno imaat najbolji napad momentalno vo Italia, neka kaze koj sto saka, Hamsik, Iguain i Insigne, plus Calejon plus Pandev od klupa, jakiii jaki.

Najgolema maana im e onaa krofnana nikakva sto im sedi na klupa, kaj i da e ke pocnat so kinenje na muskuli i slicno, najgolema precka im e toj inace definitivno se zreli za titula, mozat momentalno da se nosat so bilo koj tim u svetov.
Ме мрзи да барам по темите ама сегде се споменуваше неговата скапа цена и како не вредел за тие пари бидејќи бил тежок просек. Како еден вид на тешење, почнувајќи од фанови на италијански тимови завршувајќи до фанови на англиски тимови.
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Kisa pada, penal za Milan.
Smak svijeta, penal za Milan.
Ljudi sletili na Mars, penal za Milan.
Sudija svira pocetak, penala za Milan.
F.I.G.C. jebem vam sve kakve vi sudije imate sramota, sta god da se desi u ovom jebenom kosmosu penal za Milan.

:ROFLMAO:
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.600
Поени од реакции
7.194
Оноа одбраната на Милан се треба да се избрка заедно со месечарон Абиати.
А оној Мунтари па кога че го видам, се прскам од смеење, се прави ли бе со тој тим.

Оној Реина се му фати на циганот.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
naaah, ne se ist profil na fudbaleri. pouniverzalen e Milito od nego, moze sega postaticen e Milito ama do 2010, i prethodno, klasicna univerzala bese, mashina, nesto ko Iguain sega, mnogu mi se slicni, neznam Real zasto taka lesno se otkazaa od nego ali koa ke mi tekne deka u edno leto se otkazaa od Roben i Snajdi, nisto ne me iznenaduva veke od niv.
Затоа што две лета по ред сакаше да си оди. Во 2012 го предомислија и остана, сезонава беше решен да оди, се ценкаше со Арсенал прво, за Де Лаурентис да му ги исполни барањата после. А и 40 милиони не знам колку е лесно откажување, со оглед на тоа што веќе две сезони играче просечно од своите можности.

Бенитез е човекот, колку и да се деградира дебелиот, по негов терк си склопи тим а кога последен пат го стори тоа (Ливерпул) имаше успех.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.246
Поени од реакции
41.605
Оноа одбраната на Милан се треба да се избрка заедно со месечарон Абиати.
А оној Мунтари па кога че го видам, се прскам од смеење, се прави ли бе со тој тим.

Оној Реина се му фати на циганот.
U Milan momentalno starteri se, Muntari, igrac koj ne go sakaa u Sanderlend, go imaa na pozajmica odbija da go kupat, i Emanuelson, igrac sto ne go sakaa u ekipa ko Fulam.
Enough said.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom